886 Shares 5385 views

Wolnorotujące spermy: przyczyny i leczenie

Wolno poruszające się plemniki – jeden z najczęstszych niepokojącą diagnozę dla mężczyzn w badaniu zdolności rozrodczych organizmu. Aby zrozumieć istotę problemu, należy udać się w głąb fizjologii i anatomii męskich narządów rozrodczych. Przekonajmy się, co zrobić, jeśli zdiagnozowano wolnobieżnych plemników, co zrobić w takiej sytuacji.


Klasyfikacja Astenozoospermia

Zidentyfikować kilka stopni, które są odpowiedzialne za zmniejszoną aktywność plemników:

 1. Pierwszy stopień – słabo ruchliwych plemników w klasie i aktywnie w ruchu klasy wynosi 50%. W tej postaci utraty ruchliwości męskich gamet nie zaobserwowano zaburzeń reprodukcyjnych. Aby rozwiązać ten problem wymaga krótką terapię farmakologiczną.
 2. Drugi stopień – aktywnie ruchliwych plemników rachunki za 30-40% ich ogólnej liczby. Kiedy powiedział walki zachował zdolność do zapłodnienia.
 3. Trzeciego stopnia – w tym przypadku 70% komórek zarodkowych są plemniki nieaktywny. Jest to najpoważniejszy etap kliniczny choroby w zakresie odzyskania funkcji rozrodczej męskiej ciała.

Mechanizm ruchu męskich gamet

Przeniesienie spermy występuje z powodu rotacji wici na jego osi. Maksymalna prędkość do osiągnięcia 30 cm / godzinę. Jest to wystarczające do pokonania odległości do jajowodów gdy stała kształcie żeńską komórkę płciowy.

Wewnątrz pęcherzyk nasienny plemniki praktycznie nieruchome. Ich uwolnienie uzyskuje się radykalnie redukując tkankę mięśniową genitalia. Ponadto, zdolność do zapłodnienia dopiero nabywają związku z tajnym prostaty podczas wytrysku.

Wewnątrz jajowodów plemników określenia pożądanego kierunku przepływu, ze szczególnym uwzględnieniem poziomu kwasowości, która jest większa w układzie komórkowym płci żeńskiej. Jednocześnie są one przemieszczane w kierunku przeciwnym do przepływu płynów ustrojowych.

Wewnątrz jamy macicy męskich komórek rozrodczych należą do korzystnego środowiska do zapłodnienia. Szczególnie silne plemników, które charakteryzują się wysoką mobilność, w stanie w dalszym ciągu wykorzystywane w takich warunkach przez kilka dni.

Przyczyny rozwoju choroby

Zidentyfikować konkretny powód, który spowodował spadek aktywności plemników jest trudne. Wśród głównych czynników, które mogą prowadzić do tego zjawiska, należy wymienić:

 1. Cechy wieku – jak pokazują wyniki badań specjalnych, tym wyższy wiek mężczyzny, mniej aktywne komórki rozrodcze produkowane w organizmie.
 2. Otyłość – często prowadzi do zatykania gruczołów płciowych, vas zmniejszenie drożności.
 3. Konsekwencje cukrzycy – brak insuliny we krwi prowadzi do wolniejszego odzyskiwania normalnej liczby aktywnych plemników.
 4. Nadciśnienie tętnic – rozwoju choroby powoduje zmniejszenie przepływu krwi do tkanek organizmu, co prowadzi do niedostatecznego dostarczania tlenu do narządów płciowych.
 5. Niedorozwój narządów płciowych – naruszenie jąder, działa powoli nasion przydatki i inne problemy związane z tym planem wygenerować wolno poruszające się plemniki.
 6. Choroby przenoszone drogą płciową – poprzez zmniejszenie aktywności męskich komórek rozrodczych może wpłynąć na całe mnóstwo dolegliwości, które wpływają na układ moczowo-płciowy.
 7. Efekt neopuskaniya jądra do moszny – patologia powoduje brak rozwoju zdrowej spermy, ale może prowadzić do ich przedwczesnej śmierci, wspomagany przez zmianę równowagi temperatury.
 8. Zatykania dróg nasion – prowadzi do uwalniania wystarczającej liczby plemników do zapłodnienia podczas stosunku. To prowadzi do stagnacji i niszczenie zdrowych komórek.

Oprócz wpływu na spadek ruchliwości plemników może: zatrucie lekami, alkoholu, nikotyny, narażeniem na promieniowanie, żylaki, wpływ na narządach rozrodczych wysokie temperatury, jąder urazu.

Zmiana właściwości chemiczne i fizyczne plemników

Jeśli mówimy o czynników fizycznych, na ruchliwość męskich gamet wpływa na lepkość wydzieliny seksualnej, a czas, w którym jest on rozcieńczony. Zdrowe eyakulyant posiada zwartą strukturę i straci swoje właściwości adhezyjne, są całkowicie przekształcane w cieczy w ciągu 45-60 minut.

Dla gęstości skład narządów wydzielania płynu spełnia – substancję, która jest produkowana przez pęcherzyki nasienne. Jeśli plemników nadmierne struktury cieczy plemników przedwczesnej śmierci, a przed dotarciem do żeńskich komórek rozrodczych.

Innym parametrem, fizyczne zmiany, które wpływają na mobilność męskich gamet – ilości wytwarzane eyakulyanta. Niedostateczna ilość płynu ciała często powoduje nieprawidłowe działanie prostaty i pęcherzyków nasiennych. Prowadzi to także do braku składników odżywczych, które są niezbędne dla zdrowego rozwoju i przywrócenia normalnego odsetka plemników w wydzielinie nasiennych.

