475 Shares 2631 views

Jak naprawić wianka siebie: porady i wskazówki

Wkrótce nowy rok! Umieścić choinkę i zdecydowaliśmy się ubrać … Draw zapomniane pudełko zabawek choinkowych i powiesić elektrycznych wianka puszyste oddziałów. A potem, co kłopoty, można zauważyć, że to nie działa. Na wianka spalił lampę, a inni nadal świecić, lub odwrotnie, nie spalić. Zastanawiam się, dlaczego? Jak będzie w tym przypadku? Co robić? Iść do sklepu na nowy wieniec? Najprostszym rozwiązaniem, ale nie zawsze jest to możliwe. Nie spiesz się pozbyć starych, co jest prawdopodobne, to może być naprawiony. Jak naprawić świąteczną girlandę? Na szczęście, mają szablony i łatwe w urządzeniu. Następnie pokażemy, jak naprawić Christmas wianka, jeśli spalone żarówki, druty jezdne wypaść lub tryb nie działa.

Co należy wziąć pod uwagę?

Najważniejsze – aby wiedzieć, w jakiej kolejności w łańcuchu podłączone są do wszystkich świateł. Jak ma wyglądać dla obszarów problemowych? Aby znaleźć usterkę w obwodzie, można użyć wskaźnika śrubokręt. Jeśli nie spalić żarówkę, to powiedział, że w tym przypadku, połączenie równoległe z girlandami obwodów. Naprawa usterki nie jest trudne, po prostu chcesz zmienić żarówkę.

Chiński girlanda

Jak naprawić chińskiego girlandę? Charakteryzuje się tym, że nie składanym jednorazowego użytku i ma nieusuwalne żarówkę. Łańcuch girlanda składa się z czterech kolorów, migające na przemian. Jeśli nie działa jeden kolor, co zrobić w tym przypadku? Według wszelkiego prawdopodobieństwa, spalone jedną sekcję żarówek w obwodzie. Zwykle końcówkową łańcucha i odpowiadające żarówek. Jeśli światła jest żarówka, należy postępować w następujący sposób: podłączyć przewody wokół jej kontaktów. Następnie prąd ominie żarówkę bez dotykania go. A twój wianek zostaną zapisane.

girlanda LED

Projektowanie LED girlandy jest to, że spala się z reguły programu, ponieważ diody są same. I wyrzucić szkoda … Jak naprawić girlanda LED? Jeśli lampki nie świecą, należy wtedy zobaczyć wszystko, tam gdzie może być awaria. Sprawdzić integralność przewód. Kontakt może odlutować na chipie lub samego chipu jest spalona. Jeśli jest to chiński girlanda, najprostszym sposobem, aby nie niepokoić i kupić nowy. Ale jeśli wszystko chcesz spróbować swoich sił, a do naprawy produktu, pokażemy, jak naprawić girlandę. Zacznijmy od tego, że diody sprawdzić. Następnie starannie zbadać, jak elementy są połączone z anod. Następna chcesz zmienić schemat i podłączyć diody z katodami. Zamiast jednostki sterującej za pomocą rozrusznika w lampie fluorescencyjnej. Oto w jaki sposób można naprawić sam wieniec. Jeśli w procesie nagrzewa rezystor, a następnie wywiercić otwór w obudowie do wentylacji.

Radziecki girlanda

Rozważmy starych radzieckich towary, które są regularnie już więcej niż jedno pokolenie. Na pewno po prostu wyrzucić szkoda. Jak naprawić girlandę z tego typu? To nie jest zbyt trudne. Używanie potrzeby tester do pomiaru rezystancji każdego światła, a tym samym znaleźć blown. Albo spróbuj na przemian, przez proces eliminacji skręcie włącza lampę. I jak światła w radzieckim wieńcami są skręcane, a następnie określić, które z nich nie działa, to nie będzie trudne. można zastosować inny sposób, jeśli nadal nie może znaleźć źródło pęknięcia. Trzeba sprawdzić integralność przewodu. Przekonasz się, że istnieje pięć przewodów lutowanych. Jeśli niektóre z nich spojrzał w górę, po prostu trzeba lutować go z powrotem.

Jak naprawić girlandę: kilka wskazówek

Jeśli masz uszkodzony żarówki na wianek, szybciej i łatwiej im zmienić siebie. Ale najpierw odłączyć przewód zasilający z gniazda. Więc NIE porażenia prądem, wymiana lamp jest wymagana do wytworzenia tylko przy wyłączonym zasilaniu.

Podczas naprawy girlandy, jeżeli ręka nie była właściwa żarówki, konieczne jest odcięcie uszkodzonego mikrolampu. I podłączyć przewody ręcznie lub za pomocą specjalnych łączników. Nie zapomnij, aby odizolować końce kontaktów!

Wprowadzenie możliwości powoduje choinkowe girlandy:

  • sprawdzić wtyczkę, może tam postrzępionych przewodów;
  • Kontakt związku z oprawki pękło;
  • możliwe jest, że powód jest żarówka;
  • bardzo prawdopodobne, przepalony bezpiecznik lub awaria z girlandami programu;
  • problem może być w sterowniku, jeśli wianek lampka nie miga i nie działają tryby przełączników;
  • Chcielibyśmy również zwrócić uwagę na fakt, że jeśli przepali się dioda girlanda, przestaje działać cały odcinek. Dlatego, jeśli są wymagane, aby lutować diodę, ściśle przestrzegać biegunowości.

To wszystko, co chciałem powiedzieć, jak naprawić girlandę, jeśli nagle zatrzymać światło jednej lampy, czy wszystko, co zrobić, jeśli karty nagrywania. Teraz już wiesz jak naprawić szkody, i że jest to konieczne, aby podjąć.