311 Shares 8840 views

Jak sprawić, by system ogrzewania w mieszkaniu. Niezależne ogrzewanie w mieszkaniu: Opinie Cena

Każdego roku coraz bardziej wzrasta taryf użytkowych, a tylko rachunki za ogrzewanie i bije wszelkie rekordy. Jednocześnie, jakość usług świadczonych przez Urząd Mieszkalnictwa, pozostawia wiele do być znacznie lepiej. Słabo izolowane sieci grzewcze, rury stare i zardzewiałe, roczny wzrost chłodziwa – wszystkie te czynniki sugerują, że aby niezależne ogrzewanie w mieszkaniu nie jest tak kłopotliwe.


Daylight avtonomku: Przyczyny

indywidualne ogrzewanie jest coraz większą popularność z każdym dniem. Przyczyny tego wzrostu jest kilka:

  1. Niezależne ogrzewanie w mieszkaniu pozwala najemcy nie zależą od „temperatury za burtą” i norm sanitarnych – nie trzeba czekać na ulicy, zgodnie z działu mieszkaniowego, staną się na tyle zimno. Jesteś na zimno – to wystarczający powód do rozpoczęcia sezonu grzewczego.
  2. Z ciepłej wody jest taka sama, nie trzeba podgrzewać garnków wody – trzeba go będzie zawsze, nawet w lecie.
  3. Montaż autonomiczne ogrzewanie w mieszkaniu pozwala na regulację temperatury w pomieszczeniu siebie.
  4. Jeśli dom ma nieregularny układ ogrzewania w zimie jest zawsze w mieszkanie jest zbyt zimno lub, wręcz przeciwnie, jest gorąco. Składania skarg do różnych organów są mało prawdopodobne, aby dać namacalny rezultat – nikt nie może zmienić system ogrzewania całego domu lub ganku.
  5. Znaczne oszczędności – wszak o indywidualne ogrzewanie domu, będziesz płacić tylko za ciepło, którego użyto bez płacenia natomiast straty w głównym grzewczym.

Jak uzyskać pozwolenie

Aby zainstalować system ogrzewania w mieszkaniu, trzeba uzyskać pozwolenie w kilku miejscach naraz. A w Rosji i na Ukrainie proces ten jest prawie taka sama. Na początek warto zauważyć, że jeśli mieszkasz nad dziesiątym piętrze, można zapomnieć, pozwolenie na to, że nie dostanie nigdy o ogrzewanie gazowe w mieszkaniu. We wszystkich innych przypadkach należy uzyskać pozwolenie od lokalnych władz wykonawczych. Na tym etapie nie jest zwykle największy problem. Jakiś sposób, uważa się, że gdy jeden lub większa liczba mieszkań w budynku zostanie przeniesiona do indywidualnego ogrzewania, a następnie właściciele cierpią resztę pomieszczeń – zaburzenia reżim hydrauliczny naruszone równowagi cieplnej, a tym samym ochłodzeniu sąsiednich pomieszczeń. Dlatego, aby zrezygnować z centralnego ogrzewania po prostu nie da. Z tej sytuacji są dwa wyjścia:

Pierwszy – zażądać władze lokalne, aby aplikacja uznana specjalnej komisji międzyresortowej, należy ustalić dla każdego komitetu wykonawczego i zbiera się co najmniej raz w miesiącu. Członkowie komisji będą sprawdzać, badać wszystko od ryzyka z systemu grzewczego jest twoje mieszkanie, a po 30 dniach podejmie decyzję.

Po drugie – z pomocą pracowników w stacjach sanitarno-epidemiologicznych lub mediów grzewczych naprawić niespójności jakości obsługi systemu grzewczego z norm sanitarnych. Na podstawie tej ustawy jest konieczna w sądzie domagać się rozwiązania umowy z firmą, obsługujących instalację grzewczą, argumentując swoje roszczenie słabą jakość świadczonych usług. Po otrzymaniu decyzji sądu i rozwiązania umowy może bezpiecznie przestać płacić rachunki. Rosnący dług nie może się bać, ponieważ umowa nie zostaje zawarta i nie zamówić usługę, więc jeśli teplopostavlyayuschaya firma odwołania się do sądu w celu odzyskania długu może być pozbawiony jej. W tym przypadku, użyteczności publicznej będą dwa wyjścia – nadal dostarczać Państwu usługi za darmo lub wyłączyć mieszkania z centralnym ogrzewaniem. I tak po prostu, że powinny być.

Po pożądane pozwolenie uzyskuje. trzeba zastosować do firmy projektowej, która opracuje specyfikacji i projektowania nowego systemu grzewczego.

Dom Ogrzewanie:

Montaż autonomiczne ogrzewanie w mieszkaniu jest inny od systemu ogrzewania domu prywatnym, a przede wszystkim, że ustalenia pełny kocioł nie będzie działać. Należy więc dokładnie przemyśleć jak to będzie realizowane.

