868 Shares 8514 views

Jak wybrać odpowiedni rozmiar jednostki FBS

Wszelkie konstrukcja jest znana, rozpoczyna budowę fundamentu. Może on być ukształtowany jako wykopu przez umieszczenie masy betonowej, a za pomocą bloków betonowych. Wymiary blokowania PBS, jest zwykle wybierana w zależności od wielkości obciążenia fundamentowych i struktury. Ponadto, jeśli istnieje potrzeba pewnego schematu kolorów, na przykład podkreślić cokół, a następnie użyj bloków o różnych kolorach: szary, czerwony, żółty, zielony.

Aby stworzyć fundament domu w najczęściej stosowanych prostokątnych bloków fundamentowych FBS. Te wymiary są dobierane w zależności od długości i wysokości ściany, która to budowę, jak również jego układu konstrukcyjnego i materiału. Jeśli planujesz budowę wielopiętrowego budynku, skrzynki muszą być układane pod konkretnych pad.

Fundacja bloki: rozmiarach i typach

Klocki mają różne kody zgodnie z ich rodzajów, takich jak PBS – stałych; FSF – wydrążony, FB – z wycięciem.

Główne wymiary PBS blok – wysokość, która jest zasadniczo stała dla wszystkich produktów, wytworzonych zgodnie z normą (60 cm), szerokość (cztery w całkowitej wielkości od 30 do 60 cm) oraz długość, która jest wielokrotnością 30 (60, 90, 120 i 240 cm) , Wszystkie te parametry wskazują również znakowanie w decymetrów (np PBS 6-3-6 oznacza, że urządzenie jest przeznaczone do budowy ścian i ma 6 parametrów dm długości, 3 dm szerokości i 6 dm wysokości). Czasami oznaczenie wskazuje typ betonu używanego do wytwarzania jednostki „T” – ciężki „N” – porowatą, „z” – krzemianu. Wszystkie pozostałe rozmiary jednostka FBS mogą być wykonane na zamówienie.

Jakość Factory – gwarantuje długą żywotność

Bloki wybrane na podstawie obciążenia pionowego, który jest określony przez obliczenie na etapie projektowania budynku. Wymiary zależą również od tego, czy gęstość betonu użyto ich odlewów. Wszystkie bloki są wzmocnione i mają specjalną pętlę, dzięki której jest to wygodne i transport, i umieścić na swoim miejscu.

Ponieważ bloki produkowane w warunkach fabrycznych, zapewnia ich wysoką wytrzymałość i niezawodność, są odporne na działanie czynników zewnętrznych. Jednakże, w celu zapobiegania wnikaniu wilgoci jest nadal poza zalecaną mieszaniną płaszcz impregnacji wodoodpornej, w szczególności gdy istnieje możliwość podnoszenia wody gruntowej.

Subtelności montażowe bloku fundamentowego

Blok montażowy podstawy korzystnie w czasie budowy w porównaniu z odlewaniem monolityczne i nie wymagają ciągłego szalowania, ponieważ bloki FBS, których rozmiar jest średnia, zmniejszenie liczby spoin pionowych i umożliwiają bardziej trwałe. Przy obliczaniu wymaganej liczby bloków nie należy zapominać o wielości 30. Jeśli długość ściany dzieli się na 30, zawsze można dobrać odpowiednią ilość przedmiotów. Jeżeli pozostaje osad, że bloki mogą być ułożone i odstępy między nimi bliska wzmocnionych wkładkami. Gotowość fundament do budowy ścian rozpoczyna się około tygodnia. Wszystkie połączenia pomiędzy jednostkami zarówno poziome jak i pionowe wypełnienie rozwiązanie, w którym zaleca się, że dodatek do impregnacji. Grubości warstwy roztworu będą miały wpływ na rozmiary bloku PBS. Do przeprowadzenia budowy uzbrojenia podziemnego (woda, kanalizacja, energia elektryczna) powinny być pozostawione małych szczelin pomiędzy elementami we wstępnie planowane obszary, więc ich nie wiercić.