716 Shares 1101 views

CrossFire – kto to jest? Najbardziej znanymi transfektorami: lista, osiągnięcia i historia

Różnorodność treningu siłowego jest obecnie niewielka. W zwykłym klubie sportowym można wybrać nie tylko osobistego instruktora, ale także indywidualny program z osobnym kompleksem. Ale, jak się okazało, nie ma granic doskonałości. I nawet standardowe szkolenia fitness mogą być zróżnicowane. W tym celu przełączyć się na crossfit. Co on lubi? Jakie elementy zawierają? Jak działa crossfitter? Kto wymyślił crossfit? O tym i wielu innych rzeczach będziemy mówić bardziej szczegółowo poniżej.

Informacje ogólne dotyczące CrossFit

Fani crossfit mogą rozmawiać o tym przez wiele godzin. W skrócie jest to ekstremalny system ogólnego treningu fizycznego, który łączy elementy podnoszenia kettlebellów, gimnastyk, lekkoatletykę, lekkoatletykę, wioślarstwo, itp. W tym samym czasie wszystkie ćwiczenia wchodzące do głównego kompleksu są wykonywane z pewnym Liczba powtórzeń przez pewien czas. Krótko mówiąc, jest to wyraźne szkolenie dla wszystkich grup mięśni, odpowiadające przedstawicielom szkolenia w zakresie ochrony przeciwpożarowej, Ministerstwu ds. Środków Nadzwyczajnych oraz służbom specjalnego przeznaczenia.

Do tej pory crossfit jest dobrze znanym, markowym systemem ogólnego treningu fizycznego, w którym uczestniczą liczne gwiazdy, sportowcy i inni znani ludzie, a także najlepsi konstruktorzy świata.

Krótka historia pochodzenia CrossFit

Crossfit został po raz pierwszy wynaleziony przez małżeństwo Lauren Genai i Greg Glassman w 1996 roku. Jednak idea zainspirowania pary została zrealizowana dopiero cztery lata później. Pomimo faktu, że system przeszedł długą serię testów, w tym rozwód posiadaczy praw, udało jej się zakochać w wielu fanach fitness.

Dzisiejszy crossfit jest uważany za jeden z najbardziej popularnych znaków towarowych należących do CrossFit, Inc. Wie o tym doświadczeni i początkujący klienci. Ponadto system sam promowany jest nie tylko jako zupełnie nowy rodzaj fitness, ale także jako sport zespołowy.

Jaki sprzęt jest używany w halach?

Klasy na crossfit, co do zasady, występują w specjalnie wyposażonych salach. Ponieważ program obejmuje szczegóły kilku dyscyplin sportowych, wśród specjalnych atrybutów takich klubów można znaleźć następujące typy zapasów:

 • Barbells z "naleśnikami" o różnych gramatach;
 • Dumbbells;
 • Różne środki ważące (na ręce, nogi, obszar pasa);
 • Gimnastyczne pierścienie ;
 • Pomijanie lin;
 • Słupki poziome;
 • Wioślarstwo ;
 • Maty;
 • Platforma stopniowa;
 • Rozszerzenia;
 • Kule medyczne;
 • Młot metalowy, łańcuchy;
 • Opony ciągników;
 • Bieżnie itp.

Te atrybuty są używane przez crossfitter (kto to jest, będziemy omówić bardziej szczegółowo poniżej), aby utrzymać ciało w idealnym kształcie fizycznym.

Kim jest crossfitter?

Crossfitter to osoba zaangażowana w powyższe szkolenia ekspresowe, zwane okrągłym treningiem osób (jest to spowodowane powtarzaniem wszystkich ćwiczeń, zamknięciem kręgu lub cyklem programu). Może to mieć zarówno pewne doświadczenie sportowe, jak i nie.

Na przykład niektórzy miłośnicy programu to słynni sportowcy lub mistrzowie sportu. Inni – po prostu zdecydowali się opanować ekstremalny zestaw ćwiczeń, aby szybko wyciągnąć wszystkie grupy mięśni i schudnąć. I jakiś crossfit pozwala uwierzyć w siebie, żywy przykład tego jest byłym sportowcem w pływaniu Chinas Cho. Zainteresowała się programem z powodu niezbędnej rehabilitacji po tym, jak przeszła trzy skomplikowane operacje na stawie kolanowym.

