775 Shares 5062 views

Jak są wtryskiwacze diesla?

Jak wiadomo, silnik spalinowy musi tlenu i paliwa w określonym stosunku. Sam proces dostaw paliwa różni się od pojazdów benzynowych i wysokoprężnych. W tym ostatnim przypadku wykonuje się rola dyszy wtryskowej. Silniki wysokoprężne są wyposażone w różne typy elementów danych. W dzisiejszym artykule omówimy czym jest dane typy wtryskiwaczy, co tam są i czy są one podatne na naprawy.


cecha

Zacznijmy od definicji. Dysze silników wysokoprężnych – jest elementem systemu zasilania, która dostarcza paliwo do komory spalania cylindra. Mechanizm daje kielichowych mieszaniny rozpyla się na ekranie overpiston. Ponadto dysze dozujące produkcji oleju napędowego. W trakcie pracy, element może być otwierany i zamykany do tysiąca razy na minutę.

typy

Istnieje kilka rodzajów tych mechanizmów:

 • Electro.
 • Piezoelektryczny.

Jak te elementy i są umieszczone w silniku diesla? Poniżej opisujemy cechy każdego z nich.

electro

Te dysze silników Diesla w pojazdach z wstrzyknięciem „Common Rail”. Urządzenie tego mechanizm wiąże się z obecnością takich elementów:

 • Aparat sterujący.
 • Dren i gazu wlotowego.
 • Zawór elektromagnetyczny.

Jak robić wtryskiwacze elektro-diesel? Ich algorytm opiera się na wykorzystaniu ciśnienia paliwa podczas iniekcji i jej rozwiązania. Tak więc, w stanie wyjściowym, zawór dyszy jest zamknięty i pozbawiony zasilania. Mechanizm igła jest szczelnie wciśnięty do gniazda zaworu przez ciśnienie paliwa. W tej pozycji, wtrysk paliwa nie jest wykonywana w cylindrach. Zarządzane przez dyszę z elektroniką. Specjalna jednostka sterująca generuje sygnał, który jest doprowadzany do zaworu elektromagnetycznego. W tym czasie, dysza spustowa otwarcia przepustnicy diesel. Paliwo przepływa przez niego i pada na przewodzie spustowym. Wlotowy przepustnicy blokuje szybkie wyrównanie ciśnień w przewodzie wlotowym i komorą sterowania. Następnie igła jest podniesiona w stosunku do gniazda i paliwo dostaje się do komory. Następnie ciśnienie zmusza go zapala i udar mózgu występuje. Sama dysza wraca do swojej pierwotnej pozycji. Następnie cykl Mechanizm działania jest powtarzany.

piezoelektryczny

Dysze te mają bardziej ulepszoną konstrukcję. Główną zaletą wtryskiwaczy piezoelektrycznych jest ich zdolność reagowania. Elektromagnetyczny mechanizm zaworowy posiada cztery razy szybciej niż odpowiedniki hydraulicznych. To sprawia, że można produkować wielokrotnego wtrysku paliwa na cykl. Wtryskiwacze piezoelektryczne zainstalowane w systemie „Common Rail” nowej generacji. mechanizm zarządzania danymi w oparciu o zmiany w długości kryształu piezoelektrycznego przy zadanym napięciu. Konstrukcja piezoelektrycznych wtryskiwaczy obejmuje:

 • Popychacz.
 • Igła.
 • zawór przełączający.
 • Element piezoelektryczny.

Wszystko to mieści się w małej obudowie. Zasada działania ogniwa opiera się na wykorzystaniu hydrauliki. Podobnie jak w poprzednim przypadku, gdy igła jest umieszczona na siedzeniu ze względu na ciśnienie paliwa. Ale jak tylko mechanizm odbiera sygnał, zwiększenie długości elementu piezoelektrycznego. Więc jest otwarcie zaworu przełączającego. Olej napędowy przechodzi w linię spustowy. Igła w wyniku wysokiego ciśnienia, który został utworzony przy dolnej wzrasta. Zatem wtrysk jest przeprowadzana. Kompresja udar mózgu, udar moc i wydechowy są podobne. Ale ilość oleju napędowego wtryskiwanego, która jest określona przez ciśnienie paliwa w szynie paliwowej i czasu trwania ekspozycji do elementu piezoelektrycznego.

remont

Główne elementy pochodzące z budynku – jest to:

 • Rysownik. Jest podstawowym elementem „boshevskoy” dysza. Składa się z łodygi i siodła. Ostatnim elementem jest zużyte i zepsute. produkowane i macierzystych również. A jeśli siodło przywróceniu naprawa wtryskiwaczy diesel ze złamanym pręta nie jest możliwe. Ta pozycja nie może być przywrócone. W tym przypadku mnożnik musi zostać wymieniony.
 • Rozpylacz. „Bosch” gwarancja producenta dla bezawaryjnej pracy dla stu tysięcy kilometrów. Ale w naszych warunkach, spray opiekowała dużo mniej. Zaczyna się zaciąć albo wlać paliwa do cylindra. Jak rozwiązać ten problem? W większości przypadków to pomaga czyszczenie wtryskiwaczy diesla z ultradźwiękami (ponieważ są one zanieczyszczone na naszej paliwa). Ale jeśli to nie zadziała, spray zostaje zmieniona na nową.

Naprawa wtryskiwaczy diesel może nie trzeba samochodu. To wystarczy, aby odpowiednie regulacje. Ale najpierw przeprowadzić sprawdzenie wtryskiwaczy diesla na specjalistyczny sprzęt. Istotą regulacji łatwe. Ona wystawia skoku zaworu elektromagnetycznego i piłki. Szczelina jest regulowana za pomocą klinów. W zależności od rodzaju dyszy, przebieg elementu kulowego może wynosić od 0,025 do 0,07 mm. Po to jest ustawione skoku zaworu. Należy zauważyć, że te operacje są wykonywane w wyspecjalizowanych stacjach serwisowych. W domu, zrobić taka operacja niemożliwa.

wniosek

Wtryskiwacz – ważnym elementem każdego samochodu napędowego. Od jego dobro zależy od pracy całego silnika. Dlatego ważne jest, aby w porę rozpoznać i, jeśli to konieczne, naprawę wtryskiwaczy diesel. Jednak mechanizm ten nie pozwala na urządzenie do wytwarzania takiej pracy na własną rękę.