459 Shares 6756 views

Głównym feat Prometeusza

Prometeusz dokonał wielu czynów dla ludzi, ale szczególną uwagę należy zwrócić związane ze skrzynką Pandory wydarzenia. Mity często mówią o zwycięstwach nad dziwnych stworzeń. Wyczyn Prometeusza jest w nim wyjątkowego więc każdy powinien znać.

Pandora i jej prezent

Zgodnie z nakazami wielkiego mistrza Zeusa Hefajstos uczynił posąg młodej dziewczyny. Aphrodite przyszedł i dał jej piękno. Athena pojawił – i stała się piękne hafty. Hermes przybył, a on dowiedział się całkiem przyjemnie płaska. Ona została przedstawiona z bogami wszystkich, że doskonale opanował się i dlatego zwanych dla kobiety Pandora.

Bogowie wysłał młodego piękno Prometeusza dać mu trumnę złota, która później otrzymała nazwę z puszki Pandory. Ale, nie ufając Zeusa, tytan odmówił dar. Następnie udał się do Epimetheus Pandora, który był brat Prometeusza. Kiedy zobaczył piękną dziewczynę, Epimetheus zapomniał, że obiecał jego brat nie brać dary od bogów. Skrzynka tajemniczej Pandory zaintrygowany Epimetheus, a on szybko je otworzył. Uciekł z więzienia wszelkiego rodzaju nieszczęść i rozprzestrzeniać się nad ziemią. Dziewczyna była przerażona i zamknął trumnę. I darem, ogrzewanie w ludzkim zegarem i smutek rozstania, nie miał czasu, aby po wyjęciu z pudełka. I ta nadzieja była na próżno.

Wkrótce nieszczęścia i kłopoty przyszedł na ziemię. Choroby prześladowani ludzie, głód i śmierć nie daje resztę ludzkości. Oni podkraść się cicho, jak Zeus nie pozwalał im mówić, i zabrał ze sobą miliony ofiar. Z tych wydarzeń, zaczął słynnego wyczynu Prometeusza. Mit nawet studiował lekcji literatury i historii.

Prometeusz i Flood

Władca bogów nie mogła się uspokoić i pomyśleć potop. Słysząc to, Prometeusz powiedział wszystko, aby jego syn Deukalion. Wbudowany statku Deukalion i jego żona Pyrrha przetrwały i były jedynymi na ziemi. W domu matki Prometeusza para zaczęła zbierać kamienie i rzucać je na plecach. Uderzył w ziemię, zwrócili się do mężczyzn i kobiet. Było to odrodzenie ludzkości. Później pary miał syna Ellen, przyszłego założyciela Grecji. Więc Prometheus feat ratowania ludzkości, ale bogowie byli źli.

Kara Prometeusza

Z pomocą lojalnych sług Zeus wysłać bohatera do końca świata i na skale związał go w łańcuchy. Dziki ból doświadczony Prometeusza. Od jego jęków pokręcił serce matki. Ale nie przedkłada go do Zeusa. Bogowie obserwowali cierpiącego, a ludzie współczuli jego bohatera.

Prawie wszyscy wierzyli, że Thunder wygrał. Ale Prometeusz znał sekret, że cynk bogini losu. moc Zeus' skończy, jak jego syn, urodzony z Thetis aby przejąć tron. Ale jeśli Tetyda stać żona śmiertelnego człowieka, ich syn też będzie bohaterem, ale nie konkurować grzmot.

Poszliśmy wieku. Prometeusz, uczucie głodu i pragnienia, nadal był w łańcuchach. Ale potem dowiedziałem się, że Zeus więzień znać swoją przyszłość. Gromowładca zaproszeni do dzielenia sekretu wolności, ale Prometeusz odmówił. Postawił warunki: zwolnienie i akceptację kary niesprawiedliwego. Krótki feat Prometeusza była przekazywana ustnie, więc te mity przetrwały.

Nowe testy Prometheus

Prometeusz nie dać kapitanowi, tylko umieścić go dalej cierpi. Umieścił w chwili wypadku w ciemności, gdzie wędrujące dusze zmarłych i wrócił z powrotem do skały na Kaukazie. I posłał orła dziobać z dnia wątrobę Prometeusza. W nocy leczy rany, ale rano powtórzono jeszcze raz.

Usłyszeliśmy głośne jęki tytan, płacząc z żalu i prosił, aby poinformować tajemnicę:

  • nimfy-Oceanides;
  • bracia;
  • matka.

Ale bohater nalegał na uznanie jego niewinności. Prometeusz wyczyn nie został rozpoznany, ale w rzeczywistości był gotów zapłacić własną wątrobę.

Wyzwolenie Prometeusza

Zeus nie wytrzymał i przyznał się do porażki. Uwolnił Prometeusza i poznał tajemnicę.

Tetyda Peleus została żoną króla. W małżeństwie, mieli syna Achillesa, który stał się wielkim bohater wojny trojańskiej. Wyczyn Prometeusza nie tylko było wielu tytanów przeciw bogom, pomagając ludziom.

Prometeusz w pamięci ich cierpień pozostawił sobie jedną jednostkę z kawałkiem łańcucha kamienia. A ludzie pamiętać akt tytanu, pierścieniami ze stali z kamieni. To brzmi feat Prometeusza. Streszczenie mitu często opowiadana w zajęciach z literatury.