350 Shares 5247 views

Konwersacyjne zwroty w języku angielskim z tłumaczeniem. Zwroty dla podróżnych. Najczęściej używanych wyrażeń w języku angielskim

Możliwość zyskać czas na rozmowy jest konieczne nie tylko polityka. Dla tych, którzy właśnie zaczęli uczyć się języka obcego? to jest bardzo ważne, a tu przyjść z pomocą wyrazu wypełniaczy, jak również wyrażenia, wypełnić ciszę i rozważać kolejną instrukcję. Nie bój się stereotypowe zwroty – nasz język jest jednym z nich.


Przydatne wyrażenia angielski: wypełnić przerwę

tak więc:

 1. Cóż – analog nasze „dobre” lub „dobrze”. Tylko „dobrze” nie jest przyczynowym poczucie „Chodź!” – w tym sensie możemy wykorzystać go w końcu zdania, a na początku frazy – „kupić czas”, kiedy musimy Na przykład: «Dobrze, powiedz mi coś więcej o swoich planach». – „Dobrze, powiedz mi coś więcej o swoich planach.” Innym tłumaczeniem tego słowa – „w każdym przypadku.” Na przykład: «Cóż, nie jestem tak dobry dobry mówca». – „W każdym razie, nie jestem taki dobry mówca.”
 2. W każdym razie – opcje transferu są takie same jak dla dobrze, ale w każdym razie stosowanie charakterystycznych dla emigrantów ze Stanów Zjednoczonych. Przykład: «W każdym razie, John rozwiedziony» – «W ogóle, John rozwiedziony„.
 3. O ile – jak do tej, stosunkowo, o tym, jak, itp Na przykład: «O ile pamiętam planujesz pozostawić to zadanie» .. – „Rozumiem, że masz zamiar opuścić tę pracę.”
 4. Nawiasem mówiąc, czy popularnych opcji społecznościowych, aby zmniejszyć tę frazę – btw. Jest tłumaczone jako „sposób”, „po drodze”. Na przykład: «Nawiasem mówiąc, mój chłopak też lubi motocyklowych». – "By the way, mój chłopak też lubi motocykli."

Są wytrzymałe wyrażenie w języku angielskim są wspólne dla nich warto było spędzić czas w pierwszej kolejności.

Budowania spójnej zdań

Te zwroty konwersacyjne w języku nie tylko rozcieńczyć tekstu, ale logiczne jest budować swoją historię:

 • Przede wszystkim – przede wszystkim. Na przykład, Przede wszystkim chciałbym pefer wam opowiedzieć mi o swoim dzieciństwie. – Przede wszystkim, wolałbym ci opowiedzieć mi o swoim dzieciństwie.
 • Co więcej – dodatkowo, ponad to, a … Na przykład: A co więcej, twój syn nie swój egzamin. – A poza tym, twój syn nie powiodło się egzaminy.
 • Mimo wszystko – w końcu, w końcu, bo przecież być tak, że może ona też. Na przykład: Zrobiła właściwego wyboru po wszystkim. – Mimo, że dokonał właściwego wyboru.
 • Ponadto – co więcej. Na przykład: Co więcej, nie mam mu wierzyć. – Poza tym, nie mam mu wierzyć.

Zwroty dotyczące podróży

Jak bez czasochłonnego do nauki języka angielskiego dla podróży? Rozmówki jest łatwo znaleźć, ale jak najlepiej z nim pracować? Wystarczy pamiętać o kilku fraz stereotypowe, pojedyncze słowa, które mogą być łatwo wymieniane lub używane w innych propozycji – i będziesz już mieć dobry słownictwa czynnego.

Na przykład: nie rozumiem po angielsku. – Nie rozumiem po angielsku.

Dodaj krótki wyraz dobrze (dobrze).

Nie rozumiem dobrze po angielsku. – Nie rozumiem bardzo dobrze w języku angielskim.

Zamiast prostego dobrze, można używać popularnego wyrażenia bardzo dobrze (bardzo dobra). otrzymujemy:

Nie rozumiem po angielsku bardzo dobrze. – Nie rozumiem bardzo dobrze w języku angielskim.

