128 Shares 4799 views

Zadania dla dzieci w przedszkolu iw domu: zadania, skrypty

Popularną zabawą współczesnych dzieci jest tak zwana gra zręcznościowa. Dziś w ten sposób odbywają się imprezy w przedszkolu, szkole i organizują święta. Jaki jest sekret sukcesu tej formy wypoczynku? W naszym materiale będziemy mówić o zadaniach dla dzieci, dzielić się pomysłami nietypowymi na zorganizowanie takiego wydarzenia dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Czym jest quest?

Najpierw musimy dowiedzieć się, co właściwie oznacza słowo "quest". To jest przetłumaczone z języka angielskiego na "wyszukiwanie". Ogólnie rzecz ujmując, pojęcie to oznacza działkę, która polega na osiągnięciu celu przez pokonanie pewnych przeszkód.

Jeśli mówimy o misji jako formie organizacji wydarzeń dla dzieci, jest to gra, najczęściej gra drużynowa, która obejmuje różne zadania o charakterze konkurencyjnym i ma pewien spisek. Zadania dzieci wyróżniają się obecnością zadań mających wpływ na szeroki zakres dziedzin wiedzy i umiejętności – mogą to być fizyczne zawody (na przykład rasy przekaźnikowe) i quizy intelektualne. Ponadto scenariusz tej gry polega na wykorzystaniu złożonych scenografii, akompaniamentu muzycznego, a także atrakcyjności animatorów.

Korzyści

Główną zaletą tego zadania jest to, że ta forma organizowania wakacji jest dyskretna, w zabawny, zabawny sposób przyczynia się do aktywacji procesów poznawczych i myślowych uczestników.

Za pomocą tej gry można osiągnąć cele edukacyjne: realizować projekty i zabawy, zapoznać się z nowymi informacjami, umacniać istniejącą wiedzę, ćwiczyć umiejętności dzieci.

Ponadto, konkurencyjna aktywność uczy interakcji dzieci w grupie rówieśniczej, podnosi atmosferę spójności i przyjaźni, rozwija niezależność, aktywność i inicjatywę.

Dzięki temu zadania dla dzieci pomagają zrealizować następujące zadania:

 • Edukacyjnych (uczestnicy uczą się nowej wiedzy i naprawiają dostępne);
 • Rozwijanie (w procesie gry wzrasta motywacja edukacyjna, rozwój zdolności twórczych i indywidualne pozytywne cechy psychologiczne, kształtowanie umiejętności badawczych, samorealizacja dzieci);
 • Edukacyjne (kształtowanie umiejętności interakcji z rówieśnikami, tolerancja, wzajemna pomoc i inne).

Istota poszukiwań dzieci

Gry dla dzieci – questy – jest to forma rozrywki, która jest zestawem trudnych zadań określonych dla określonego celu. Takie święto przypomina teatralizację: opowieść "przygodowa" jest przygotowywana z udziałem bajkowych lub animowanych bohaterów popularnych wśród dzieci. Pomyśl o dekoracjach i materiałach do zadań. Zadania dla dzieci są często odbywane na świeżym powietrzu. Preschoolers biorą aktywną rolę w grze, stają się "poszukiwaczami", bohaterami baśni.

Zasady organizacji questów

Aby skutecznie organizować zadania dla dzieci, musisz przestrzegać pewnych zasad i warunków:

