369 Shares 8420 views

Warunki finansowe: pozyskiwanie – co to jest?

Instytucje bankowe i inne instytucje finansowe w swoich działaniach często używać terminologii zapożyczoną z języka angielskiego. Mając podstawową wiedzę o świecie środków komunikacji, możemy zrozumieć niektóre terminologii, takiej jak „rozszerzenie (dodatek) Konto”, „Płatności zapłaty” i innych. Ale są przypadki, w których jest mało dosłowne tłumaczenie, które mogą informować o rzeczywistej wartości każdej operacji. Na przykład, pozyskiwanie – co to znaczy? Rozważ znaczenie tego pojęcia.


Pojęcie „nabycie”

Działalność instytucji finansowych w celu zapewnienia projektowania i usług informatycznych za pomocą kart płatniczych oraz sprzęt specjalnie zaprojektowany dla tych prac, a tam jest nabycie. Co to oznacza w bardziej przystępny i zrozumiały język?

Pozyskanie (od «przejmującej» język angielski – nabycie) oznacza możliwość płacenia za zakupy w hipermarketach, usług i tym podobne, za pomocą płatności (kredyt) kart wydanych przez instytucje bankowe. W większości krajów zachodnich, takie obliczenie polityka od dawna istnieje i jest powszechna.

rodzaje pozyskiwania

Istnieją dwa rodzaje tej działalności:

  1. Kupiec przejmującej. Do przeprowadzenia tego procesu wykorzystuje terminale POS, w którym karta jest fizycznie obecny w banku, który jest debetowych i podpis posiadacza jest umieszczony na czeku.
  2. Internet-przejmującą jest podobny do transakcji gotówkowych realizowanych przez specjalną organizację o nazwie „centrum przetwarzania”. Na tej samej karcie płatniczej nie jest fizycznie obecny, i identyfikację podpisu nie jest przeprowadzane tutaj.

pasemka

Zapłaty za towary i usługi metodą bezgotówkowej jest bardzo wygodne, co wyjaśnia szerokie rozpowszechnienie tego procesu, ponieważ nabycie (co to znaczy, już omówione powyżej). Proces ten jest w trybie online jest następujący: kupujący wejdzie danych (inicjały, numer karty, nazwę banku, i tak dalej) w specjalnym formularzu na stronie internetowej oraz w sklepie internetowym pod koniec potwierdzający zapłatę.

W tym przypadku proces Internecie może odbywać się na kilka sposobów:

  • płatności otrzymane na konto sklepu internetowego. Jednak ta metoda jest uważana dzisiaj może być już nieaktualne z powodu wysokiego odsetka ryzyka;
  • Płatności dokonywane są przez systemy pieniądza elektronicznego;
  • Operacja pozyskiwania używania kart płatniczych systemów elektronicznych z częściowego przeniesienia ryzyka dla organizacji.

Można również zauważyć, że w przypadku niewykonania usługi powinny być na poziomie lub słaba jakość zakupionego towaru kupujący może żądać zwrotu pieniędzy w ciągu 180 dni. Procedura anulowania nazywa Chargeback oraz zminimalizować ryzyko wystąpienia takich przypadkach kategorie regulatory wprowadziły system grzywien na dystrybutorów towarów lub usług. Poziom dopuszczalny wskaźnik awaryjności dla systemu kart VISA wynosi 2%, a dla MasterCard – nie więcej niż 1%.

Połączenie tych usług mogą być świadczone zarówno banki jak i przetwarzania płatności, podczas gdy można zauważyć, że taryfy i warunki tych dwóch instytucji finansowych są praktycznie takie same.

Płatności za media, opłaty za usługi łączności ruchomej, przekaz pieniężny – to niepełna lista możliwościami pozyskania. Co to znaczy dla każdego człowieka, można zrozumieć bez wyjaśnienia – aby pozbyć się kolejek, realizacja zakupu o każdej porze dnia i tak dalej. Można powiedzieć, że ten proces – jeden z elementów rozwiniętego społeczeństwa pod względem ekonomicznym i technicznym.