Badając te przykłady, wiesz, «nie mogę zrobić», które oznacza «nie wiem”, ale zamiast zrozumieć, można zastąpić dowolny czasownik w początkowej postaci słownika. Oczywiście, pożądane jest, aby wiedzieć, że «nie» – jest „Nie” tylko dla teraźniejszości, to znaczy za pomocą tylko „ja” można powiedzieć, ale nie możemy powiedzieć „nie robić”. Ale to jest dość łatwe, można określić jakość korzystania z podręcznika gramatyki. Aby poruszać się po podróży, ważne jest, aby mieć dobre słownictwa i gramatyki czekać. Błędy wybaczysz. Ustalenie jasnych i użytecznych wyrażeń naprawdę bardzo wygodny do przenoszenia, rozpatrywania wniosków w powyższym schemacie. Na przykład, spróbuj zagrać z następujących wyrażeń. Każdy z nich będzie przydatna podczas podróży:

W jaki sposób można (jak mogę) dostać się na lotnisko (aby dostać się na lotnisko)?

(Czasownik dostać yavlyaetsyay jedną z najbardziej spożywane, jego podstawowe znaczenie „otrzymywać”).

Czy mogę (mogę) zapłacić kartą kredytową (płatności kartą kredytową)?

(To słowo predolzhenii karty kredytowej jest możliwość zastąpienia krótki trochę gotówki – środki pieniężne).

Mógłbyś (można) pomoże mi trochę (aby mi pomóc trochę)?

(Podobnie. Słowo pomocy bardzo łatwo zastąpiony przez innego czasownika).

Gdzie jest (tam gdzie jest / są) supermarket (supermarket)?

Przyjrzyj się dobrze w pierwszej części tych propozycji (mogę, jak mogę, tam, gdzie jest, etc.). Używając ich, można łatwo nauczyć się mówionego języka angielskiego dla turystów. Zwroty takie jak może być:

Czy możesz mi powiedzieć …. – Czy możesz mi powiedzieć …

Gdzie jest kasa / sklep / szpital? – biuro / sklep / Gdzie jest szpital?

Mogę wejść / pomóc / prosić / jeszcze jedno ciastko? – Czy mogę wejść / Pomoc / poprosi / skorzystania z innego ciasta? (Słowo może mieć zezwolenie cień „może”, „enable”).

Najczęstsze wyrażenia i zwroty

Poniższe zwroty konwersacyjne w języku nie da się zignorować, że można je znaleźć w codziennym życiu, w każdym filmie lub pracy literackiej. Oni są powtarzane tak często, że jest to niemożliwe do zapamiętania. Wszystkie z nich są dość powszechne, można je stosować w różnych sytuacjach. tak więc:

 • Co się stało? – Co się stało?
 • Cool! – Cool! Słowo to prawie to pasożyt, to pojawia się tak często. Jednakże, istnieje prostszy sposób, aby wyrazić swój podziw lub zatwierdzenia.
 • Bardzo dobrze. – Bardzo dobrze. Jednym z najbardziej popularnych sposobów, aby pokazać ich zatwierdzenie.
 • Uspokoić. – Uspokój się. Podobnie jak w popularnym znaczeniu tego słowa – nie martw się. – Nie martw się.

zwroty grzecznościowe

Zwykłe podręczniki i kursy języka angielskiego, mają tendencję, aby dać dobrą znajomość gramatyki i słownictwa rozwijającej się, ale z ich pomocą nie jest możliwe, aby dowiedzieć się zwroty konwersacyjne w języku angielskim. Dlatego konieczne jest, aby dać im szczególną uwagę, ponieważ dla większości studentów są główną trudność podczas podróży w krajach anglojęzycznych. Studiując najpopularniejsze potoczne powinien natychmiast zrozumieć, czy należą one do języka formalnego, nieformalnego lub slang. Rozważmy następujący przykład:

Po pierwsze, od czego zacząć – oto jest pytanie „Jak się masz?”

„Jak się masz?” – ma dość formalny ton. To jest nie tyle kwestia „Jak się masz?” Jako wyraz uwagi, salutując i sposób na rozpoczęcie rozmowy. Standardowa odpowiedź do tego wyrażenia, które nigdy nie będzie źle, jak nie idzie o was: Jestem w porządku, dziękuję. Są jeszcze inne opcje, to najlepiej zacząć od ich «ja» (jestem dobry / bardzo dobrze). Odpowiedzi takie jak „tak sobie» (So-so lub Pięćdziesiąt pięćdziesiąt) będą interpretowane jako chęć kontynuowania rozmowy i nie są już tak oficjalnie.

Dla trzech następujących zwrotów są przykładami bezpośrednim tłumaczeniu, ale ogólny sens mają jeden – „Jak się masz?” Są bardziej swobodnie niż «Jak się masz?»

„Jak się masz?” – „Jak się czujesz teraz?”

„Jak leci?” – „Jak leci?”

