813 Shares 1967 views

Sergey Letow: biografia muzyk

Jasne saksofon improwizator Sergey Letow jest znana w wąskich kręgach opinii publicznej często wspomina swojego brata. I pisze dużo, działa, współpracuje z najbardziej interesujących muzyków, jego praca charakteryzuje się oryginalnością i nonkonformizmu, ale dziękuję Sergei nie jest zainteresowany, woli spędzać czas w całości na kreatywności.


Dzieciństwo i rodzina

Siergiej Fiodorowicz Letow urodził się 24 września 1956 w Semipalatinsk w rodzinie. Chłopiec był bardzo dobry w matematyce, więc miał możliwość studiowania w szkole z internatem na Uniwersytecie w Nowosybirsku Akademgorodok. Kiedy Sergey miał 8 lat, jego brat Igor urodził, który później stał się sławny twórca zespołu punk „Obrony Cywilnej” Egorom Letovym. Młodszy brat był często chory, a Sergey znacznie błahy z nim śpiewali karmić, dał pierwszy słuchać Igor rockowej opery. W 1965 roku rodzina przenosi się do Omska, gdzie później prawie całe życie mieszkam Letow Jr ..

Szczęśliwe życie studenta

Sergey po szkole poszedł do Moskwy i weszła Moskiewskim Instytucie Sztuk Chemical Technology. MV Łomonosowa. Podczas studiów, potem przyszły muzyk był zainteresowany w sztuce, ale przede wszystkim wizualne i literackie. Systematycznie badane w księgarniach w poszukiwaniu ciekawych książek, odwiedzając muzea i wystawy. Po ukończeniu studiów wstąpił do szkoły absolwent, tematem jego badań – powłok żaroodpornych, zwłaszcza dla radzieckiego satelity „Buran”. Jakiś czas po ukończeniu Siergiej pracuje jako inżynier, ale jest zainteresowany niezależnie saksofonu rozpoczyna naukę gry na tym instrumencie.

nowe powołanie

Pomimo oczywistej zdolności do nauki, Letow Sergey wyrzucił ją i całkowicie poświęcił się nowej działalności swego życia – muzykę. Idzie do kultprosvetuchilische Tambov na wydziale pop-duchów, gdzie profesjonalnego narzędzia do masteringu.

W tym samym czasie, to urodził się pasji zbierania saksofony, obecnie w jego kolekcji znajduje się wiele rzadkich okazów, niektóre uczynił niezależnie. Unikalna kolekcja nie utknął w szafach, Letow aktywnie odgrywa wszystkie te instrumenty. Rozwija wszystkie rodzaje saksofonów: sopran, baryton, tenor, a także różne wersje flety i klarnet basowy. W 1982 roku został zaproszony do Sergey pierwszego publicznego wykonania muzyki jako saksofonista, towarzyszy mu zespół perkusyjny Pekarskii Brand w sztuce Mihaila Zhukova. Tak Sergey Letow wchodzi do grupy artystycznej młodzieży artystów, muzyków sowieckiego podziemia.

Rock and jazz

W 1982 roku początkujący muzyk Siergiej zauważył Kurehin – jasny awangardowy kompozytor i reżyser spektakli. Ich współpraca trwała owocny 11 lat, w czasie których Sergey Letow stała się prawdziwym profesjonalistą nie tylko jako wykonawca, ale również jako kompozytor. Dwa Sergey grał w duecie, a Letow grał w słynnym „Mechanika Pop”. Komunikacja z Kuryokhin spowodowało saksofonista życie wielu sławnych ludzi, takich jak Boris Grebenshchikov, bazylia hałasu Konstantin Kinchev, Piotr Mamonov i wielu innych. Sergey Letow w 80 lat pracował z prawie wszystkich znanych zespołów rockowych czasu. Jak saksofon wirtuoz i improwizator, że doskonale pasuje do estetyki rocka.

Sergey Letow, którego zdjęcia są coraz błysnęła w kronikach festiwalach rockowych, staje się sławny.

Drugi obszar Talentów aplikacyjne Letow – to jazz. Wybitny improwizator i multiinstrumentalista ciężko pracuje w tym kierunku, pisze jazz, uczestnicząc w koncertach połączonych, praktykujących free jazz, która ma wielu fanów na całym świecie.

Orkiestra „Trzy O„i konceptualizm

Letow Sergey – muzyk awangardowy, był jeszcze w konceptualizm 70. zaraziło i że miłość nie zmniejsza się w ostatnich latach. W Centralnym Domu Artystów , że zbliża się do Andrzeja klasztor i Nikitoy Alekseevym przedstawiciele nieformalnego stowarzyszenia artystów konceptualnych „działania zbiorowe”, uczestniczy w wystawach mieszkalnych i koncertów, spotkał się z muzykami komunikować się z tymi, którzy są mistrzami stali dzisiaj: Sofiey Gubaydullinoy, Alfredom Shnitke , Sergey Letow – aktywnie uczestniczy w ogromnej liczbie projektów artystycznych i muzycznych, wystawy znanych grup „20” i „21”, improwizuje na saksofonie, grając w grupach, które od czasu do czasu pojawiają się w tym czasie. Dziś Siergiej Fiodorowicz wykładając Moskwa konceptualizm, wykonana strona o nich komunikować się z tych samych fanów tego trendu na całym świecie.

W 1985 Letow z grupą tworzy mosiądz obsady „trzy O”, która została pierwotnie o nazwie”Trzy kobiety dziury«w pamięci»Ulissesa" Joyce'a. Zespół grał muzykę „intuicyjny” i zyskała sporą popularność w podziemnych kręgach, zostali zaproszeni do gry na pokazach, na festiwalach jazzowych. Zespół koncertował w kraju i za granicą, jakiś czas z nimi pracował Sergey Kurehin wraz podbili wiele krajów. Zespół również udział w przedstawieniach teatralnych z Alexandrem Filipenko, Anatoliem Vasilevym, Mihailom Mokeevym, sprawia, że program z D. Prigov.

życie osobiste

Sergey Letow – kreatywną osobą, ale jest on znany ze swoich sztywnych zasad moralnych i ustalonych poglądów. Na tej podstawie, nawet zerwał z bratem, który marzył o sławie, dużej liczby fanów. Sergey jest zawsze zainteresowany tylko kreatywność i rodzinę. On jest szczęśliwie żonaty od wielu lat, ma trzy córki. Letow ma wiele zainteresowań, więc jego życie jest zawsze zróżnicowane i bogate: napisał esej, zaangażowanych stron muzyczne, wykłady i wycieczki obszernie.