189 Shares 1235 views

Delikatna sprawa: rosnące sadzonki petunii

Petunia – piękny kwiat, który co roku odbywa się coraz więcej miejsca w ogrodzie, domy i kwietniki miejskie. Jest to bylina w ciepłym klimacie, bardzo szybko rośnie. Zimny wiosennych sił rosyjskich wiele amatorskich ogrodnicy każdy radzić sobie z problemem jak petunii rosnące sadzonki roku.


Dla tych, którzy chcą nauczyć się w swoich łóżkach ogród z niesamowite kwiaty, takie jak petunii rosnących sadzonek należy rozpocząć od wyboru materiału siewnego. Na opakowaniu wskazany ogólnie wszystkie parametry kwiatka, więc wybór odpowiedniego miejsca dla kopii przystawki. Trzeba zwrócić uwagę tylko na datę ważności.

Chociaż sadzonki petunii winorośli, gdzie wydaje się wiele biznesowych kanitelnym, w rzeczywistości, nawet na ziemi nie jest bardzo kapryśny. Nasiona mogą być wysiewane w zwykły zakup ziemi. Jeżeli sadzonki petunii uprawianych w pelet torfowych, ogrodnik pozbywa się bólu głowy, jak nurkowania. I nasiona te bardzo szybko rosną, bez konieczności stosowania dodatkowej opieki i szczególnego ciepła.

Petunia rosnące sadzonki, które omawiamy, jak wiemy, ma bardzo małe nasiona. Dlatego też, wysiewa się bezpośrednio na podłożu, nie traktowane, ale obficie strumień wody. Jeśli wybranych nasion ziarnistych, to trzeba na zegarek siewu ściśle zagrozić integralności granulek. W przeciwnym razie, nasiona nie mogą wspinać. Następnie są one pokryte szkłem lub folią i są czyszczone na parapecie, gdzie światło i ciepło.

Pytasz, i jak rosną sadzonki petunie, tak że nie jest zdezorientowany wtedy. Aby uniknąć tego problemu, trzeba trochę cierpliwości i ciężko pracować, aby wylądować każde ziarno pojedynczo pęsetą. Jeśli wszystko opanować, a potem po prostu po 3-4 dniach pojawiają się pierwsze pędy. A potem ciężka praca zostanie nagrodzona ładnie jak kolory szermierka będzie ułatwione.

Do sadzonek petunii uprawianych odporny na zmiany temperatury, natychmiast po vskhozhdeniya powinny być usunięte do chłodniejszego miejsca, ale świat nie może odrzucać. I musi być bardzo surowe zegarek aby upewnić się, że temperatura redukcji było stopniowe. Jeśli do 5-7 liści właściwych drastycznie obniżyć temperaturę poniżej 15 stopni, Twoje zwierzęta mogą umrzeć.

Po pierwszej pary liści może zacząć nurkować. Ma też swoje własne cechy. Nie można przeciągać drzewko z ziemi, bo jest bardzo słabe korzenie. Musisz za pomocą pałeczek z zaokrąglonymi końcami, ostrożnie naciskając gleby obok zakładu, aby zabrać go do „utopić” w większości liści w ziemi. Ta akcja, a sadzonka uratuje i pomaga to wzmocnić swoje korzenie. A my nadal hartowania.

Więc kwestia jak uprawiać sadzonki petunii, doszliśmy ważny punkt – karmienie. Gdy kwiat zakorzeniło i stał się silniejszy, można zacząć go karmić. Tylko lepiej nawozy, bez użycia promotorów wzrostu. Rozpuszcza się go w wodzie, z dodatkiem fosforu, azotu, potasu i petunii prysznica z natrysku według schematu przedstawionego na nawóz opakowaniowego.

Wraz z pojawieniem się centralnym nadszedł czas, aby uciec polewa. Procedura ta pozwoli swoje petunie w przyszłości, bujnej i krzaczaste. Sadzonki przed przeniesieniem do większego naczynia i czekać na układ korzeniowy wypełnia cały pojemnik. Można to zrobić bez przeładowywania – tylko posadzone sadzonki w ziemi. Jednak pominąć ten krok pielęgnacji petunie po prostu dać kolejny powód, aby opóźnić rozwój roślin.

Sadzonki posadzone w miejscu, gdzie wilgotność jest utrzymywana przez długi czas. Jeżeli gleba wysycha szybko, zalecamy korzystanie z hydrożelu.

Jeśli spełniasz wszystkie powyższe zalecenia, będziesz cieszyć się przez cały sezon pięknych stworzeń natury.