451 Shares 4198 views

Panele wykonane z nici i paznokci: klasa mistrz, pomysły i schematy

Tworzenie panelu nici i paznokci własnymi rękami – prosty i ekscytujący sposób, aby producenci niezwykły prezent lub wewnętrzny element z materiałów złomu. W tej technice, nic wielkiego, ale okazuje się prawdziwe arcydzieła, bo to jest często wykorzystywane przez projektantów i innych przedstawicieli zawodów twórczych.


Na przykład, aby stworzyć wspaniałe realistyczne portrety kobiet i mężczyzn japoński artysta Kumi Yamashita wykorzystuje jeden ciągły wątek jest owinięty wokół tysiące gwoździ. W serii prac zatytułowanych „Constellation” (aluzja do greckiej tradycji poszukiwaniu mitycznych figur w przestrzeni powietrznej), wykorzystuje trzy proste materiały dostępne dla wszystkich, i czyni z nich prawdziwe dzieła sztuki.

Płyty wykonane z nici: Niezbędne materiały

Jeśli nie próbowali stworzyć panel wątku i paznokci, należy wybrać trochę czasu, aby zaangażować się w twórczy i zaprosić dzieci do udziału w procesie pracy, tworząc niezwykły obraz. Ten rodzaj robótek pomaga rozwijać koordynację i kreatywność.

Do pracy potrzebne są następujące materiały:

  • desce;
  • Schemat panelu gwintu i paznokci;
  • kalka;
  • ołówek;
  • nożyczki;
  • szczypce;
  • młotek;
  • nić pożądanego koloru.

Dokonywanie drewna

Po pierwsze, przygotować planszę. Powinna ona być gładka i równa. Wszystko chropowatość należy usunąć za pomocą papieru ściernego i zaokrąglać krawędzie. W zależności od szczegółów projektu, drewno może być malowane akrylem lub lakierowane. Ale czasami strukturę naturalnego drewna wygląda o wiele bardziej atrakcyjne niż kontrasty powierzchni. Jeśli wystąpi barwienie płytki nazębnej w warunkach mieszkania, trzeba wietrzyć pomieszczenie i korzystać z respiratora lakierem. Po całkowitym wyschnięciu drewna przystąpić do stworzenia jego arcydzieło.

Jak zrobić własny szablon

Przed dokonaniem mural paznokci i nici, trzeba przygotować szablon: nadaje się do dowolnego konturu rysowane ręcznie lub drukowane na jednym arkuszu papieru. Może to być zwierzę, charakter lub inny rysunek. Zrobić napis nietypowy krój jest dość prosta: wystarczy wpisać tekst w dowolnym edytorze graficznym i wydrukować go na drukarce. Najważniejsze jest to, że linia jest jasne.

Z pomocą kalce przetłumaczyć rysunku na pokładzie. W swoim obwodzie pojedzie paznokci. Niektórzy artyści są jeszcze łatwiejsze: cięcie napis lub wzór i trzymać go za pomocą taśmy klejącej na płycie. Fix arkusz, konieczne jest, aby papier przesunie się w czasie pracy. Potem, kiedy ostatni gwóźdź przybity, po prostu oderwać.

Wykonywanie szablonów własnymi rękami

Jednym z najbardziej popularnych tematów do panelu wątku i paznokci – serca. Zrób szablon jest to dość prosta: wystarczy złożyć na pół i pokroić na pół arkusza, a następnie rozprzestrzenił. Otrzymał dokładnie szablon, który łatwo przełożyć na drzewo lub dołączyć do niego.

Wykwalifikowani rzemieślnicy nie zatrzymują się na prostych rysunków i tworzenia różnych kompozycji, ze zwierząt na mapie świata. Można łączyć różne techniki, na przykład produkować kwiaty z krepiny i uczynić z nich panel wątku i paznokci w formie wazonie. Inny pomysł: Dreamcatcher z muszli, zamocowane na pokładzie. Jej górna część jest wykonywana jak zwykle, ale dno pistoletu do klejenia dołączyć prawdziwych muszli. Poprzez połączenie różnych kolorów i grubości nici, można osiągnąć niesamowite efekty i dodać oryginalności.

Sposób wytwarzania płyty i nici zbijania

Goździki wybrać długie nogi i duży kapelusz, to było wygodne i ocenę ich trzymać. Aby pracować z gwoździ lepiej jest użyć kombinerek, jednocześnie zmniejszając ryzyko uderzyć młotkiem na palcu. Poprzez przesunięcie wzoru zacząć jeździć paznokcie w równej odległości od siebie, a nie całkowicie, ale około jednej trzeciej długości. Najważniejsze, że są one mocno utrzymywane w miejscu.

Kapelusze czasami barwione farba akrylowa, aby dodać więcej kolorów do pracy. Jeśli paznokcie są lekko zwinięty, wyprostuj je obcęgami lub mogą być zastąpione przez inne. wszystkie one muszą być na tej samej wysokości, dlatego, aby stworzyć panel jest lepiej użyć małego młotka, to będzie łatwiej obliczyć siłę uderzenia z nim. Po zakończeniu pętli, usunąć szablon.

Przędze stosowane są trwałe, a kolory i grubości wybrany dla tego projektu. Wykwalifikowani rzemieślnicy często pracują z bawełny lub nylonu. Nadal zaprojektować panele, mocowania nitki na jednym z gwoździ w wiązce, a ciągnięcie na nim owinąć korek. Tworzenie rysunku. Możesz pomóc sobie palcem, aby nitka nie odkleja.

Następnie robimy drugą warstwę i powtarzać aż panele nici i paznokcie nie będą gotowe. Czasami ta technika może być ograniczony tylko do jednej warstwy, ciągnąc nić pod wieczkami. Skupienie chaotyczne, równolegle lub zgodnie z określonym wzorem. Kiedy koniec łańcucha jest ustalona na ostatni gwóźdź, gotowy do pracy, a to może być wykorzystywane do dekoracji wnętrz.