98 Shares 2706 views

Mięso kaczki: uprawy w domu

W celu dywersyfikacji rodzinnym stole, wielu Rosjan prowadzonym na swoich podmiejskich odcinkach różnych rodzajów zwierząt. Może to być, na przykład, króliki, kury, gęsi i oczywiście, kaczki. Ptaki hodowane odmiany latem ubiegłego roku mieszkańcy i mieszkańców wsi w zasadzie tylko dla mięsa. Jest na to ptak jest smaczne, pożywne i zdrowe. Ale, oczywiście, aby ostatecznie uzyskać jakość mięsa kaczki należy postępować dokładnie technologię jej uprawy.


Wybór rasy

Przed przystąpieniem do organizacji rodzinnym mini-farmie, oczywiście, należy określić gatunki kaczek. W warunkach rosyjskich ogrodników klimatycznych często rosną takich ras jak Pekinese, piżma lub Mulard. Wszystkie te gatunki różnią się wytrzymałością i wysoką wydajność.

kaczek pekińskich są podnoszone przez wczasowiczów krajowych przez wiele dziesięcioleci. W rzeczywistości, ta rasa stała się dla właścicieli działek domowych naszego tradycyjnego kraju. Kaczka po pekińsku jest dość szybko przybiera na wadze i absolutnie wybredni w stosunku do paszy. Ma jednak jedną poważną wadę. Mięso kaczki domowej w Pekinie, chociaż smaczne, ale bardzo gruby. Ponadto, i to ptak zjada dużo. Dlatego niedawno rosyjscy właściciele mini-farm stają się coraz bardziej popularne kaczka piżmowa. Mięso tej rasy jest o wiele smaczniejsze niż w Pekinie, a jednocześnie jest dość chudy. Jeść te kaczki nie są zbyt wiele. Ale waga oni zdobyć podczas tego raczej powoli.

Mulard jest sterylnym hybrydowy piżmo i kaczka po pekińsku i łączy w sobie pozytywne cechy obu tych gatunków. Wagę tych ptaków zyskują szybko, mięso one smaczne, jedzą mniej niż Pekinie, a wraz z tym wszystkim różnej wytrzymałości.

Jak dostać się Mulard

Tak więc, jest to rasa w tej chwili – najlepsza kaczka. Ich mięso jest inna delikatna konsystencja i soczystość. Jednocześnie jest to całkowicie bez tłuszczu. Dostać mały mulardikov łatwe, w tym siebie. Aby to zrobić, wystarczy przejść kilka kaczki po pekińsku piżmo Drake.

Kaczki składają swoje jaja pod koniec marca – początek kwietnia. Gniazdo dla nich powinien być zainstalowany w domu, na niewielkim wzgórzu w cichym zacienionym miejscu. W kaczka-kury muszą mieć dostęp do wody. Mokre pióra pekinki nawilża jaj, zwiększa procent wykluwania.

Mulardiki zwykle wylęgają się 28 dnia po rozpoczęciu inkubacji. Jeden pekinka wyświetla czas do 20 kaczych. Oczywiście, można uzyskać pisklęta i sztuczny sposób – w inkubatorze. Technika ta działa najlepiej, gdy trzeba wycofać znaczną liczbę kaczek. Przy użyciu inkubatora jeden raz może odbierać 100, 200 i następne piskląt.

Jak karmić pisklęta

Natychmiast po wykluciu z kaczki i suszenia o dowolnej rasy powinien być obowiązkowo (wymuszona) pić wodę, lekko zabarwiona nadmanganianu potasu. Ponadto, trzeba karmić pisklęta. Małe kaczki są zwykle podawana lub zakupione w sklepie specjalność żywności „Start” lub po prostu posiekane jajka zmieszane z gotowanej kaszy. Nie noworodka kaczki nie wiem jak. Więc zaczęli przegap jedzenie, to najlepiej, aby pocierać je na kawałki z powrotem. Ruchome kaczki żywności postrzegana znacznie lepiej.

Następnego dnia po wykluciu pisklęta w żywności już można dodać ser. Produkt ten jest niezbędny dla organizmu ptaków. kaczych twaróg należy do jednego miesiąca życia. Na trzeci dzień po kaczek w żywności wylęgania może rozpocząć mieszanie drobno pokrojone warzywa. Dziesiątego dnia w diecie administrowanych gotowanymi ziemniakami, a na 14 – cięcie rzęsy.

