182 Shares 5203 views

Kim są syrena i czy rzeczywiście istnieje?

Syrena – to niezwykłe stworzenie z ludzkiego ciała i ogona ryby zamiast nóg. Ich skóra jest śnieżnobiały. Syreny mają melodyczną i hipnotyczne tonem. Według legendy, mogą być dziewczyną, która zmarła przed ślubem lub z powodu złamanego serca i miłości mały nieochrzczonych, lub z jakiegoś powodu te cholerne dzieciaki. Na pytanie, kto syrenka, niektóre mity dać odpowiedź, że są one zależne od wody lub Neptuna i odnoszą się do złych duchów.


Pochodzenie nazwy

Syreny wybierać nie tylko słoną wodę morską, ale czuć w słodkowodne jezioro. Założenie, że taka syrena, kto i jakie jest pochodzenie ich nazwy, w oparciu o etymologii słowa „głównego nurtu” – odnosi się do koryta rzeki, popularne miejsce dla syren. Nazywają tych mitycznych stworzeń na różne sposoby: nimfy, syreny, kupalki, hotties, undines, widelce.

Legendy o syren

W dawnych czasach ludzie wierzyli, że komunikacja z Syrenka – dość niebezpieczną rzeczą. Po pierwsze, to przyciąga piękny melodyjny głos, a następnie łaskotało do omdlenia i prowadzi w przepaść. Istnieje przypuszczenie, że syreny nienawidzić rozpalonym żelazem, więc ta rzeka zastrzyki nimfa z igłą, to jest możliwe, aby uratować mu życie.

Przedmiot syren procentowych zawsze byli mężczyźni. Wierzono, że małe dzieci, nie dotykać, a czasem błądziły Pomóż dzieciom znaleźć drogę do domu. Kaprysu mógł utonąć lub odwrotnie, aby uratować człowieka upadłego w kłopoty. Również kocham piękno morskich jasne rzeczy, które można ukraść lub zadać. Syreny żyją dłużej niż mężczyźni, ale nadal są narażone, choć rany na ciele goją wystarczająco szybko.

Wśród syren gry warto wspomnieć splątania sieci rybackie, wyłączenie młyny wodne, łodzie grzewczych. Najbardziej aktywny z tych szkodliwych stworzeń w „Mermaid Week” w czerwcu, w dawnych czasach nazywano Trinity tygodni. Najbardziej niebezpieczne jest czwartek, kiedy sam się wykąpać, a wieczorem jest droższy.

Czy istnieją dowody na istnienie syren?

Pytanie, kto syrena i czy istnieją one w rzeczywistości pobudza ludzką wyobraźnię na dłuższą chwilę. Mimo wielu odrzuca możliwość istnienia takich stworzeń jak syreny, jednorożce, wampiry, centaury, ale istnieje w ludzkim umyśle wiara w cuda. Zwłaszcza, że każdy zna powiedzenie „nie ma dymu bez ognia” pozwala nam myśleć o możliwości istnienia takich stworzeń. Wszakże w folklorze różnych ludów świata istnieje wielka liczba kondygnacji nago uwodzicielki z rybim ogonem.

Wraz z pojawieniem się chrześcijaństwa, pomysłu do pojawienia się duszy od syrenki, czy ona kiedykolwiek zrezygnować z morza i żyją na lądzie. Wybór był bardzo trudny, mało kto odważył się go. Jest to smutna opowieść o szkockim syrena z VI wieku, który zakochał się z księdzem i modlił się za nabycie duszy, ale nawet modlitwy mnicha nie jest przekonany zdradzić piękne widoki na morze. Szaro-zielone kamienie na brzegu wyspy Iona nadal nazywa łzy syrena.

Piękne i straszne

Głównym źródłem opowieści o syren byli żeglarze. Nawet sceptyk Kolumb wierzył w ich rzeczywistości. Kiedy udał się do regionu Gujany, nie wiedząc, kim jest syrena, opowiadane, że na własne oczy ujrzał trzy dziwne, ale jakoś męski, istoty z ogonami, jak ryby, baw się w morzu. A może to tylko fantazja seksualna, tęsknoty i niezadowolenie w miłości i uczucia miesięcy podróżował marynarzy? Wtedy historie o niedostępnej i ponętna morza uwodzicielka jest całkiem zrozumiałe, i patrząc na foki, ale wyobrażałem nagi poluzhenschina kusząco ich magicznego śpiewu.

Pytanie, kto syrena i czy w ogóle istnieją, zainteresowany nawet Piotr I. Znany ze swojego odwołania księdza Fransua valentinu z Danii, który opisał syrenę z Amboyny, niedaleko wyspy Borneo. Pięćdziesiąt mężczyźni świadkiem. Twierdził, że jeśli i nie należy wierzyć w żadnej historii, to tylko o tych wspaniałych stworzeń.

