492 Shares 6374 views

Objawy cholery i jej leczenia

choroba straszna, który wiele wieków temu wyginęły całe miasta. Wiele osób uważa, że objawy cholery dzisiaj już znalezione, ale tak nie jest. Choroba jest wciąż daje o sobie znać, nieoczekiwanie pojawia. Jednym z przykładów jest epidemia cholery, które miały miejsce w Ameryce Łacińskiej, około dwudziestu lat temu. Objawy cholery, a także inne przydatne informacje można znaleźć w tym artykule.


Co to cholera

To jest ostre choroby zakaźne. Cholera jest uważana za śmiertelną infekcję. Jest czynnikiem przyczynowym cholery Vibrio. To był jego wpływ na nabłonek błony śluzowej jelit jest spowodowane utratą płynów ustrojowych. Patogen umiera z zimna, jednak nie toleruje wysokich temperatur. Będąc pod słońcem, umiera w ciągu kilku dni. Podczas gotowania ginie w ciągu zaledwie jednej minuty. Jest wrażliwa na środki dezynfekcyjne, kwas siarkowy i kwas chlorowodorowy. Zakażenie następuje najczęściej w kontakcie z osobą zakażoną.
Objawy cholerę nie pojawiają się natychmiast po zakażeniu: okres inkubacji może trwać do sześciu dni. Jednak czasami złe samopoczucie odczuwalne w ciągu kilku godzin.

Objawy cholery

Wydaje się prawie zawsze taka sama. Objawy cholery są zwykle zaczyna się od biegunki. Innym objawem jest tradycyjny wymioty. Stolce stają się wodniste, bezwonny nie. defekacji często występuje losowo. Trzymać stołek ostatecznie staje się coraz trudniejsze. W większości przypadków, izolacja ma żółty lub zielony kolor. Jego wygląd może przypominać ryż wody. Mogą one występować w postaci krwi i śluzu. Objawy cholery naprawdę nieprzyjemne.
Organizm traci dużo płynu, a zatem osoba obliczu wyczerpania. Z biegiem czasu, rysy twarzy stają się coraz bardziej dotkliwy wszystkimi suchość w ustach, skóra przestaje być elastyczna, mocna hripnet głos.

Odwodnienie powoduje duszność, tachykardia, spadek ciśnienia krwi. Z tym wszystkim zwiększa ilość moczu. Pacjenci mogą obserwować liczne skurcze kończyn.

Kiedy badanie palpacyjne brzucha może poczuć, jak to jest wylana ciecz. Temperatura ciała pozostawała normalna. W ciężkim stanie może spaść do jednego lub dwóch stopni. Kiedy skóra jest poszarzała cholera.

Cholera nie jest trudna do rozpoznania. Zapobiega to tylko, że nie każdy lekarz będzie myśleć o nim w pierwszej kolejności. Może to zająć odpowiednią ilość czasu, zanim okaże się, że to ona, a nie coś innego.

Cholera: Leczenie

Muszą być traktowane w szpitalu. W domu można to zrobić tylko w określonych przypadkach. Pacjenci z silnego odwodnienia próbuje wrócić do normalnego za pomocą roztworów soli ( „Glyukosolan”, „Trisol” i inne). Wprowadzać je stopniowo, w miarę upływu czasu, zwiększając dawkę. Korpus może odpowiedzieć na to wzrost temperatury. Gdy stan pacjenta jest mniej lub bardziej ustabilizowane, on podawany tetracykliny. Stopa wstęp – pięć dni.

Aby usunąć pacjenta z prądem za pomocą roztworów koloidalnych, glikozydy nasercowe, osocze. On powołał specjalną dietę. Jest ona oparta na produktach zawierających dużo potasu. Na przykład, ziemniaki, pomidory, morele. Lekarz przepisuje Pananginum ororat lub potasu. W takim przypadku, jeśli leczenie rozpoczyna się w czasie, możemy mieć nadzieję, że cholera nie spowoduje poważne obrażenia ciała i znikają bez śladu.

Izolacja pacjentów cholery jest bardzo ważne. To pomieszczenia, w których żył, pracował i właśnie kiedy został zainfekowany, należy zdezynfekować. Cholera rozprzestrzenia się bardzo szybko. W celu zapobiegania szczepionek stosowanych specyficznych chorób.