748 Shares 2801 views

Jakie są rodzaje wiedzy?

Pod wiedzy, aby zrozumieć twórczą aktywność, która koncentruje się na pozyskiwaniu nowych wiarygodne informacje i wiedzę o świecie. Rodzaje wiedzy są liczne i zróżnicowane.


Ogólnie rzecz biorąc, warto zauważyć, że istniała ona w różnych okresach w następujących formach:

  • naukowych;
  • mitologiczny;
  • filozofia;
  • religijnych;
  • codziennie;
  • sztuka.

Poznaj świat, jak również sam człowiek pomaga percepcyjną wiedzy. Chodzi o uczucie, percepcja, i tak dalej. Racjonalne rodzaje wiedzy – tego rozumowania, osądu, koncepcji.

Forma wiedzy naukowej jest inna. Oni wszyscy mają ze sobą wiele wspólnego. Ogólnie rzecz biorąc, głównym celem poznania naukowego jest odkrycie przepisów ustawowych, dzięki którym nie jest naszą rzeczywistością. To naturalne, społeczne, prawa, prawa myśli, i tak dalej. Na podstawie ich nauki sprawia, że niektóre przewidywania przyszłości. Wszystkie rodzaje wiedzy (naukowy) rozpoznać najwyższy cel uzyskania obiektywnej prawdy. Stworzona w większości przypadków jest racjonalne metody i środki, ale nie bez użycia narzędzi i żyć z irracjonalnym kontemplacji. Istotną cechą – System. Poza tym, ten rodzaj wiedzy tkwi w ścisłym dowód ważności i uzyskanych wyników.

wiedza nienaukowe ma różne kształty. Wiedza niezwykłego – jeden z nich. Co przedstawia? Fakt, że jest to coś, co istnieje od czasów starożytnych. Że pomagał ludziom, aby uzyskać podstawowy pogląd na świat, podkreślają podstawowe prawa. Jest on oparty na doświadczeniu, które odnosi się do życia codziennego. Jego postać nie jest systematyczne. Zwykła wiedza jest ściśle związany ze zdrowym rozsądkiem, pomagając ludziom realizować ich normalną egzystencję. Człowiek w końcu nauczył się go zrozumieć, co sekwencja działań prowadzi do korzystnego wyniku, a co – nie. W tym przypadku ważne jest, aby mieć doświadczenie. Odnosi się to nie tylko do doświadczenia danej osoby, ale także doświadczeniem, która jest przekazywana z pokolenia na pokolenie.

Zwykła wiedza nie implikuje żadnego dowodu. Nie jest konieczne, a zatem wiedza zdobyta dzięki niemu są często subiektywne, wyłącznie w odniesieniu do konkretnych sytuacji w szczególnych okolicznościach.

Rodzaje wiedzy są różne. Ponieważ odnosi się do działalności artystycznej? Istnieje związek i to jest silna. Fakt, że kreatywność pomaga poznać te twarze, które nie mogą pojąć ani nauka, ani niczego innego. Ze względu na artystyczną poznania osoby spełnia ich potrzeby estetyczne, podczas gdy w tym samym czasie rozpoznaje rzeczywistość. Sztuka pozwala otworzyć coś nowego, aby uzyskać prawdzie najbardziej niezwykłe sposoby. Żaden z którego konsystencja i ważność, bez którego nie może istnieć typy naukowe wiedzy, a nie słowa. Wszystko znowu subiektywne.

wiedza religijna i mitologiczna często mylone, łączcie się. W rzeczywistości jest to błędem, co jest niedopuszczalne. Te rodzaje wiedzy różnią się znacznie. Pierwszą różnicą jest to, w kolejności: mit musi nauczyć się dostrzegać świat bardziej zrozumiałe, mniej agresywne, i tak dalej, religia jest wykorzystywana przez ludzi, aby szukać czegoś wyższego, coś takiego, co mogłoby wyjaśnić nie tylko przyczyny istnienie, ale także jego znaczenie. Religii charakteryzuje dualizm świata (świata ludzi i świata jakiejkolwiek wyższej mocy), w mitologicznym obrazem świata i ludzi, i wyższe moce istnieją w tej samej rzeczywistości.

Filozofia nie uczyć się żadnych konkretnych aspektów życia i świata jako całości. To bada stosunek człowieka do świata, świat w stosunku do niego przyczyny naszego istnienia, rozwoju i tak dalej.