„Jak to wszystko?” – „Jak to wszystko?”

„Jak jest życie?” – „Jak się masz?”

«Jak się mają sprawy?» – «W rzeczy”

Innym popularnym sposobem na pytanie „Jak się masz?” – znany wyraz Dosłownie, to przekłada się to wyrażenie jest nieformalna i nadaje się do komunikowania się z przyjaciółmi «Co się dzieje?» „Co nowego?”.

Jak wyrazić wdzięczność i zakończyć rozmowę

Jest to niezbędne dla każdego, kto chce się uczyć angielskiego w podróży. Rozmówki prawie każdy autor oferuje taką opcję – «Dziękuję». «Dzięki» są jednak o wiele bardziej prawdopodobne, aby usłyszeć. Ponadto, można powiedzieć, „Na zdrowie” lub „TA” (zwłaszcza w Wielkiej Brytanii).

„Miłego dnia!” – „Doskonały dzień!” To zdanie można zakończyć rozmowę, e-mail, czatu. Jest idealny dla spotkań towarzyskich z obcymi. Można też użyć bardziej nieformalny wyraz, na przykład, „dbać” (dbać o siebie, spojrzeć na dwa), „do zobaczenia!” (W piśmie klasycznej «cię widzieć», co oznacza „do zobaczenia później”).

popularne kawałki

W potocznym języku jest często używany:

 • będzie zamiast iść do (być zamiar coś zrobić.);
 • chce zamiast chcą (chce);
 • shoulda Powinni zamiast mieć ( «powinien robić” po shoulda trzeba używać past participle);
 • coulda mógłby zamiast mieć ( «może”, stosowany również po coulda imiesłowu).

A teraz angielski konwersacyjne zwroty z tłumaczeniami w przykładach:

Chcę być modelką. – Chcę być modelką.

Powinieneś tam wczoraj. – Trzeba było tam wczoraj.

Zamierzam odwiedzić Pragę. – Zamierzam odwiedzić Pragę.

Mogłeś mi pomógł. – Mógłbyś mi pomóc.

Popularne wyrażenia angielski utrzymać rozmowę

Zgodzić się lub sprzeciwić się komunikować swoje poglądy lub wyrazić swój stosunek do tematu?

Zacznijmy od najprostszych: naprawdę? To bardzo krótkie pytanie, co jest tłumaczone jako „prawda?”, Druga strona będzie zrozumieć, że stawiają pod znakiem zapytania to, co mówi, czekając na wyjaśnienia i są gotowi ponownie go słuchać. Jesteś prawo / źle będzie jasno wyrazić swoją opinię (masz rację / źle). Aby rozpocząć swoją myśl wystarczy powiedzieć: Przypuszczam … – Przypuszczam …. zgodzić lub nie zgodzić się z kimś: I (nie) zgadzam się z tobą. – I (nie) zgadzam się z tobą.

Wskazówki dla szybkiej nauce języka angielskiego

Jak uczyć konwersacyjne zwroty w języku angielskim? Najważniejszą rzeczą dla tych, którzy idą na wyprawę – umiejętność słuchowego. Odłożyć podręczniki. Spośród czterech umiejętności, które charakteryzują znajomość języka angielskiego – słuchania, czytania, mówienia i gramatyki, – to dla ciebie ważne jest pierwsze. Szkolenie ich zdolność do rozumienia mowy ze słuchu, jesteś gotowy, aby dobrze mówić. Pamiętam, jak dzieci uczą się mówić. Po pierwsze – zrozumienie, że jest procesem biernym, a następnie – mówi. Dlatego jak najwięcej słuchać. Może to być dialog w języku angielskim, rozmowa między innymi ludźmi, filmy, Talk Radio pokazy i tak dalej. Nie tylko oglądać filmy, i spędzić pracy. Jest bardzo pożądane, aby oglądać filmy z napisami. Rekord ustawić wyrażeń w języku angielskim, które pojawiają się w filmie. Analizować je, sprawdzić ich znaczenie w słowniku. Następnie obejrzeć film złagodzone, zwracając uwagę na inne słowa. Bez względu na to, jakie wyniki osiągnąłeś i czy pamiętał cokolwiek. Przejdź do następnego filmu i działać w ten sam sposób. Po pewnym czasie, spróbuj zajrzeć do ich ewidencji. Będziesz zaskoczony, że wiele dla ciebie jest oczywiste i znane. To nie jest szczególnie wysiłku i cieszyć się, będzie można zdobyć dobrą słownictwo.