706 Shares 7085 views

Główne parametry dysków

Dla wielu kierowców, gdy przychodzą do sklepów, które sprzedają koła samochodu, pojawia się pytanie, co wybrać opony i felgi. Aby podjąć właściwą decyzję, trzeba znać wiele rzeczy, w tym parametrów napędu. W jednym i tym samym koła pojazdu można ustawić różne parametry, ale niektóre przedłużyć ścieżkę wykraczającą poza nadkolami, a inne – na wąskie.


Mówiąc parametrów napędu jest pierwszą rzeczą, którą należy wspomnieć o wstawce koła. Ta odległość pomiędzy płaszczyzną stosowania płyty i pionowej płaszczyzny symetrii koła. Jest uważany za pozytywny, jeżeli wyimaginowana płaszczyzna nie przechodzi uszczelkę. Negatyw – jeśli wręcz przeciwnie, przechodzi przez niego.

Jeśli mówimy o parametrach jazdy, wstawce koła, być może najważniejsze. Aby określić, jak duże to jest, powinno być mierzone w wymiar na kole wewnątrz, jak i szerokości D-obręczy koła. Następnie należy podzielić D rozmiarze dwa i odjęcie wartości otrzymanej z B wielkości. Jeżeli różnica okazała pozytywne, a odpowiadający lotu. Negatyw – podróżują same, odpowiednio.

Pozytywny zwrot wskazuje jak płaszczyzna tarczy koła „liści” na zewnątrz poza wyimaginowanej płaszczyzny, która przechodzi przez środek obręczy. W tym przypadku koło jest przesunięta względem osi wzdłużnej maszyny wewnątrz. W skrócie – utwór zawęża. Należy zauważyć, że parametry napędu VAZ, na przykład, różne wylotu, czyli od 23 do 40 lat.

Centralny otwór ma być o średnicy odpowiadającej średnicy cylindra do sadzenia, które znajduje się na piaście maszyny. Jest to konieczne do dokładnego rozmiaru danych parowania w celu zapewnienia centrowania (wstępne) koło na piaście. Ułatwia to montaż śrub. Końcowe centrowanie odbywa się na powierzchni stożkowej.

Następną rzeczą, którą należy wspomnieć przy omawianiu parametrów napędu, średnica lokalizacji otworów montażowych. Dlatego nazywane średnicy okręgu , tworzące otwory przeznaczone do zamocowania do piasty koła. Dla różnych maszyn mają różne średnice i liczbę otworów.

Należy zauważyć, mówiąc o parametrach felgi, koła powinny być sprawdzane na pojeździe, zanim zostanie połączone z opony. Musimy upewnić się, że przylega do powierzchni, a nie na korzyść organizmu i może się swobodnie obracać.

Przed zakupem płyty, trzeba sprawdzić średnicę i liczbę pozycji otworów mocujących oraz kolejny krok, a średnicę długości gwintu śruby (trzeba pamiętać, że długość nie powinna być mniejsza niż osiem pełnych obrotów, pozwoliła siedem). Ponieważ otwór mocujący jest wykonany z pozytywnym tolerancji, która odnosi się do średnicy, możliwe jest łatwo popełnić błąd w wyborze. W tym przypadku, wszystkie śruby zostaną całkowicie dokręcone tylko jeden. Inne będą przemieszczać się, przy czym element złączny jest dokręcany w osnowie lub nedotyanut. W związku z tym, w wyniku niepełnego – pasowanie na piaście. Koło będzie wibrować w podróży i nie dokręcić nakrętkę może poluzować w pewnym momencie.