94 Shares 6985 views

Lamborghini Urus: nowy supercar z Lamborghini

Nie tak dawno temu w Pekinie w całej swej chwale pojawił się nowy mózg z Automobili Lamborghini – Lamborghini Urus. Na targach motoryzacyjnych goście mogli zobaczyć na pierwszy rzut oka koncepcyjny nowy model pierwszego w historii produkcji samochodów z SUV Lamborghini. Inżynierowie musieli poradzić sobie z trudnym zadaniem, ponieważ musieli całkowicie rozważyć ich długotrwałe podejście do tworzenia supercarów sportowych. Ale oczekiwania zostały ukoronowane sukcesem – samochód łączy w sobie prawdziwie sportowy styl i bardzo eleganckie wnętrze. Opierając się na pierwszych wrażeniach, samochód był w pełni gotowy na codzienne podróże zarówno na ruchliwych autostradach, jak i na off-road. Rozstaw osi wheela Lamborghini Urus to trwały napęd na cztery koła. Możliwość dostosowania wysokości przejazdu, przestronnej kabiny 4-osobowej oraz uniwersalnej przestrzeni bagażowej wzbudza zainteresowanie nowością.


W końcu pozbawiano się wszystkich samochodów sportowych z włoskiego koncernu motoryzacyjnego. Jedynym wyjątkiem był SUV LM 002, koncepcyjnie podobny do Urusa, ale produkowany pod koniec lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Jednak prezentowane podczas pokazu motorycznego w Pekinie Urus nie straciły wszystkich cech charakterystycznych dla samochodów Lamborghini. Pierwszą rzeczą, która przyciąga oko jest imponujący wygląd. Jednak Lamborghini Urus nie wygląda zbyt masywny: o szerokości 2 metrów, samochód idealny do sportowych proporcji. Inna cecha wyróżniająca – wysokość tylko 1,66 metra oraz 24-calowe koła i koła z podwójnym ramieniem podkreślają solidność samochodu. Długość wynosi 4,99 metra. Nawiasem mówiąc, w tłumaczeniu z greckiego "Urus" znaczy "horror", "zamieszanie", a wygląd samochodu w pełni uzasadnia jego nazwę.

Imponujące i silnik SUV. Pod maską jest silnik V o pojemności 6 dm³ na 600 KM, lub bardziej "skromny" silnik benzynowy V8 z dwoma 400 KM turbin. Według przedstawiciela Lamborghini, najlepsza wersja modelu przyspieszy do 100 km / hw 3,9 sekundy. Doskonałe połączenie z silnikiem wysokoprężną skrzynią biegów z 2 sprzęgło. Ciało samochodu jest wykonane z lekkich materiałów, które zapewniają samochód o wysokiej aerodynamice. W Lamborghini Urus emisje CO2 są najniższe wśród wszystkich przedstawicieli tej klasy. Wiele elementów samochodu jest wykonane z włókna węglowego. Z tego materiału wykonany jest panel nadwozia, spoilery, 4 osobne fotele i wiele innych.

Ergonomia nad kabiną supercar również zasługuje na solidne pięć. Na przykład można sterować reflektorami i wycieraczkami szyby przedniej z kierownicy lub bezpośrednio z centralnej konsoli. Aby ułatwić zarządzanie innymi funkcjami (kontrola klimatu, rozrywka, nawigacja GPS) centralny panel samochodu ma ekran dotykowy. Podobne modele w Lamborghini Urus są również dostępne dla siedzeń tylnych siedzeń. Plany włoskiego koncernu – roczna produkcja rzędu ponad 3 tysięcy egzemplarzy. Oczekuje się, że produkcja seryjna nie rozpocznie się pod koniec 2015 roku, a w Lamborghini Urus cena wyniesie około 200 000 USD. Firma szczyci się wieloma nadziejami na rynku rosyjskim, a także ma nadzieję, że Urus będzie podobał się kierowcom z Ameryki Północnej, Wielkiej Brytanii – głównych rynkach superkaderek sportowych.