667 Shares 1716 views

Motocykl Honda VRX 400 Roadster: dane techniczne, tuning

Japoński motocykl Honda VRX 400 – jest to kolejna próba gigant przemysłu motoryzacyjnego na połączenie klasycznego modelu i cruiser. Szczególnie popularna modyfikacja nie będzie działać: jego uwolnienie trwał tylko 4 lata (1995 do 1999). Na tle konkurencji, uważany moto z Japonii ustąpiła mocniejszy odpowiednikami i tradycyjnych „klasyków”. W rzeczywistości okazało się dość szlachetny motocykl, który wchłonął najlepiej od swoich poprzedników.


powierzchowność

Zewnętrznie, Honda VRX 400 Roadster stylizowane 70s. Styl i motocykl zewnętrzny imponująco dodaje nietypowy kształt litery V zasilacz z „Steed”. Paleta kolorów jest dany pojazd miał cztery odmiany: czerwony, niebieski, czarny ze wstawkami chromu całkowicie czarny.

powleczone części metalowe niebieski powłoką chromu. Układ wydechowy jest rozwidlone na rozszerza wyjściowych, co daje bardziej agresywne, ale z umiarem. Sam motocykl jest dość wąski, co daje mu przewagę jazdy w mieście. Fotel kierowcy jest lekko zagłębione części, koło kierownicy ze standardowego formularza umieszczone na nim wskaźniki Instrument, system sterowania, okrągły reflektor i kierunkowskazy.

wydajność jazdy

W przeciwieństwie do retro zewnątrz, wydajność jazdy Honda VRX 400 jest w stu procentach kruizernye. Skuteczna „stidovsky” wysyła NAPĘD 33 moc na moment obrotowy 34 nM. Transmisja pięć-biegowa z dłuższych biegów pozwala na przełączanie się rzadko. W tym przypadku można bezpiecznie dotknąć z trzeciej pozycji, a piąta to nawet przy 60 km / h. Możliwość dynamicznego przyspieszenia nie jest stracone, to wystarczy, aby zwiększyć przepływ gazu przez obrót odpowiedniego uchwytu.

Duża część elementów konstrukcyjnych zaczerpniętych z modelu Steed:

 • Gaźnik.
 • napęd łańcuchowy.
 • Napęd na tylne koła.
 • Silnik i kilka innych przedmiotów.

Ale w zamian moto układ hamowania z Japonii jest znacznie bardziej skuteczny niż jego odpowiednik. Wynika to z mechanizmu tarczy hamulcowej tył urządzenia. Ponadto, zwłaszcza w przypadku tego „roweru” powstała pierwotną ramkę rurowy wykonany ze stali.

cechy konstrukcyjne

Oglądane motocykl trudno nazwać łatwe. Jego waga wynosi 200 kg, które według standardów klasycznej chetyrehsotkubovyh przelotowe zbyt dużo. Z drugiej strony, Honda VRX 400 łatwiejsze prawie wszystkie Cruiserweights sama kubatura. Sprzęt jest prawie żaden z tworzywa sztucznego. Wszystkie elementy są wykonane ze stali i chromowana, co gwarantuje im spektakularny widok kilkunastu lat.

Nisko położony środek ciężkości oraz idealny do motocykla wysokości siodełka, pozwalają zapomnieć o wadze urządzenia. Zarządzanie jest proste i wygodne nawet dla początkującego użytkownika. Wzmocniona jednostka napędowa może być łatwo wywnioskować ze wskaźników, zmodyfikowany układ hamulcowy zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo. Ten pojazd jest mało nadaje się do długich podróży, jak pojemność zbiornika wystarcza na kilkaset kilometrów. Ale to dla duszy – to najbardziej go.

specyfikacja produktu

Honda VRX 400: motocykl cechy techniczne wymienione są w tabeli.

Rodzaj agregatu

Kształcie litery V, czterocylindrowy z parą

Moment obrotowy (max)

33 Nm (sześć tysięcy. Rpm)

transmisja

Mechanika, pięć-speed

Sposób chłodzenia

powietrze

pojemność zbiornika

11 l

paliwo

A-92

System startowy

rozrusznik automatyczny

Pojemność skokowa silnika (w cc)

398

Stawka (max) / km / h

130

Głównym transmisja

łańcuch

Moc (KM)

33 przy 7500 obr / min

układ hamulcowy

hamulce tarczowe

Masa (kg)

206

Długość / wysokość / szerokość (m)

2,23 / 1,1 / 0,76

Wysokość siedziska (m)

0.76

przednia opona

120/80 R 17

tylna opona

140/80 R 17

kategoria motocykl

droga

producent

"Honda"

roku

1995-1999

strojenie

Pomimo faktu, że dany pojazd ma doskonałą jazdę i wskaźników zewnętrznych, fanów oryginalnych modeli znaleźć coś do uzupełnienia wizerunku roweru i uczynić go wyjątkowym. Jeśli chodzi o podwozie, istnieje specyficzne modyfikacje nie są wymagane, chyba że zostały zebrane, aby wziąć udział w tor wyścigowy. Biorąc pod uwagę fakt, że części zamienne do motocykli japońskich są trudne do znalezienia, potrzebny jest dobry prosherstit internetowe i sklepy specjalistyczne.

