620 Shares 8020 views

Lwie paszcze. Sadzenia i pielęgnacji roślin

Prawdziwa ozdoba ogrodu będzie jasne i kolorowe kwiaty – lwie paszcze. Sadzenie i pielęgnacja nie wymaga wiele wysiłku, a przyjemność kwitnienia byłoby żadnego limitu. Zaczynają kwitnąć pod koniec czerwca. będziemy rozkoszować się jego jasnych barwach aż do mrozów.


Snapdragon – kwiaty, które preferują żyzne gleby oddychająca. Doskonała przyjęte do piaszczystych i gliniastych glebach. Dla niego korzystny otwarte obszary słoneczny, ale nie jest źle rosną w półcieniu, ale nie będzie dużo wyciągane, a drzewa nie jest tak obfite.

Paleta kolorów lwia paszcza jest szeroki: od blado żółte do prawie czarnego. Ponadto, na tych samych roślin, kwiaty mogą być w różnych kolorach.

Przy zakupie sadzonek, szukać korzeni (Muszą być dobrze rozwinięte) i liści (powinny być soczyste-zielony). Nie kupować sadzonki w doniczkach ze spieczonej ziemi, z cienkiej łodydze i zwiędłych liści.

Lwie paszcze. Sadzenie i pielęgnacja

Propagowane przez nasiona. Wystarczy skromny, bardzo nieuciążliwe do gleby i mrozoodporna – Snapdragons. Sadzenie i pielęgnacja tych jasnych kolorach nie tylko trudne, ale także może być dla kogoś ciekawego zawodu. Snapdragon jest szeroko stosowany do dekoracji granic i kwietników, balkonów i tarasów.

Tak, lwie paszcze. Sadzenie i pielęgnacja zaczyna się od nasion do sadzenia. Aby to zrobić, trzeba będzie pudełko lub garnki sadzenia, łopata, gleby dla roślin, ekran i, oczywiście, nasiona Snapdragons.

1. Skrzynka Landing wypełnić ziemię do kwiatów. Wygładzenia powierzchni wilgotną glebę stronie.

2. gęsto posypać nasiona, ale upewnij się, że nie leżała na wierzchu od siebie nawzajem. Delikatnie wcisnąć je do gleby.

3. przesiać ziemię przez sito i posypać nasiona. Wlać pokrywę i pudełko z polietylenu przezroczystą folię.

4. Po jakimś czasie można zauważyć, że istnieje wiele kiełki liści, rozdzielając je i sadzonek do nasadzeń pojedynczych doniczkach.

5. Jeżeli czas mróz przeszedł, można pozostawić sadzonki poza dalszego kiełkowania.

Gotowe sadzonki sadzone w klombów, w kwietniu-maju.

Jak dbać o rośliny jest utrzymanie wilgotnej gleby. Wyblakłe cięte kwiaty z ziemią, aby zapobiec semyaobrazovaniya i stymulowania rozwoju kwiatów.

Jeżeli surowy porze roku znaleźć się na gnicie roślin szarego, to koniecznie musi być zniszczone. Tear chore liście i kwiatostany, a następnie leczenia systemowego fungicyd. Jeśli zauważysz, że lwie paszcze trochę boczne pędy, trzeba trochę skrócić główny trzon. Uschnięte kwiatostany muszą być usunięte, aby zaczęły się rozwijać nowe pąki.

Na łóżkach roślina ta łączy w sobie dobrze z chryzantemy, Alyssum morza, kosmeey i wiele innych.

Zakład jest również ozdobić nie tylko ogrody, ale także wnętrze. Kwiaty mogą być odcięte i umieścić w wazonie, to trzeba wyciąć tylko na ziemi. Tak, nowe pędy pojawią się szybciej.

Zdumiewająco piękne kwiaty rośliny z ciekawą nazwą „Snapdragon”. Zdjęcie na tle jego kwiatostany są raczej jasne, kolorowe, letnie zabawy.