441 Shares 7006 views

świeżość w strefie lodówki – co to jest? Wpuszczone lodówka strefa świeżości

Mało kto nawet 10-15 lat temu, nie mógł sobie wyobrazić, że dzisiaj będą sprzedawane lodówki z tak wieloma funkcjami. Wyświetlacze, czujniki, specjalne obszary do przechowywania warzyw, owoców i tak dalej .. Wszystko to jest teraz dostępna dla każdego konsumenta. Porozmawiajmy ze sobą o tym, co jest potrzebne w obszarze lodówce świeżość. Co to jest i jak to działa, możemy również rozważyć.


informacje ogólne

Wielu, którzy mieli wybrać lodówkę, prawdopodobnie do czynienia z wyrazem „obszar świeżego w lodówce.” Co to jest to, co jest naprawdę interesujące. Jeśli mówić bardzo prosto i zwięźle, obszar świeżość – to jest w osobnym pomieszczeniu, zazwyczaj hermetyczne. Czasami zamiast powyższej reprezentacji nazw wyrażenia „strefie zero”. Dziś, istnienie takiej funkcji jest uważane za kontrowersyjne rozwiązanie inżynieryjne. Ktoś mówi, że strefa wystarczy zwiększyć wartość jednostki, podczas gdy inni twierdzą, że przez długi czas przechowywania żywności bez takiego ubezpieczenia jest po prostu niemożliwe. Prawie wszystkie marki lodówek, które są na rynku, posiada strefę świeżości. Wyjątkiem są modele low-end, gdzie obecność takiego luksusu nie jest przewidziane. Technika „Samsung”, „Bosch”, „Liebherr” prawie zawsze jest wyposażony w świeżą obszarze. Zobaczmy, co konsumenci mówią o tej funkcji.

strefa świeżości w lodówce: opinie i porady użytkowników

Powiedzieć, że absolutnie wszystko kupić ich lodówkę z tej funkcji będą błędne. Dziś jest to około 65-70% konsumentów. Odsetek ten jest częściowo ze względu na wysokie koszty. Średnia powierzchnia świeżości dodaje 5-10% ceny urządzenia. Na pozytywnych odpowiedzi nabywców, a następnie w większości mówią o przechowywaniu długoletniego produktów, czy warzyw lub owoców. Wszystko to jest dość długi czas i nie pogarszać. Jest to spowodowane w temperaturze zera w których bakterie prawie rozwoju. Zauważ, jak świeżość obszar znajduje się w lodówce. Konsumentów znaczy bardziej korzystnie mniej niż komora górna. Chociaż jeśli zamrażalnika znajduje, a nie przedział chłodniczych, wartość specjalny nie jest dozwolone. Jeśli chodzi o negatywne kupujących sprzężenia zwrotnego, które w przeważającej części – producent małżeństwa. Na przykład, komora niezgrzewane – i w związku z podwyższoną temperaturą w zakresie zerowego. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na integralność komory i uszkodzeniami mechanicznymi.

Natychmiastowego rozpoczęcia strefy świeżości

Jak już wspomniano powyżej, aparat pozwala na zero przez długi czas przechowywania żywności. Ale mało kto będzie zapłacić 10-15 tysięcy rubli ze względu na fakt, że sałata prolezhat na tydzień więcej. Dlatego strefa zerowa pozwala na przechowywanie świeżego mięsa bez zamrażania przez kilka dni. Na przykład, koper, pietruszka i sałatka liście nie uschnie, iw pełni zachować ich smak. W zasadzie istotą jest dość proste, to jest obniżenie temperatury w komorze tak niskie, jak to możliwe, ale nie zamrażać wszystkie zapisane w nim. Dzisiaj coraz częściej słyszał, że spożywanie mięsa i ryb, które przez długi czas przechowywać zamrożone, szkodliwe, a czasami nawet niebezpieczne. Choć z drugiej strony zawsze jadł takiej żywności, i prawdopodobnie będzie mieć. Teraz, gdy wiesz, co jest potrzebne w obszarze lodówce świeżość. Co to jest ten system i jak to działa, możemy również zorientowali się, a teraz chodźmy dalej.

Na temat zalet i wad

Wiele mówi się o mocnych i słabych stron nie będzie. Wynika to z faktu, że obszar jest zero jeden wielki plus i jeden minus. Zaletą jest to, że jest to wyjątkowy optymalnym rozwiązaniem, aby pomóc utrzymać smak, a także pojawienie się pewnej grupy produktów. Po spędzeniu tygodnia w tym przedziale, zioła pozostaje jako smaczne i użyteczne. Jeśli chodzi o niedobór, to jest fakt, że obecność tej funkcji znacznie zwiększa koszt jednostki. Na przykład, wbudowaną lodówkę ze strefą świeżego będą miały cenę 50 000 rubli i podobny model, ale bez takiego ubezpieczenia – na 35 000-40 000. Zgadzam się, różnica jest namacalna. Tak, i to nie zawsze wszystko działa zgodnie z oczekiwaniami. Kondensacja lub mróz w strefie zero nie jest niczym niezwykłym. Tutaj jest to możliwe, aby dać jedną płytę. Jeśli nie zamierzamy na stałe przechowywać i dużo zieleni, niezamrożonym mięsa, to może równie dobrze być w stanie to zrobić bez tego przywileju.

Jaka powinna być temperatura w świeżej powierzchni lodówki?

Jak wspomniano powyżej, komora musi być uszczelniony. Ponadto, temperatura w nim być stała, zwykle bliska zeru. Zauważ, że to nie powinno być zero, a nieco wyższe. Jeśli nie utrzymać równowagę, to nie ma sensu takiego przedziału. Jest to spowodowane tym, że gdy temperatura zwiększa trwałość produktu jest obniżona, a strefa świeżość przekształcona w zwykłą komory chłodzącej, a gdy jest ona obniżona po prostu zamrażarki. Ale za wszystko działało poprawnie, trzeba dodatkowego sprzętu. Korzystnym dodatkowym Instalacja sprężarki i czujnik temperatury. W rzeczywistości, mamy dużą lodówkę, małą lodówkę, ale jest to bardzo kosztowne. Nie kupować urządzenia z obszaru zależnego świeżości. Temperatura w komorze ciśnieniowej w zależności od temperatury w komorze chłodniczej i jest zasadniczo pozbawione sensu.

wniosek

Trudno powiedzieć, co jest najlepszym lodówka z obszaru świeżego. Liderami są uważane za "Liebherr", "Bosch", "Indesit", "Samsung". Przy okazji należy pamiętać, że wszystkie znaczki świeży obszar zwany inaczej. Tak, niemiecka firma "Liebherr" jest "BioFresh", a „Indesit» – Flex cool. Dla dużej rodziny jest korzystne wbudowaną lodówkę o powierzchni świeżości, ponieważ istnieją pewne produkty będą przechowywane przez dłuższy czas. Nawiasem mówiąc, nie nadużywać, bo przez długi czas – nie znaczy zawsze. Chociaż stopniowo, ale bakterie rozwijają się tam, i to samo mięso lub owoce zepsuje. Teraz, gdy wiem, co funkcja strefy świeżości w lodówce, co to jest – my też zostały zrozumiane. „Aby kupić czy nie?” – pytasz? To wszystko zależy od ciebie. Jeśli budżet pozwala, a komora nie wykona funkcję czysto estetyczną, dlaczego nie …