CrossFire: kim są mężczyźni lub kobiety?

Błędem uwierzyć, że większość ludzi zaangażowanych w walkę krzyżową to mężczyźni. Przecież wśród nich są kobiety, w tym zawodowi sportowcy i gospodynie domowe. Ponadto, dzięki rozproszeniu uczniów na poziomach (początkujących, profesjonalnych), nawet starsi mogą opanować program.

Ponadto istnieją specjalne cykle szkoleń, przeznaczone dla kobiet w ciąży, a nawet dzieci. Samo obciążenie w tym przypadku jest dobierane ściśle indywidualnie i zależy od początkowego fizycznego przygotowania sportowca i dostępnego wyposażenia w sali treningowej. Wszystkie te niuanse muszą znać początkującego crossfittera. Kto to jest? Zwykły mężczyzna lub kobieta, nawet dziecko o innym podstawowym treningu sportowym.

Jakie są cele krzyża?

Do głównych celów, dla których crossfitter jest codzienne szkolenie, można wyróżnić następujące kwestie:

 • Rozwój wytrzymałości;
 • Wzrost zdolności operacyjnych układu oddechowego;
 • Wzrost siły;
 • Zwiększona elastyczność;
 • Lepsza koordynacja i władza;
 • Zwiększona szybkość ruchu;
 • Poprawa i wzmocnienie aparatu przedsionkowego;
 • Umiejętność szybkiego reagowania na zmiany obciążeń.

To nie jest kompletna lista tego, co można osiągnąć.

Jaki powinien być początkujący crossfitter?

Pierwszą rzeczą, którą warto zwrócić uwagę najbardziej znanych krzyżowców, jest wybór pokoju. Według nich konieczne jest wykonanie tego lub tego zestawu ćwiczeń tylko pod nadzorem doświadczonych instruktorów. W tym celu konieczne jest znalezienie odpowiedniego miejsca do treningu. Co do zasady, profesjonalne kluby crossfit różnią się od siebie jedynie programami. Dlatego musisz przejść kilka, aby wybrać odpowiedni.

Drugi ważny punkt: musisz uważnie słuchać trenera, nagrywać sesje i pamiętać o krótkim ćwiczeniu (przygotować mięśnie do załadunku i zmniejszyć prawdopodobieństwo zranienia) i zaczepiać (zrobione pod koniec programu i mające na celu rozciąganie i rozluźnienie mięśni ciała). I oczywiście nie musisz trenować, ale by się z tego cieszyć. W tym przypadku Twoje lekcje przyniosą maksymalne korzyści.

Co mogę osiągnąć, robiąc krzyż?

Krzyżówki szkoleniowe co do zasady prowadzą do pozytywnych wyników. Tak więc, przy regularnych lekcjach, można wyciągnąć wszystkie mięśnie i poprawić sylwetkę w krótkim czasie, uzyskać niezbędną masę mięśniową, a także rozwijać wytrzymałość i siłę woli. Podobnie jak każdy sport, dyscypliny treningowe okrągłe , uczy, aby ustalić i osiągnąć własne cele.

Znani kibice: kim oni są?

Jednym z najsłynniejszych i najbardziej obiecujących sportowców, który osiągnął szczyty w crossfire, jest amerykański Matthew Fraser. W starszym wieku był zaangażowany w podnoszenie ciężarów przez długi czas i był obiecującym gwiazdą. W 2009 roku stał się mistrzem trzykrotnie i był członkiem amerykańskiego zespołu. Jednak los był inny. W trakcie przygotowań do igrzysk olimpijskich w 2010 roku młody człowiek poniósł poważne obrażenia rdzenia kręgowego. Później Matthew miał operację i nie mógł wrócić do udziału.

Jednak podobnie jak wielu znanych transfektach, Fraser nie stracił serca. Zaczął angażować się w okrągły program, pomimo faktu, że po operacji w jego ciele były dwie płyty i sześć śrub.