Wygląd danego pojazdu może być tabu różne elementy, które są szeroko reprezentowane w przestrzeni online. Jeśli wziąć Moto Honda VRX 400, strojenie można to zrobić dodając następujące elementy:

 1. Przezroczyste lub matowe szyby.
 2. Naklejki.
 3. Suwaki i czapki z logo.
 4. tempomat, system audio, skóra podgrzewana.
 5. oświetlenie LED.

Ponadto, oryginalny i będzie użytecznym dodatkiem do bagażniku motocykla Honda VRX 400. Alternatywnie, możliwe jest, aby wybrać boczny lub centralny kufer.

Liczba właścicieli

Mieszanina chopper właściciele drogowy motocykl podkreślają niezwykły rower piękno zewnętrzne, a zwłaszcza jego układ. Wśród obiektywnych zalet, fani pojazdów dwukołowych z Japonii, następujących aspektów znakiem:

 • Kolektor chrom i minimalnej obecności sztucznego.
 • Łatwość wejścia i motocykla.
 • Dynamika i gładką jazdy.
 • Godna zawieszenie.
 • Moc i zaufanie zespołu napędowego, który działa dobrze z różnymi prędkościami.

Ponadto motovladeltsy powiedzieć, że po zakupie „Honda 400 SEC” często nie chęć zmiany transportu, ponieważ jednostka daje poczucie pewności i niezawodności. Nie bez znalezienia braki, które nie są tak bardzo.

Po pierwsze, z prędkością przekraczającą 100 km / h jest to uczucie, które zdmuchnąć z motocykla: trochę zagubiony stabilność. Po drugie, nie ma benzomer i kopać. Główny problem polega na tym, że części zamienne do motocykli japońskich mają wysoką cenę. Reszta użytkowników Nie znaleziono minusy.

Test Drive

W tym teście, uważany głównie dynamiczne parametry motocykla Honda VRX 400 Roadster w odniesieniu do jego bezpośredniego konkurenta Suzuki Intruder. Do ergonomii zagadnień rowerowych pojawiły. Gdy prędkość zestaw jest odczuwalny dynamikę że przy prędkości 120 km / h wyraźnie zanika, co nie jest zaskakujące dla tej klasy. Prześwit jest nieco zaniżone, więc przed nieprawidłowości muszą znacznie obniżyć sprawność.

Jego maksymalna prędkość danego pojazdu zyskuje dość nudne, choć zaufanie setek i przyspieszenia. Jednostka guma nie jest przeznaczony do pracy z prędkościami przekraczającymi regulacyjnych, tak że rower zaczyna povilivat. W porównaniu do prekursora Honda VRX 400 posiada więcej pewność hamulców. Drgania dopuszczalne, io tym samym od konkurentów. Jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie wskaźniki, wydaje się, że zgrabna „Honda” okazały się lepsze niż kłopotliwą „Suzuki”.

modyfikacje

Paradoksalnie, cztery lata uwolnienie ogólny układ VRX 400 pozostał praktycznie taki sam. Podstawowym wyposażeniem wszystkich modeli:

 • Jednostka napędowa z Honda Steed.
 • części metalowe chromowana z minimalnym urządzenia tworzywa sztucznego.
 • Moc silnika – 400cc.
 • Niski wzrost i siedzenie kierowcy pogłębione.
 • Łącząc chopper i jeździć motocyklem z rozszerzonym tylnego koła.
 • Tarczowe hamulce.

Być może jedyną różnicą między pokoleniami VRX 400 serii jest kolorystyka. Rower był malowany tylko w kolorze czarnym, czerwonym, niebieskim i czarnym kolorze kolorze chrom uwolnienie podkreślone. Krótko opisać model badany może być niezawodny rower szosowy z elementami krążownika.

wniosek

Końcowa część Chciałbym zacząć od wymieniając cechy, zalety i wady japońskiego motocykla „Honda SEC 400 Roadster.” Obiektywnie, korzyści są następujące fakty:

 • Wyposażenie pojazdu niezawodnego zasilacz 400-CC.
 • Wygodne dopasowanie dla kierowcy.
 • Ekstrawagancka i niepowtarzalny wygląd.
 • Piękny mocy i dynamika przyspieszenia w niskiej i średniej prędkości.
 • Trwałość chrom.
 • Wyposażając model z hamulcami tarczowymi.

Podobnie jak w przypadku jakiejkolwiek techniki uważany motocykl posiada pewne wady, które są znacznie mniej niż zalet. Na przykład:

 • Z prędkością stu kilometrów nad utraconego zaufania na drodze, zaczyna kiwanie.
 • Zaniżone luz wymaga opieki na niebezpieczne drogi i przed wstrząsami „Speed”.
 • Wątpliwa rower przydatności do długich podróży bez tankowania po drodze.

Być może pewną rolę w tej produkcji seryjnej motocykla pod uwagę nie ostatni grał swoje wady. Najprawdopodobniej jest to spowodowane faktem, że miłośnicy motocykli preferują jedną kategorię raczej niż ich mieszania.

Biorąc pod uwagę jednak, że japoński motocykl „Honda SEC 400 Roadster„nie został pierwotnie zaprojektowany do wyścigów obwód i światowych tras, możemy powiedzieć, że tej zmiany – jedną z najlepszych w swojej klasie.