695 Shares 6962 views

Czy potrzebujemy świadków przy rejestracji małżeństwa? pytania nowożeńcy

Kwestia dotycząca tego, czy świadkowie potrzebne przy rejestracji małżeństwa, zainteresowanych wiele osób przygotowujących się zalegalizować swój związek. Ale, co najwyżej, przyszli nowożeńcy, którzy nie chcą trzymać się wspaniałe uroczystości i ceremonie. Świadkowie stały się raczej tradycja niż konieczność. I do wszystkich, aby zrozumieć ten problem, konieczne jest rozważenie go w szczegółach.


Co mówi prawo?

Jest to pierwsza rzecz, którą należy zwrócić uwagę, czy świadkowie są niezbędne do rejestracji małżeństwa. Prawo rodzinne – że reguluje całą procedurę usankcjonować związek. A w trzecim rozdziale kodeksu opisuje szczegółowo procedury niezbędne do jej wykonania. I nie ma klauzuli, która stwierdza, że obecność świadków na ślubie jest obowiązkowe.

Absolutnie bez względu na to jak są planowane rzeczy. Facet i dziewczyna chce podpisać cicho, skromnie, bez wścibskich oczu? Jest to łatwe do wykonania, nie będzie kolidować z nikim. Planowane ceremonię i wspaniałą ucztę? To samo może być żadnych świadków. To właśnie, zazwyczaj są one na imprezach tego rodzaju. A dla „pozycji” świadków czasami nawet zapalić kontrowersje, ponieważ jest uważany za honorowy. Ponieważ cześć jest zazwyczaj umieścić na jasnej wstążce idzie do najlepszego przyjaciela młodzieży.

hołd dla tradycji

Kiedy osoba słyszy słowo „ślub”, to automatycznie zapewnia obraz, który każdy z nas widział więcej niż raz. Panna młoda w białej sukni, pan młody w czarnym kolorze, ozdobione urząd stanu cywilnego sala, dużo krewnych i przyjaciół, a nawet dwa pierścienie i tacę z szampanem, który przynosi do młodych po włożyli swoje podpisy i całować. Wszystko jak zwykle standardowe. I, oczywiście, dwaj świadkowie – najlepsza przyjaciółka panny młodej i druhny. Są one łatwo rozpoznawalne z tłumu, ponieważ noszą wstążki z odpowiednimi napisami. Wszystkie powyższe – bardzo tradycyjne wesele atrybutów. Świadkowie podczas rejestracji małżeństwa – nie jest to obowiązek. Tylko hołd dla tradycji.

Praktyczne podejście do problemu

Cóż, w zasadzie, odpowiedź na pytanie, czy świadków w rejestracji małżeństwa, wyraźną potrzebą. Jednak w uczciwości, warto zauważyć, że często ich obecność na weselu jest bardzo praktyczny. Świadkowie mogą chronić nowożeńcom z różnego rodzaju problemów i kłopotów. To oni będą odpowiedzialni za zapewnienie, że w trakcie małżeństwa wszystkie niezbędne dokumenty zostały podjęte. oni również zobowiązują się zapewnić pierścienie, bukiet, szampana i inne atrybuty uczty. Schafer (przyjaciel oblubieńca) zobowiązany jest rozwiązać wszystkie problemy, które pojawiają się w trakcie imprezy. Inny świadek musi zapewnić, że wygląd młodej pary. Jeśli znalazłeś jakieś niedociągnięcia (zabrudzone buty dostosowane pojawił się spot) – je po prostu usunąć.

Planowane konkursy? W porządku. Wtedy świadkowie powinni uczestniczyć w nich. A także stworzyć dobry nastrój wszystkich gości. W ogóle, to łączy w sobie cechy organizatorów i Toastmaster. Biorąc pod uwagę wszystkie te zalety, para już zdecydować – czy świadków na ślubie, czy nie są one konieczne.

ciekawostki

Warto zauważyć jedną intrygującą niuans. Wcześniej związany świadków na ślubie rzeczywiście miało miejsce. Gdzie umieścić swoje podpisy do młodej pary – nie musiał zauważyć, a ich tzw powiernik. Bez „autografy” świadków małżeństwa nie może być uznane za ważne. Aż takiej zasady obowiązywać do 2000 roku.

I jeszcze jedno – ślub. W tym przypadku, rejestracja małżeństwa jest niemożliwe bez świadków. Ich obecność nie jest konieczna. To oni powinni ponosić wieńce nad głowami młodej pary, jak również w celu zapewnienia im moralnego wsparcia i pomocy podczas ceremonii. Świadkowie mogą być ochrzczeni tylko ludzi, którzy krzyż z piersi.

