234 Shares 8192 views

Gdzie na wakacje wellness? Solotvyno (Zakarpacie, Ukraina)

W przededniu sezonu wakacyjnego, wszyscy zastanawiało pytanie, gdzie się udać. Oprócz popularnych wyborów (ciepłych morzach, za granicą), istnieje inna tendencja – turystyka medyczna. Dla odzyskania osób decyduje Morze Martwe (Izrael), na Kaukazie, z licznymi źródłami wód mineralnych, łaźni na Węgrzech. Ale nie jest to miejsce znacznie bliżej, i jest w stanie dać leczenie i odpoczynek: Solotvyno – wieś położona w ukraińskim Zakarpaciu. Inne nazwy to – Slatina, Aknaslatina, Maramoroshskoe Solotvino, udziały Slatinski.

niesamowite rogu

Tak, to miejsce, gdzie spędzimy nasz wirtualny wakacje – Solotvyno. Jest to bardzo malownicza okolica z jednej strony niesie wody szorstki rzeki Cisy, z drugiej wysokimi potężnych stokach Karpat. Solotvyno – to niesamowite, aczkolwiek bardzo małej miejscowości położonej na granicy państwowej Ukrainy i Rumunii. Skromny na pierwszy rzut oka, Zakarpacie wieś jest uważany za prawdziwy ośrodek zdrowia jako całości kompleksu słonych jezior termalnych. Osada powstała bardzo długo, i mieszkał tu tylko solekopy z ich rodzinami. Jej rozwój można znaleźć w Muzeum Historii wykazuje kopalnie soli.

Sól w starożytności został doceniony drogie, ale ponieważ właściciele kopalni były bardzo wpływowych ludzi. Gdy podaż zasobów są wyczerpane, miejsce wybrane przez lekarzy, którzy rozwijają metody leczenia z solami, które nie mają analogów. Jednym z najbardziej popularnych jest uważany speleoterapia metoda stosowana w miejscowym szpitalu allergologichekoy. Z jego pomocą leczyć drobne zaburzenia układu oddechowego i inne poważne choroby (gruźlica, zapalenie oskrzeli, astma).

Zdrowie – na Zakarpaciu

Morze pozytywnych emocji i oceanie radości jest w stanie dać Karpat. Solotvino oferuje także, oprócz poprawy zdrowia. Oto krótka lista chorób, które z powodzeniem walczyli spoczywa na słonych jezior. Są to:

  • choroby układu oddechowego (astma, gruźlica);
  • alergie;
  • choroby różnych skóry (łuszczyca, egzema);
  • zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego, stawów, rwa kulszowa;
  • choroby układu sercowo-naczyniowego;
  • zaburzenia układu moczowego;
  • choroby układu mięśniowo-szkieletowego, pęknięć i tak dalej.

Metod praktykowanych przez lekarzy Speleoterapia opisie, błoto Haloterapia hydroterapii (jak procedury zewnętrznego i wewnętrznego odbioru).

rozrywka

Oprócz opuszczonych kopalniach soli, wieś jest popularny i inna rozrywka: Solotvino posiada na swoim terytorium kilka zbiorników wodnych, które mogą śmiało konkurować z Morza Martwego od nasycenia wody z cennych substancji. I od dna zbiorników wodnych mogą dostać lecznicze błoto, który stoi do posmarować całe ciało i pozostawić do wyschnięcia. Ta maska sprawia, że skóra bardzo gładka, leczy rany, łagodzi stany zapalne w tkankach.

Im bardziej atrakcyjna Karpaty? Solotvyno, wakacje, które pomogą przywrócić wytrzymałość, jest uważany za centrum kultury Ukraińców, Węgrów i Rumunów. Pod koniec lipca każdego roku w miejscowości przechodzi etniczne festiwalu „Melodie słonych jezior”. Venue festiwale – największy bank od słonego jeziora Kunegundy, które określają wielką scenę do występów.

Porady podróży

Co jeszcze należy wiedzieć podróżnych, którzy jadą na wakacje? Solotvyno, pomimo faktu, że każdego roku otrzymuje tysiące turystów z całego świata, nie jest jeszcze tak znane jak Węgrzech ośrodków. Za mało wsparcia ze strony rządu, reklamie, infrastruktura jest słabo rozwinięta. Jednak nie jest umieszczony rekreacyjnym. Solotvino posiada szeroką gamę zakładów, w których można odpocząć w komfortowych warunkach i oferuje małe domy z drewna, które są optymalne dla rodzin z dziećmi lub dużej, przyjaznej firmy.

Dla budżetu jest przeznaczona opcję budżetu. Jest to sektor prywatny, w którym można znaleźć skromnym pokoiku prawdziwy komory królewskiej. Wszystko, oczywiście, zazdrość grubości portfela podróżnego. Warto zauważyć, że obudowa, położony w pobliżu jeziora, jest nieco droższy niż ten, z którym chcesz się jeszcze dostać do wód leczniczych. Można również udać się do dzikusów Solotvyno. We wsi, w pobliżu słonych jezior, są miejsca, gdzie można rozbić namiot i parking. Wejście do basenu płatne, ale cena biletu nie jest wysoka.

W sąsiedztwie wody tac organów roboczych, gdzie można kupić stroje kąpielowe, klapki, odzież, preservers życiowych i zabawki dla dzieci. Nieco dalej – rynek żywności z bardzo rozsądnych cenach towarów. Nie Solotvino kilka lokali gastronomicznych, kompleksy hotelowe, motele, ośrodki.

Jak się tam dostać?

Turyści mogą dotrzeć pociągiem lub samochodem (autobus). W Solotvyno posiada dwa dworce kolejowe: 1 i Solotvyno Solotvyno-Hospital. Autobus z Użgorodzie przyjść do wioski trzy godziny (trasa Użhorod-Rachów).