869 Shares 3539 views

Absorber meble: właściwości funkcjonalne i cechy ustaleń

Dzisiaj powszechne stosowanie konwencjonalnych zawiasach w projektowaniu mebli zanika w tle. Coraz większa liczba producentów, a ci, którzy tworzą go z ich rąk, preferują bardziej nowoczesne meble, służąc jako alternatywę. Mówimy o wyciągów lub amortyzatory mebli.

Czy muszę szok gazu

Wiele osób błędnie uważa, że sprężyny gazowej do mebli – bardzo luksusowy. Ale w przypadku kompletnych zawiasów lub sprężyn, produkty nadają się do przedwczesnej awarii działania ze względu na stałą pukanie nagłe zamykanie drzwi. Ponadto, dźwięk, który towarzyszy takiego zamknięcia, nieprzyjemny dla ucha.

Aby uniknąć niedogodności, eksperci zalecają, aby zamontować tłumiki tłokowe, stale spowalnia postęp elewacji i zapewniają cichą zamykanie drzwi. Niektórzy mylą prądem z innych mechanizmów funkcjonalnych, nazywając je w samozamykacze obiciowych, chociaż te mechanizmy są odpowiedzialne za wykonywanie innych funkcji mebli.

rodzaje amortyzatorów

Otwierając system odróżnić rodzaj elewacji orki w górę iw dół mechanizmów składane fasad i uniwersalne wyciągów, które mogą być mechaniczne lub gaz.

akcesoria do przepustnic przeznaczony do nowoczesnych mebli jest podzielony na dwa rodzaje:

  • wiórkarki;
  • amortyzatory.

Meble szok – gaz lub olej układ tłumiący, który wygląda jak tulei z elastycznego przycisku otrzymaniu ciężar zamknięcie elewacji delikatnie zmiękczający procesu i powraca do swojego pierwotnego położenia.

Wzdłużne bufory (zderzaki), którzy korzystają z nie mniej popularne jak amortyzatory gazowe, zapewniają cichą zamykanie drzwi. Zewnętrznie wyglądają jak silikon lub plastikowej uszczelki, do mocowania na końcu obudowy. System ten eliminuje efekt dźwiękowy podczas zamykania drzwi, ale nie chronią układ mocujący do szybkiego zużycia i mechanizmów łzowych. Ten rodzaj „amortyzator” jest przeznaczony tylko dla typów lekkich elewacji.

Jak wybrać windę

Takie systemy są stosowane w projektowaniu mebli, lekkie i ciężkie elewacje. Wybór modeli amortyzatorów do mebli zależy od wagi uchylnej konstrukcji. Wciągnik powinny być łatwe do czynienia z zamierzonym obciążeniu.

Fasada (drzwi) przymocowane do dwóch wind. Przy ich zakupie, konieczne jest, aby wybrać takie same mechanizmy, z jednej strony o takich samych cechach. W przeciwnym razie, drzwi mogą zwisać.

mechanizmy korzyści

Główne zalety produktów są określane przez:

  1. Gładkie zamykanie drzwi fasady, zapewniając bezpieczeństwo w okolicy.
  2. Oprócz niepożądanego zamykania lub upadku, któremu towarzyszy głośny huk, który pomaga przedłużyć żywotność zarówno drzwi i ramy elewacji.
  3. Główną różnicą pomiędzy butli jest gładka jazdy. Niektóre z tych mechanizmów, może posiadać elewację w związku pośrednim, półotwartym lub zamkniętym dowolny stan człowieka.
  4. Ponadto, aby zapewnić gładkie drzwi uruchomiony, nowoczesne amortyzatory drzwiowe przypisać innej nieruchomości: jednoczesne przekształcenie elewacji do pierwotnej pozycji i zatrzasnąć zamek.

Zasada działania mechanizmu

układy mechaniczne działają poprzez sprężyny gazowe jest umieszczony bardziej skomplikowane. wstrząs gazu meble absorbera reprezentowane szczelnego tłoka, w którym drzwiczki do otwierania / zamykania obiegu gazu obojętnego zawartego w specjalnej komorze.

Kołek tłoczka i guma części są zabezpieczone przed korozją dzięki specjalnemu systemowi antykorozyjną. Elementy wewnętrzne amortyzatory do mebli nie mogą być pod wpływem negatywnych czynników będących całkowicie uszczelnione stan.

Opis instalacji urządzenia przepustnicy

amortyzatory są zamontowane na drzwiach różnego typu, nie tylko meble, ale również we wnętrzu, specjalnych i drzwi z dodatkową ochroną.

Takie urządzenie jak amortyzator zasłużył popularnością ze względu na jego niezawodność urządzeń, praktyczność i długiej żywotności. Nowoczesne amortyzatory do mebli mogą być instalowane niezależnie od zewnętrznej lub wewnętrznej drzwi w salonie lub uzupełniają ogólny system bezpieczeństwa budynku lub lokalu, w ogóle.

W pierwszym przypadku, regulacja odbywa się ręcznie podczas instalacji lub pracy, w drugim – synchronizowane automatycznie, jako jedno z ogniw elektrycznych sieci bezpieczeństwa.

Góra amortyzatory nacięcie lub nałożoną na elewacji lub drzwi. Na najnowsze modele amortyzatorów nabyć specjalny adapter z przepustnicą mebli, instalacja, która jest uzależniona od dodatkowych elementów.

Dobór urządzeń typu opisanego, ustalając dokładne położenie zależy od rodzaju elewacji mebli lub konstrukcji drzwi: jego szerokość, waga, dalszych złączek używanych. Przed ostatecznym meble wpuszczany amortyzator mocujący zaleca się wykonać urządzenie testowe, aby sprawdzić poziom i symetrię.

80% kupujących docenione innowacji amortyzatora gazowego w konstrukcji mebli. Dzisiaj, prawie wszystkie z nich są wyposażone w amortyzatory gazowe, które są sparowane z samozamykaczy uczynić jego stosowanie bardziej komfortowe.

Meble szok gazu dzisiaj pozwala nam pozbyć się wielu niedogodności, na przykład, nie można się martwić o cichej zamykania drzwi, a także szybkiej utraty prezentacji, w wyniku zużycia.