859 Shares 9613 views

Proste czyszczenie wody w domu

Co roku sytuacja ekologiczna w osadach ulega znacznemu pogorszeniu. Dlatego dbanie o własne zdrowie trafia do jednego z głównych miejsc. Możesz wziąć witaminy i udać się do klubu fitness. Jeśli jednak pijesz brudną wodę, to wszystkie wysiłki są bezużyteczne. Istnieje kilka sposobów na poprawę jakości życia i odbudowanie organizmu. Aby to zrobić, musisz wiedzieć, jak czyścić wodę w domu.

Większość metod była używana od kilku tysiącleci. W historii rozwoju społeczeństwa osoba zaangażowana jest w dostarczanie domów czystej wody pitnej. Przyjrzyjmy się kilku dostępnych sposobów, które można wykorzystać w dowolnym miejscu dogodnym dla Ciebie.

Oczyszczanie wody w domu metodą starożytną

Od kilku tysięcy lat znane są specjalne właściwości dezynfekujące miedzi. Przechodząc wodę wzdłuż takiej rury wodnej, mieszkańcy starożytnego Egiptu i Rzymu mieli czystego drinka, w którym nie było patogennych bakterii. Ale ta substancja ma także negatywne właściwości. Jego związki są bardzo trujące. Dlatego przechowywanie wody w naczyniu miedzowym jest zagrażające życiu. W celu dezynfekcji wystarczy cztery godziny. Po tym czasie czysta woda musi zostać przeniesiona do innego pojemnika.

W Rosji i Indiach oczyszczanie wody w domu odbywało się przy użyciu srebrnych talerzy lub naczyń. Ta metoda jest nadal używana przez Rosyjski Kościół Prawosławny do przygotowania świętej wody. Srebrny przedmiot, wpadający do naczynia, oczyszcza ciecz znacznie szybciej i lepiej niż gazowy chlor, kwas karbolowy i chlor. Ale głównym plusem jest to, że działanie dezynfekujące tej cieczy utrzymuje się przez kilka miesięcy.

Wielkim zainteresowaniem naukowców było wywołanie metody dezynfekcji używanej przez zielarzy i starożytnych uzdrawców. Oczyszczanie wody przeprowadzono za pomocą kory wierzby, liści wiśni, gałęzi jałowca i popiołu górskiego. W ten sposób możliwe jest oczyszczenie nawet wody bagiennej, łagodząc jej nieprzyjemny smak i zapach. W tym celu należy go wybierać w dowolnym pojemniku i trzymać w łodzi w odległości około 2-3 godzin.

Ale najstarsza metoda, znana z czasów biblijnych, wymaga użycia młodego białego, suchego białego wina. Dodawany do wody w proporcjach 1/3, napój nie czyni go gorszym niż srebrna płyta.

Oczyszczanie wody w domu metodami nowoczesnymi

Jednym z najprostszych sposobów dekontaminacji jest wrzenie cieczy. Ale nawet taka prosta procedura musi być przeprowadzona poprawnie. Aby zabić 50% bakterii, trzeba gotować wodę z 5 do 10 minut. Jeśli proces zostanie wykonany w ciągu 30 minut, 99% patogennych mikroorganizmów zostanie zniszczonych. I tylko wirus wąglika umrze po jednej godzinie ciągłego wrzenia. Chociaż ta metoda jest uważana za najczęściej spotykaną, ma też dużą wadę. Taka ciecz zawiera maksymalne stężenie metali ciężkich, soli i azotanów.

Oczyszczanie wody w domu przez odparowanie jest powszechnie znane i jest sposobem uzyskiwania destylowanej cieczy. Chociaż w ogóle nie ma bakterii, spożywanie ich przez długi czas może prowadzić do negatywnych konsekwencji. Woda destylowana ma zdolność wypłukiwania użytecznych mikroelementów i soli z organizmu człowieka.

Jednym z najprostszych i najbardziej skutecznych sposobów oczyszczania wody jest zamarzanie. Ta procedura jest łatwa do przeprowadzenia w domu. A jeśli masz oddzielną zamrażarkę, możesz codziennie dostarczać czystej wodzie rodzinnej. Wystarczy wypełnić słoik płynem. Następnie zainstaluj go w zamrażarce. W procesie zamrażania, cząsteczki wody, przekształcając się w kryształ, przerzucają wszystkie zanieczyszczenia zagraniczne.

Trzeba poczekać, aż 2/3 całej objętości cieczy zmieni się w lód. Bierzemy słoik, wylejemy wodę i wkładamy kawałek lodu do innego pojemnika i rozmrażamy. W ten sposób dostajemy czystą wodę bez zanieczyszczeń.