Obowiązki współczesnych świadków

Cóż, czy świadkowie są potrzebne netorzhestvennoy małżeństwa, mówiło. Teraz możemy mówić trochę o tym, gdy zaręczona uwierzyć swoją obecność na dopasowanie festiwalu. W takich sytuacjach, stają się wierny asystent i niezawodny koleżeńsko ramię.

przyjaciel pana młodego pierwszym krokiem jest przygotowanie skryptu kawalerski i organizować samej imprezy. Dlaczego jeden? Ponieważ zwykle to on wie, czego chce oczyszczenie dziennie. Ponadto, jego obowiązki obejmują rozwój tras spacerowych.

Świadek powinien pomóc narzeczonej wybrać suknię ślubną. Wyzwaniem jest tylko dla jej najlepszej przyjaciółki. Ona również organizuje swój wieczór panieński i zarządza tradycyjne przygotowanie okup. I nadal zbiera bride torebkę.

To wszystko aż do ślubu. Podczas uroczystości będą złapać wiele więcej. Świadek jest wymagane, aby otworzyć drzwi samochodu dla pana młodego i wziąć udział w osławionej okupu. To właśnie on, nawiasem mówiąc, płaci cenę młodej. Pierścień do obrazów są również przechowywane na nim. I certyfikat małżeństwo bierze też. Lub, jeśli para umysłu, powinien przynajmniej przypomnieć im, że nie są zapomniane dokument. Na stole w formie bufetu był świadkiem nalewa szampana. A także otrzymuje dary, kładąc je na stole. Ponadto, jest on zobowiązany zgłosić do rejestratora czy narzeczony przyjechał. A on zwykle nakazuje operatorowi i muzykę.

Świadek musi „sprzedać” oblubienicę, biorąc kwiaty, umieścić je w wazonie. A także, aby dostarczyć jego dziewczyna poślubia wszystko co może potrzebować. I, co najważniejsze, to uspokaja.

Co jeszcze można świadkowie?

Jak już można zrozumieć z powyższego, przyjaciół młodej pary dużo obowiązków. A co na temat możliwości? Oni nie są wystarczające. Mogą ozdobić weselny orszak na smak. I dostać honorowe okazję wznieść toast pierwszy. W zasadzie wszystko. Reszta – tylko obowiązki. Najbardziej zabawne jest śledzenie oblubienicy. To nie musi kraść. Jeśli jeden z gości jest wykonany, świadkowie muszą zwrócić skradzione z powrotem poprzez oferowanie okupu. Obserwuj potem trzeba jeszcze lepiej, ponieważ liczba prób kradzieży dziewczyna może być nieograniczona.

W ogóle, być pewny, czy świadkowie są potrzebne do rejestracji małżeństwa – to para decydować o sobie. Jeśli chcesz pozbyć się zbędnych zmartwień związanych z przygotowaniami wypoczynkowych, to dlaczego nie?

Do kogo się powołać?

Kto dokładnie będzie miało miejsce świadków – decyzja narzeczeni. Jak wspomniano wcześniej, jest to zwykle najlepszymi przyjaciółmi. Ale często – rodzeństwo. Krótko mówiąc, ludzie, z którymi nowożeńcy są doskonałe, ufając relacji.

Jeśli dać ogólne zalecenie, pierwszy będzie wyglądać – jako świadek powinien być wybrany komunikacyjnych ludzi. Ci, którzy nie boją się komunikować i iść w kontakcie z jakąkolwiek osobę. Nad nim był wielokrotnie podkreślał, że mają dużo do negocjacji. Dobrze, kontaktowy osoby okazuje się dobrze.

Gdy zostanie wybrana osoba, konieczne jest, aby powiadomić go z góry. Dwa miesiące przed obchodami. Po wszyscy świadkowie muszą być tak wiele rzeczy do zrobienia. Tydzień jest wyraźnie nie poznaję.

A jednak, nawet jeśli ich obowiązki i zostały wymienione, byłoby konieczne, aby omówić wszystkie szczegóły z świadków. Przecież nie każda para marzy o tradycyjnym ślubie. Być może para zaplanował wakacje w jakimś pięknym miejscu? Wtedy świadkowie nie będą musieli negocjować z urzędu stanu cywilnego, a Agencja udział w wizytach ceremonii.

Im więcej – tym lepiej

Jest to o liczbie świadków. Wszyscy przyzwyczajeni, że nie powinno być dwa. A co, jeśli iść przeciwko systemowi, i wyznaczyć cztery lub sześć? Oryginalny podejście. I praktyczny! Jeśli będzie więcej, obowiązki będą rozprowadzane równomiernie. Dwie osoby nie zostaną rozdarte między ogromną liczbą zadań. A już na pewno nic nie zepsuć ślub. W każdym razie, festiwal pójdzie gładko, ponieważ dla każdego punktu będzie odpowiedzialna przede wszystkim człowiek.

To jak można odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące tego, czy świadkowie są niezbędne do rejestracji małżeństwa. 2016 w stoczni – 21 th, nowoczesnego wieku, w którym z pewnością można się bez nich obejść, ale czy warto? Po tym wszystkim, bliskich przyjaciół, którzy pomagają organizować obchody i wsparcie przyszłych nowożeńców w tak ważnym okresie dla nich, to naprawdę fajne.