W odniesieniu do zmian wskaźników chemicznych plemników, jako najbardziej powszechnym zjawiskiem warto zauważyć zwiększonego poziomu kwasowości seksualnych płynach ustrojowych. Obserwowane podobne objawy mogą w rozwoju procesów zapalnych w organizmie. Wynik jest często zniszczenie komórek zarodkowych w bardzo kwaśnym i przedwczesnej śmierci. Dlatego każde zapalenie tkanek i narządów moczowo-płciowych w potrzebie terminowej diagnozy i odpowiedniego leczenia.

Zmiany w morfologii plemników

Dlaczego powstają wolno poruszające się plemniki? Przyczyna tego zjawiska tkwi w zmianie nie tylko ich właściwości fizyczne i chemiczne, ale również cechy morfologiczne, innymi słowy, strukturę komórek rozrodczych.

Formularz anatomicznie przetestowane plemników nie jest przypadkowa dostarczane przez naturę. Było to podłużne, opływowy kształt, a także obecność procesu obracającego przyczyniają się do rozwoju komórek płeć optymalnej prędkości w ruchu jajowodów.

Dlaczego plemniki są nieaktywne? Jeśli mówimy o przyczynach morfologiczne, możemy zwrócić uwagę na wydłużenie ich głowy, szyi lub łydki. Często w wyniku systematycznych naruszeń w organizmie „rodzą się” komórek rozrodczych z krótszym wici, co znajduje odzwierciedlenie w ich zdolność do aktywnego ruchu.

Wpływ uzależnienia od alkoholu na aktywność plemników

Czy uzależnienie od alkoholu generuje nieaktywną spermę? Eksperci sugerują, że picie gości obfitość najbardziej negatywny wpływ na funkcje rozrodcze męskiego ciała, wraz z odbiorem silnych środków chemicznych.

Nadużywanie alkoholu, nie tylko zmniejsza ruchliwość komórek płciowych, ale także, prędzej czy później znajduje się pełna niepłodność. Zwracając się przyczynami, innymi słowy, odrzucenie nałogu, aktywność plemników jest przywracany na tyle szybko, naturalnie.

Jak leczyć plemniki wolnobieżnych z narkotykami?

Wszelkie leczenie należy rozpocząć od identyfikacji głównych przyczyn choroby. Jeśli choroba jest spowodowana chorobami przenoszonymi drogą płciową, a zwłaszcza trichomonads leczenie obejmuje podawanie leków przeciw pierwotniakom. środki przeciwbakteryjne są powoływani w przypadku infekcji Ureaplasma.

W przewlekłej zatrucia po usunięciu czynników negatywnych witaminie i preparaty wzmacniające. Ponadto, ludzie często przepisują regularne ćwiczenia, mające na celu poprawę pracy narządów miednicy.

Eksperci rzadko przepisywany spożycie substancji chemicznych, jeśli chcesz aktywować powoli poruszających się plemników. leki leczenie często wymaga użycia środków naturalnej, opartej na roślinach. Wśród takich leków można wymienić kilka z najbardziej skutecznych i dostępnych opcji:

 1. „Spearmana” – zwiększa lepkość wydzieliny seksualnych. To sprawia, że można zajść w ciążę, jeśli plemniki są nieaktywne, bez negatywnych skutków dla organizmu.
 2. „Tribestan” – zwiększa żywotność męskich gamet. ma to żadnych skutków ubocznych.
 3. „Verona” – kompleks enzymatyczny syntetyzowane z ziół, sprzyja obfite wydzielanie testosteronu, co znajduje odzwierciedlenie w zwiększaniu jakości nasienia. Lek nie zaburza równowagę hormonalną.

o leczeniu operacyjnym

Co jeżeli przyczyna niskiej ruchliwości plemników czynów naruszających jądra lub żylaki? Efektywne rozwiązanie do przywrócenia zdolności do zapłodnienia w tym przypadku jest tak chirurgii minimalnie inwazyjnej. Usunięcie tkanki zaciśnięty korzystny wpływ, na zwiększenie aktywności komórek rozrodczych od zwiększenie drożności tajnego przepływu przewodzącego sprzyja powstawaniu nowych plemników.

Abstynencji od seksu

Co dziwne, sperma pozwala aktywować krótkoterminowy spadek aktywności seksualnej. Aby zapewnić produkcję komórek rozrodczych mobilnych wystarczy, aby powstrzymać się od seksu przez 2-3 dni. W tym przypadku, najszybszy plemnik będą przydzielane w pierwszej ejakulacji.

Tradycyjne metody leczenia

Dobrym rozwiązaniem, aby poprawić jakość spermy – regularne spożycie kąpieli opartych na polu stokrotki. To wystarczy, aby wypełnić głęboki zbiornik ciepłej wody, dodać kilka łyżek do suszonych kwiatostanów. Następnie trzeba zanurzyć genitalia w powstałej kompozycji. Czas trwania postępowania powinna wynosić około 15-20 minut.

Przy niskiej mobilności męskich gamet doskonale przejawia się wywar bioder róży. Suszone owoce zalać wrzącą wodę i sugerowane przez godzinę. Stosowanie oznacza 3-4 razy dziennie. Pozytywny efekt otrzymania brzeczki następuje po około 2-3 tygodniach.

Konkludując

Jeśli zdiagnozowano zmniejszoną aktywność męskich komórek płciowych, mogę zajść w ciążę? Nieaktywne sperma traktowane jako tradycyjnymi metodami i przy użyciu leków na bazie naturalnej. Jeżeli istnieją poważne patologie uciekania się do operacji. W przypadkach, w których takie rozwiązania nie działają, jedyną opcją jest sztuczne zapłodnienie komórki jajowej.