Rosnące kaczki dla mięsa: żywienia osobników dorosłych

Nowonarodzone piskląt nadania żywności 6-8 razy dziennie. Począwszy od tygodnia życia częstotliwość karmienia stopniowo. Do 30 dni kacząt spożywczych z co najmniej 3-4 razy detonacji, a następnie – co najmniej 2-3 razy. Podstawą diety ptaka powinny być specjalne lub pasza lub pszenicy. Oraz kaczki przytyć na płatek kukurydziany. Wielu rolników dać ptaka i jęczmienia. Kruszywo i zbóż najlepiej karmić kaczki w godzinach porannych i wieczornych. W porze lunchu ptak powinien dostać mokro zacier. Przygotuj je z cięcia świeżej trawy, korzeni rzęsa. Jest to dieta pozwala, aby w końcu uzyskać bardzo smaczne mięso kaczki w dużych ilościach.

warunki przetrzymywania

Oczywiście, podobnie jak innych ptaków ekonomicznych, kaczki potrzeba specjalnym pomieszczeniu. W szopy, ptaki te iść w nocy i deszczu. W każdym razie, w pokoju powinno być suche i ciepłe. Wilgoć kaczka nie cierpieć. W szopie aby upewnić dobrą wentylację i oświetlenie. Podłoga w domu pokryte grubą warstwą słomy lub siana. Miot należy zmieszać go z wapnem-Pushenko. Powierzchnia kurnika musi być tak dobrana, że wątki 2-3 miał co najmniej 1 m 2.

W domu trzeba zbudować ptaszarnia. Dobrze, jeśli obok działki istnieje zbiornik wodny. Pływają kaczki może być wydany, jak tylko były one pokryte piórko. Mięso kaczki uprawiane na stawie, zawsze bardzo smaczne. Faktem jest, że coraz żywności z wody, ptaki uzyskać wiele różnych witamin i pierwiastków śladowych. Jeśli budować woliera staw nie jest możliwe, kaczki powinny przynajmniej niewielką sztuczny basen. Na głowę w obudowie powinna wynosić co najmniej 2 m 2 powierzchni.

drobiu rzeźnego

Rosną na mięso kaczki, zwykle nie więcej niż dwa lub trzy miesiące. Dłużej trzymać ptak nie jest konieczne. Istnieje wiele kaczek, a przyrost masy ciała podczas tego powoli. Poza tym, ptaki zaczynają linienia nieletnich. W efekcie w kolejnych tuszy będzie wiele uporczywych pniaków.

przetwarzanie

Drób musi najpierw chwytu, parzona wrzątkiem poprzednio. Następnie osnowa patroszenia w zwykły sposób. Gotować mięso kaczki wiele sposobów. Jest dobrze nadaje się do kursów pierwszej i drugiej. Najczęściej gotowane mięso kaczki w piekarniku. Jednak bardzo smaczne nich uzyskane i zup, gulaszu, duszone ziemniaki, ryż i podobne. D.

Jak gotować

Tak więc, produkt jest bardzo smaczne i zdrowe – mięso kaczki. Przepisy z jego przygotowania, istnieje inna. Poniżej prezentujemy czytelnikowi dwa najbardziej popularne.

Do przygotowania kaczki w piekarniku konieczne jest przede wszystkim do marynaty. Aby to zrobić, należy dodać wody trochę octu, czarny pieprz i liść laurowy. tuszy marynowane obserwacją przez co najmniej 3 godziny. Następnie trzeba posmarować kaczkę solą i napełnić posiekane jabłka na plasterki pieprzem. W ten sposób wytwarza się z osnowy należy cerowałam, rozmaz majonezu i piec w piecu nagrzanym do 190 stopni, przez pół godziny.

Bardzo smaczne i uzyskuje ragout z kaczki. Aby go przygotować, tusza powinna być nadpalone w pożarze i dokładnie spłukać. Następnie należy pokroić na małe kawałki, dodać sól i pieprz. Ponadto produkt powinien smażyć 5 minut na sucho patelni. gotowano mięso być składany na kaczki utyatnitsu i wlać niewielką ilość wyciśniętego soku z pomidorów. Dusić kawałki potrzeba 25-30 minut. Oddzielnie, w smażenia Patelnia powinna być starta marchew, cebula, ziemniaki i pomidory. W końcowym etapie utyatnitsu warzywa są przekazywane, po czym mięso duszone do miękkości.