Wierzyć, czy nie wierzyć?

Jak współczesne historie o kosmitach, pogłoski o syren szybko rozprzestrzeniła się po podróży morskiej. Nie ma dokładnej definicji, wyjaśniając jednoznacznie kto syrenę. Zdjęcia, które nie istnieją nie dają 100% gwarancji autentyczności. Powodujące stworzenia morskie procentowych nie zawsze są opisane jako uroczego nimfy, czasami było dość nieprzyjemne i brzydkie stwory z wielkimi ustami i wystające ostre jak kolce, zęby.

W średniowieczu wielu europejskich budynki kościelne zostały ozdobione rzeźbionymi figurami undines. Mało, oczywiście, można uczciwie przyznać swoją wiarę w ich istnienie, ale także opowieści o syren nadal pobudzają wyobraźnię ludzi.

Syreny w mitach Słowian Wschodnich

Odpowiedź na pytanie, kto pojawił się syrena i one mogą dać mitologię słowiańską Wschodniego. Syreny może stać się nie tylko nieochrzczone dzieci, ale kobiety popełniły samobójstwo lub ich jest na swoim miejscu. Proces urodzin odbyła się na tamten świat. W mitologii wschodniej, wyimaginowany obraz syrena została opisana jako nagi lub na sobie białą koszulę, wiecznie młody i niezwykle pięknej dziewicy z długimi włosami koloru bagiennego szlamu i wieniec na głowie. Jednocześnie można znaleźć w wierzeniach ludowych strasznym i brzydki obraz tego mitycznego charakteru. Kto jest syrena? W mitologii Słowian wschodnich, wydawała się być zbyt cienkie lub odwrotnie, z dużą kompilacji, duże piersi i rozwianymi włosami. Ten demoniczny nimfa zawsze było blade, zimne, długie ramiona.

Syreny żył głębokich wód i bagien, a niektóre źródła wskazują, że mogą one również ukrywa się w chmurach, pod ziemią, a nawet trumny. Tam byli cały rok, aw ciągu tygodnia Trinity, kiedy to był czas kwitnienia żyta, wyszedł na igraszki i staje się widoczna dla ludzi.

Co grozi znajomość z syrena?

Kto jest syrena i robi można znaleźć w starożytnych eposów, zgodnie z którym nie tolerować panienki płci żeńskiej, jak i starszych. Ale dzieci i młodzi ludzie są przyciągane do uroku i może być przytłaczający na śmierć i może grać na tyle, puścić do domu. Istnieje obawa ich uroczy głosy mające właściwości hipnotyczne. Osoba może być jeszcze kilka lat, słuchając śpiewu syrenki. Ten sygnał ostrzegawczy dźwięk śpiewa jak ćwierkają czterdzieści.

Kuszony przez nieziemskiego piękna syrena, można zawsze pozostanie jej sługą. Ludzie wierzyli, że ten, kto wie undines miłość czy kiedykolwiek próbowałem ją pocałować, wkrótce poważnie chory albo się zabić. Rescue mógł tylko specyficzne uroki i specyficzne zachowanie. Kiedy zobaczył syrenę, trzeba było przejechać palcami i wyciągnąć wyimaginowany krąg ochrony. To może również zapisać dwa krzyże na szyi, z przodu iz tyłu, jak syreny mają tendencję do ataku od tyłu. Można również próbować odeprzeć złoczyńców lub uderzyć kijem na jej cieniu. Według starożytnej legendy, syrena nienawidzić zapach pokrzywy, szałwii i osiki.

Mała syrenka z baśni

Rozpocząć rozmowę na ten temat z Syreny, to jest niemożliwe, aby przypomnieć sobie bajkę Hansa Christiana Andersena. Odważny Mała Syrenka ratuje życie księcia podczas burzy strasznego, a następnie wymienia ze złej czarownicy, tracąc swój magiczny głos i znalezienie zdolność chodzenia. Każdy ruch powoduje ból nie do zniesienia, ale bez jego głosu, że nie jest w stanie podbić księcia. W rezultacie traci bitwę i zamienia się w morskiej piany.

Cartoon z Walt Disney o małej syrenki Ariel ma bardziej optymistyczne zakończenie: „pobrali się i żyli długo i szczęśliwie” Te tak ukochane bajki wplecione wiele elementów z opowiadań o tych stworzeń. Ten urzekający głos i możliwość wybrania lądową lub morską, jak również zakazany związek między mężczyzną a syrena. Reszta, oczywiście, jest fikcją, ale wynik był pozytywny wizerunek tailed piękności.

Magiczne syreny są popularne postacie w folklorze różnych ludów i kultur, a zainteresowanie którzy syrena nie gaśnie w tej chwili.