 • Wszystkie gry i zadania powinny być bezpieczne (nie poproś dzieci, aby wskoczyli do ognia lub wspinać się po drzewie);
 • Zadania przypisane dzieciom powinny odpowiadać wiekowi uczestników i ich indywidualnym charakterystykom;
 • W żadnych okolicznościach godność dziecka nie zostanie w jakikolwiek sposób nadużyta;
 • W treści scenariusza wymaga się wprowadzenia różnych rodzajów działalności, ponieważ dzieci w określonym wieku nie mogą wykonywać tego samego zadania zgodnie z charakterystyką psychiczną i wiekową;
 • Zadania muszą być rozważane w taki sposób, aby były spójne, logicznie ze sobą powiązane;
 • Gra musi być emocjonalnie malowana dekoracjami, akompaniamentem muzycznym, kostiumami, spisem;
 • Przedszkolaki muszą wyraźnie wskazywać cel gry, którą szukają (na przykład, aby znaleźć skarb lub aby zachować dobry charakter od złego);
 • Powinien pomyśleć o interwale czasowe, w czasie których dzieci mogą wykonywać zadanie, ale nie tracą zainteresowania;
 • Rolą nauczyciela w grze jest prowadzenie dzieci, "popychanie" do właściwej decyzji, ale dzieci powinny same sformułować ostateczne wnioski.

Pomysły na zadania dla przedszkolaków

Dzieci z przedszkolakami biorą udział w zadaniach z wielką przyjemnością. Dla tych dzieci odpowiednie są gry oparte na baśniowej fabule. Na przykład można skompilować skrypt dla dzieci podrzędnej gimnazjum oparty na baśni "Kolobok". Dla dzieci nieoczekiwanie ten wspaniały charakter przychodzi do odwiedzenia i prosi facetów o pomoc – utracił drogę w lesie i musi znaleźć drogę do domu swoich dziadków. Dzieci wraz z Kolobokem wyruszają w podróż, gdzie oczekują różnych przeszkód w postaci sportu i intelektualnej pracy. Możesz wprowadzić do scenariusza i innych postaci: Wilka, Niedźwiedzia, Lisa.

Dla przedszkolaków w średnim i starszym wieku lepiej jest wybrać postacie z popularnych filmów animowanych – poznanie swojego ulubionego bohatera zwiększy zainteresowanie edukacyjne, włącza procesy poznawcze i pozostawi niezapomniane wrażenia dla dzieci.

Tak więc dla dzieci w wieku przedszkolnym bardziej skuteczne jest organizowanie zajęć z kolorowymi dziełami dla dzieci. Scenariusze są opracowywane z uwzględnieniem wyznaczonych celów, liczby uczestników i wielu innych czynników.

Questy Questy

Zadania dla przedszkolaków w przedszkolu powinny nie tylko pełnić funkcję rozrywkową, ale także realizować zadania edukacyjne. Dlatego też zadania powinny być spójne z wybranym tematem, a jego treść odpowiada poziomowi wiedzy i umiejętności dzieci. Aby to zrobić, nauczyciel powinien wyraźnie wskazać cel nadchodzącej gry i wziąć pod uwagę techniczne możliwości organizowania imprezy.

Zadania dla poszukiwań dzieci mogą być bardzo zróżnicowane:

 • Zagadki;
 • Rebuses;
 • Gry "Znajdź różnice", "Co jest zbędne?";
 • Puzzle;
 • Kreatywne zadania;
 • Bawiąc się z piaskiem;
 • Labirynty;
 • Wyścigi przekaźników sportowych.

Zadania na urodziny dla dzieci

Ostatnio firmy, które organizują święta, organizują taką usługę, jako poszukiwanie dzieci na urodziny. Takie święto może być organizowane niezależnie. Konieczne jest jedynie podejście odpowiedzialne i twórcze w celu sporządzenia scenariusza.

Cechy tego rodzaju zadań polegają na tym, że chłopak urodzinowy jest głównym bohaterem fabuły. Celem takiego wydarzenia jest pozytywne emocje uczestników. To zadanie zawiera różne chwile i prezenty, na przykład można użyć dużego balonu, w którym ukryte słodycze lub ciasteczka z życzeniami.

Wytłumaczyliśmy ogólne zasady organizowania zadań dla dzieci. Scenariusze takich wydarzeń są podejmowane z uwzględnieniem różnych czynników: wieku uczestników, celów i celów gry, możliwości materialnych i technicznych, miejsca, a także indywidualnych inklinacji i życzeń samych dzieci. Najważniejsze jest, że to powinno być zabawne, informacyjne i niezapomniane przez długi czas!