764 Shares 1770 views

Dlaczego kury i koguty są kolorowane inaczej?

Nie tylko ptaki, ale również u zwierząt, mężczyźni są bardziej kolorowych niż samice. Z czym jest to związane? Jest to po prostu konieczne, aby uwieść kobietę do mężczyzny. Samica zwykle wylęgu i podnieść potomstwo. W tym celu potrzebny jest mniej jasny kolor. Ten rodzaj ochrony przed drapieżnikami. Ale ludzie dookoła.


Ale dlaczego kury i koguty są kolorowane inaczej? W kurcząt wymawiane budowę anatomiczną – demorfizm seksualnej. od kobiet Zwierzęta kurczaki mężczyzn wyróżniających się barwnym upierzeniu. Upierzenie wyróżnia się najbardziej na szyi i na bujnej długim ogonem. W koguty pojawiają się na kości piszczelowej narośli – ostrogi. A kurczaka i kogut jest na głowie wyraźnie odróżniać grzebień i dzwonki. Grzebienia i dzwonków są władze termoregulacji. przekierować one przepływ krwi do skóry. Typowo, grzebień koguta jest większa niż kurczaka.

Teraz okazało się, dlaczego kury i koguty są kolorowane inaczej. Ale może ich kolor w jakikolwiek sposób wpłynąć na warunki życia? Spójrzmy na zawartość kur niosek w domu.

W kurczaka domy rosną na podłodze, przy użyciu mat. Czasami zawierają drób inwentarza żywego drobiu w klatkach lub podłogach siatkowych.

treści na świeżym powietrzu

System ten dostarcza kurcząt przestrzeń na głębokie miotu sypkich i wilgoci zdolności materiałów o niskiej przewodności cieplnej. Kiedy na zewnątrz uprawa Ptak może poruszać się bardziej i ma pozytywny wpływ na jej zdrowie. Przed sadzeniem, strona ptak śmieci osadza się warstwy o grubości około 20 cm, jest ona usuwana dopiero po drobiu.

Zawartość na podłogach siatkowych

Jeśli za metr kwadratowy w uprawie zewnętrznej pomieścić do pięciu ptaków, że gdy rośnie na piętrach oczek – do dwunastu głowach. Tutaj zdolności dom jest zwiększana przez dwa i pół razy.

Zawartość kury w klatkach

Taki sposób jest bardziej zaawansowanym, w porównaniu z umieszczeniem ptaka na podłodze z siatki. Więc jest zawarty w dużym ptakiem fermy drobiu produkujące jaja. W krajowych kury mieszkania w komórkach prawie nikt tego nie robi.

Ale jak jest karmienie kur niosek? Jedzą dwa razy dziennie z pełnym suchej karmy. Z poziomu liczby podajników napełniania wlać żywności zależy. Nie powinna przekraczać dwóch trzecich korycie.

paszy suchej pasza zawiera dziennej normy: jedną kurę do około 120 g pokarmu. W ciągu roku kurczaka zużywa około 44 kg paszy. Jeśli dieta kury zawiera soczyste i pasz, ilość dziennego zapotrzebowania zwiększa się do 170 g lub więcej.

Soczyste i zielonka są korzystne dla stanu ciała kur niosek, ich wydajności i żywotności. Próbowaliśmy się dowiedzieć, dlaczego kury i koguty są różnie zabarwione. Widzimy, że ani treść, ani kolor upierzenia karmienia nie wpływa.

Kurczaki prawdopodobnie – najczęstsze ptaki na Ziemi. Według niektórych szacunków obecnie ich liczba przekracza 13 miliardów! Ludzkość otrzymuje od samic około 600 miliardów jaj rocznie.

Oczywiście, każdy chce wiedzieć, dlaczego kury i koguty są kolorowane inaczej. Ale trzeba przyznać, że ta kwestia nie interesuje nikogo, gdy stół na kolację jest pyszne jajecznica.