552 Shares 2387 views

Kurczaki – co karmić? uczyć się

Początkujący rolnicy drobiu są skierowane szereg trudności. Tutaj wydaje się, cute pisklęta żółty – co je karmić? Nowonarodzone pisklęta bezbronny tak ważne jest zapewnienie im właściwego odżywiania. Nauczmy się o nim więcej.


noworodki karmione

Zaraz po wykluciu pisklęta dziobać źle. To nie znaczy, że nie muszą być karmione. Wręcz przeciwnie, jedzenie powinno być oferowane tak często, jak to możliwe, najlepiej co 2 godziny. Do 10 dnia życia liczba karmień nie powinna być mniejsza niż 5.

Więc wyklutych piskląt – czym je karmić zaraz po urodzeniu? Po raz pierwszy dać jajko na twardo, chłodzoną i pokroić w drobną kostkę. Jedno jajko jest wystarczające dla 15-20 osób. Jest to konieczne, aby zapewnić wystarczającą ilość żywności dla wszystkich, a wkrótce po urodzeniu zaczyna okres silnego wzrostu. Co do karmienia młodych piskląt na zmiany i coraz ich witamin i składników odżywczych? Niemowlęta mogą mieć świeżego sera, mieszanki suchej zmielonego ziarna pszenicy, kukurydzy, pszenicy, prosa i gotowana. W trzecim dniu życia w diecie jest pożądane, aby dodać świeże zioła: pokrzywa, lucerna, koniczyna.

Tygodniowe kury paszowe i hodować zwierzęta

Oprócz powyższego, dieta dodać starte marchewki, gotowane ziemniaki. Są one dodawane do pulpy mieszaniny ziarna. W szóstym dniu życia zaczynają wprowadzić suche i mokre mieszaniny. Ten piekarni drożdże, warzywa buraków, zielona trawa, igły sosnowe mąka, marchew.

To hodowane kury – czym karmić je? Kolejnym rozszerzyć dietę ze względu zbóż, mieszanek mącznych jeziora żywności i rzeki z rzęsą. Po upływie 10 dni od podawania wytwarza się co 3-4 godzin i siedemnastego dnia życia odstęp między karmieniami jest 4-5 godzin. Jest to użyteczne, aby dać dzieciom śniadanie z oleju rybnego w mieszaninie ze zbóż. W jednym z kurczaka nie potrzebują więcej niż 0,2 m. dziennie.

Ponownie wzrosła kurczaki: pasza wyrosła zwierzęta? Można karmić pisklęta jęczmienia lub płatki owsiane, ale przesianej jako młody słabo trawione fasola film. Dać gotowanej cielęciny, zmielone kości łydki, cielęcina płuc, surowe ziemniaki, między karmieniami – kostną lub kreda. Wszystkie powyższe pozostaje również w diecie. Nie wolno nam zapomnieć, aby woda przenika kurcząt lub ciepłe mleko.

Tajemnice władzy

W celu poprawy ruchliwości jelit noworodka kurcząt otrzymano ziarna pieprzu. Pokarm trzeba wlać na polkoroba i zostawić w pobliżu koryta z wodą lub mlekiem.

Ciecz z poidła nie powinna wylać z powodu cohered przeziębienia wytrącania i chorych kurcząt. Zamiast czystej wody i mleka może być zastosowanie mieszaniny mleka i słabego roztworu nadmanganianu potasu (specjalne lub antybiotyki), które czyści żołądków noworodków wobec patogennych bakterii i mogą utrzymać je przy życiu.

Jaja, które są stosowane do podawania, należy oczyścić z powłoki i bardzo drobno pokrojone lub strzępi się przez sito. Kiedy dzieci jedzą, trzeba sprawdzić je zobik. Jeżeli jest pełna – wtedy jadłam kurczaka i nie umrzeć z głodu.

Gorące jedzenie lub woda może wywołać śmierć kurcząt, aby wszystkie produkty były chłodzone. Odnosi się to również do gotowanych ziemniaków, które je w pierwszych 3 tygodniach życia zapewnia przyspieszony rozpoczęcia składania jaj.

Jedzenie jest zróżnicowane, dzieci będą przybierać na wadze szybciej. Świadczące piskląt wszystkich cennych substancji i witamin – klucz do wydajności i dobrego smaku mięsa w przyszłości.