Niezależne ogrzewanie w mieszkaniu mogą być realizowane za pomocą gazu, energii elektrycznej, aw rzadkich przypadkach, energii słonecznej. Każdy z tych systemów ma swoje własne cechy.

kolumna gazu Ogrzewana

Ogrzewanie gazowe w mieszkaniu – .. Najczęstszym wariantem, który jest podłączony do gazu do zdecydowanej większości domów. Kotły gazowe zajmują niewiele miejsca, ma zamkniętą komorą spalania, są ciche i nie wymagają stałej konserwacji. Zapobieganie jest wystarczająca do przeprowadzenia raz w roku. Najkorzystniejsza kupić podwójnego kotła, ponieważ zapewnia nie tylko ogrzewanie, ale wody grzewczej. Takie kotły są wystarczająco bezpieczne – kompleksowy system automatyki zapewnia wystarczającą kontrolę w każdej krytycznej sytuacji, po prostu wyłączyć kocioł.

Instalacja koniecznie trzeba zaufać profesjonalistom, ponieważ zmiany będą znaczące – trzeba całkowicie skompletować nową instalację grzewczą. Praktycznie jedyną wadą kotłów gazowych może być ich cena.

indywidualne ogrzewanie elektryczne

Jeśli nie ma gazu, a system ogrzewania w mieszkaniu do ustalenia nadal chce, można zakupić kocioł elektryczny.
W tego typu urządzeń ma oczywiste zalety:

  • Niewielkie rozmiary – urządzenie można zainstalować nawet w małym pomieszczeniu;
  • System ma dużą wydajność, łatwo regulowane i wymaga minimalnej ciągłej uwagi;
  • absolutny przyjazność dla środowiska – z takim ogrzewaniu, ponieważ nie ma emisji do atmosfery, tak że nie jest wymagane komin;
  • wypełnić cichy w eksploatacji;
  • jeśli używasz grzejników ściennych lub systemu ogrzewania podłogowego, chłodziwo nie trzeba, też tak, że rury w domu będzie.

Jednak dla wszystkich swoich zaletach, taki system ma wady. Na przykład, możliwe przerwy w zasilaniu , albo stary i biedny okablowanie w domu. Główną wadą jest wysoki koszt – ponieważ energia elektryczna jest znacznie droższe niż gaz.

Używamy promieni słonecznych

Jeśli system ogrzewania w mieszkaniu może zadecydować o utworzeniu nie tylko ty, ale wszystkich swoich sąsiadów na ganku lub domu, a następnie, po otrzymaniu wszystkich niezbędnych zezwoleń oraz do współpracy, można zainstalować system na dachu panele słoneczne. Takie systemy ogrzewania są nie tylko całkowicie ekologiczny, ale również bardzo skuteczne, szczególnie w przypadkach, w których umieszczono jakościowa przestrzeń izolacyjna. Niestety, z powodu wysokich kosztów własnych paneli słonecznych i prac instalacyjnych do instalacji systemu grzewczego dla jednego mieszkania jest dość kosztowne.

Autonomiczne ogrzewanie w mieszkaniu: Cena Emisyjna

Jak widać przejście do indywidualnego ogrzewania jest dość tani, ale żeby wymienić dokładnej kwoty nie jest możliwe. Przede wszystkim konieczne jest, aby ustalić rodzaj alternatywnego ogrzewania i niezbędnego wyposażenia. Obliczenie mocy gaz i elektrycznego parownika powinna być przeprowadzona na podstawie powierzchni ogrzewanej przestrzeni i możliwie najniższej temperatury na zewnątrz. Ponadto koszt Priplyusuet opracowania projektu, dostawy i montaż prac, a także sumę wszystkich obowiązków państwowych i opłat rejestracyjnych w pozwoleniach.

W związku z tym pomocnicza wartość opałowa może zmieniać się w zakresie 60 – 160 tysięcy, w zależności od powyższych czynników, ..

ogrzewanie osobiste w lokalu: zyskiem, czy nie

Jeśli uważasz, organizować niezależne ogrzewanie w mieszkaniu jest zbyt kosztowne, a potem myśleć o tym, jak wiele razy miesięcznie musiał to kominek, a nawet ile pieniędzy są brane do apteki, gdy traktuje się kaszel i katar, osiągniętego w zimnym mieszkaniu. Oczywiście, w celu zamontowania systemu ogrzewania w mieszkaniu, aby uzyskać pozwolenie na być bardzo trudne, ale wszystkie koszty i czas spędzony będzie się opłacać dosłownie przez 5-6 lat, a w rzeczywistości korzystać z tego dobra będzie znacznie dłuższy. Więc nie krępuj się wyrzucić wszystkie wątpliwości i przejść do gromadzenia niezbędnych dokumentów.