W 2013 roku zawodnik po raz pierwszy wziął udział w crossfitach Crossfit Games. Już wtedy w jednym z konkursów udało mu się obejść mistrzowskiego trzykrotnego mistrza. Od tej chwili nazwa Fraser dostała się na szczyt najpotężniejszych krzyżowców świata.

Siła i wytrzymałość Lauren Fisher

Kolejnym najlepszym krzyżem (ku zaskoczeniu wszystkich) jest kobieta. To Lauren Fisher, która rozpoczęła karierę jako lekkoatleta w szkole. W tym czasie uczęszczała do sekcji siatkówki i koszykówki, a dla rozwoju większej wytrzymałości brała udział w szermierce.

Jednak po wstąpieniu do college'u, Lauren zdecydowała się na bardziej rygorystyczne szkolenie, dodając do oryginalnego programu podnoszenia ciężarów. I wynik nie trwał długo. W 2013 r. Podczas krajowego mistrzostwa wśród juniorek zajęła drugie miejsce. Dokładnie rok później sportowca otrzymała od dawna oczekiwany złoty medal.

Doskonałe dane fizyczne i chęć wygrać Noah Olsen

Noah Olsen jest sportowcem, który zajmuje pierwsze miejsce w międzynarodowej lidze Openboard (główny kwalifikacja Crossfit Games). Pomimo faktu, że posiada naturę bogate dane fizyczne, Amerykanin nie widzi bocznej kaplicy dla doskonałości. Z dnia na dzień angażuje się w crossfit, co przynosi mu ogromną przyjemność. Według niego, utrzymanie marki lidera pomaga mu w niesamowitej mocy, aby wygrać i ciężko pracować.

Sean Ramirez jest królem jego dywizji

Innym silnym chirurgiem cross-fighter, który jest mianowany niepokonanym królem jego oddziału, jest Sean Ramirez. Ten sportowiec zajmuje pozycję lidera od dwóch lat do liczby. Ponadto wielokrotnie prowadził w niemal każdym stadium gry w Crossfit Games i opuścił nos dawnych mistrzów podziału.

Skromny i bezpretensjonalny Ben Smith

Mówią, że skromność zdobi osobę. Jest to zasada i przylega do cichego i spokojnego Ben Smith. Według niego nie lubi krzyczeć o swoich zwycięstwach, ale woli udowodnić swoją siłę i wytrzymałość swoimi czynami. Jego twórczość jest widoczna dla fanów crossfit, ponieważ Ben jest członkiem Crossfit Games od 2009 roku. W latach 2011 i 2013 był trzecim, a do roku 2015 już wzrósł na najwyższy poziom liderów.

Prosty irlandzki facet BC Gudmundsson

To kolejny prosty facet z Irlandii, chętny do szermierki. W roku 2015, podczas regularnych igrzysk gry Crossfit, udało mu się wejść do pierwszej trójki. Jak się okazało, sportowca ma ogromne doświadczenie w gimnastyce, którą dodaje od czasu do czasu elementami ciężarów. Kocha i potrafi pracować nad sobą, dając dużo czasu na trening i odżywianie.

Zach Ruhl – człowiek o niesamowitym utwardzaniu i woli

Odrębna uwagę zasługuje na Zach Ruhla. W przeciwieństwie do działań innych sportowców, jego działania w szkoleniu kołowym mają pewne ograniczenia. Faktem jest, że z powodu choroby współistniejącej w wieku dwóch lat sportowiec został pozbawiony obu nóg. To jednak nie złamało, ale wręcz przeciwnie, uśmierzało jego charakter. W tej chwili Zak jest symbolem sportowej siły i mocy. Łatwo robi push-up podczas stania na ręce i podnosi ciężary.

Co więcej, crossfitter otworzył własną szkołę, gdzie uczy wszystkie subtelności szkolenia okrągłego osób niepełnosprawnych. Inni dobrze znani sportowcy obejmują:

 • Rob Forte.
 • Rich Froning.
 • Dena Bailey.
 • Josh Bridges i inni.

Wszyscy oni otrzymali światowe uznanie i nadal pracują nad swoimi ciałami.