794 Shares 8264 views

Jak wykorzenić kikut: podstawowe zasady

Wszystkie znane sposoby oczyszczania części drzew reszty mogą być podzielone na mechaniczne i chemiczne. Zastosowanie chemii – jest to łatwe zadanie, ale ma długi okres czasu. Przygotowania rozkładają się kurzu wewnątrz pnia, albo zrobić to łatwopalny.


Metody chemiczne do usuwania słupków:

  1. Przy użyciu azotanu. Kikut zarówno powyżej, jak i bocznie (głębokość boczne) otwory o różnej szerokości i głębokości. Jesienią, kiedy żniwa wokół niego wyjąć i wyczyścić wszystko, śpi dołkowe brzegi azotan. Niektóre zaleca się owinąć kikuta po filmie, aby zapobiec wody w preparacie, podczas gdy inne zaleca się stosowanie wody. Która rada to nie słuchaj ich znaczenie jest takie samo: rozwiązaniem będzie musiał okresowo wlać ponieważ moczyć drewno. Podczas pnia nasycony saletry, podczas gdy wchodzi i tlenu. Następnie wysuszony całkowicie nasączone pniu. Wysuszyć trochę, możemy posadzić Pniak w ogniu. Azotany w połączeniu z tlenem powoduje nadmierne korupcją to nie tylko część ziemi na drzewie, ale korzenie w głębi. Usunięcie pnie w ten sposób jest nie do zaakceptowania w przypadku gleby torfowe. Ogień nie mogą, to jest niemożliwy do ugaszenia.
  2. Z użyciem soli. Obficie posypać grubą solą pniu. Stopniowo, pod wpływem pelet zacznie się rozpadać. Ale za pomocą tej metody można zepsuć jakości otaczającego gruntu. Dlatego stosuje się go, wyczyszczenie terenu pod budowę. Metody chemiczne nie są powszechnie stosowane, ponieważ jest to długi proces.

metody mechaniczne

Metody te wymagają zastosowania siły fizycznej i prostych narzędzi. Zanim zastosuje się tego zadania, konieczne jest, aby przedstawić systemy korzeniowe drzew urządzenie. Jest dwóch typów: włóknista i łodygi. Rod – korzeń pręt przechodzi głęboki, włóknisty – szeroki system korzeniowy. Jeśli uczysz wszystkie znane sposoby, jak wykorzenić kikut, można utworzyć jedną technologię dostosowaną do okoliczności. Więc zacznijmy. Narzędzi możemy potrzebować łopaty, łomu, piłę lub piłę, siekierę, wyciągarka. Żelazem powierzchni tłoczyska określić znalezienie korzeni. Łopata usunąć grunt spod nich i do metalu do piły. Jeśli mały kikut drzewa, a następnie po ciąć jedną ręką, można spróbować umieścić drzewo na boku i odciąć lub odcinaj pozostawiając głębokie korzenie.

Jak wykorzenić pniu drzewa, jeśli jest duże?

Średnie korzenie są usuwane, a także małe, ale z wykorzystaniem złomu jako mechanizmu podnoszącego i mocy dwóch lub trzech dorosłych mężczyzn. Jako opcja – aby wykopać dziurę pod drzewem, i wiele ciśnienia wody wypłukane korzenie. Ponadto standardowy schemat: piły, siekiery i brute force. Większe pniaków wyrwane z użyciem wciągarki lub specjalnego sprzętu. Korzystanie z wyciągarki, nie zapomnij, aby stworzyć swój przyczółek.

metoda techniczna

Jeśli z jakiegokolwiek powodu powyższego rozwiązania problemu, aby wykorzenić kikut, cię nie odpowiadał, przejdź do ostatniej metody – wykorzystanie technologii. Ta metoda – bez pracy ręcznej i stosowanie środków chemicznych. Są śmiesznie proste, ale kosztowne. Konieczne jest, aby zatrudnić ciągnika ze specjalną dyszą i usuwanie korzeni drzew z części pnia ziemi byłoby szybkie i łatwe. Jeśli ciężkie maszyny nie będzie działać, zatrudnić specjalistów. Ich istniejące urządzenia mogą poruszać się kilka kobiet, więc nie trzeba zwolnić więcej miejsca. Ustawienia te są wstrząsające pozostałości drewna na kawałki nie tylko z góry, ale także do głębokości 60 cm. Jak widać, każdy może znaleźć odpowiedź na pytanie, w jaki sposób wykorzenić kikut, według własnego uznania.