398 Shares 1370 views

Zagadki z SDA dla dzieci: zbadanie zasad ruchu drogowego w formie gry

Od początku 2016 roku ponad 200 dzieci zostało zabitych w wypadkach drogowych. Około 5 tysięcy 200 dzieci otrzymało urazy różnym nasileniu. Dlatego tak ważne jest, aby kształcić nieletnich podstaw przepisów ruchu drogowego w młodym wieku. Jest to najlepiej uzyskać w formie gry, takie jak na SDA zagadek, gier dydaktycznych i edukacyjnych, w wyścigach sztafetowych.

Ratowanie życia dzieci

Życie i bezpieczeństwo dzieci na drodze, przede wszystkim zależy od ich rodziców i nauczycieli. Zagadki z SDA – pozornie nieskomplikowanej formie dziecko nauki podstaw zachowania na jezdni, ale jest bardzo skuteczny.

Ważne jest, aby nie tylko powiedzieć dziecku, że chcesz przejść przez ulicę tylko na przejściu dla pieszych na zielonym świetle, ale także przez przykład każdy dzień pokazuje, jak wykonać te proste reguły. Jeśli uczysz swoje dziecko do jednego, a sami stale naruszają przepisów ruchu drogowego, nawet w małych rzeczach, efekt jest tylko negatywne.

Codziennie na drogach jest ogromna ilość strasznych wypadków i katastrof, dlatego ważne jest, by wszelkie środki, aby chronić swoje dziecko, aby ostrzec go o fatalnym błędem.

Dlaczego dzieci powinny się uczyć od najmłodszych lat SDA?

Pracownicy policji drogowej państwa często zwracać uwagę rodzicom, że wiek szkolny uczyć dzieci podstaw przepisów ruchu drogowego za późno. W tym czasie wielu przyniosły konkretny wzorzec zmiany zachowań, które często nie jest łatwe.

Dlatego rodzice nie powinni czekać, aż ich dziecko idzie do szkoły i mam nadzieję, że to nauczyciel nauczy go wszystkiego co potrzeba. Wyjaśnić, jak przechodzić przez jezdnię, dlaczego niebezpieczne do gry na świeżym powietrzu obok jezdni, konieczne jest znacznie wcześniej. Nawet wtedy, gdy dziecko idzie do przedszkola. Zwłaszcza, gdy zaczynają swoją rowerową.

Często zdarza się, że uczeń zna szkołę podstawową, gdzie trzeba przejść przez ulicę, a co rządzi Państwo obserwować, ale nie ich wykonania. Najczęściej dlatego, że ich rodzice go zignorować. Osobisty przykład, aby pokazać, jak zachowywać się na jezdni i prowadzenia prywatnego samochodu, rodzice powinni od pierwszych lat życia ich dziecka.

Zasady ruchu drogowego w formie gry

Jakie metody stosuje się do dziecka i wyraźnie komunikować się w prostych słowach wyjaśnić zasady ruchu drogowego? Jednym z najbardziej skutecznych – to, oczywiście, łamigłówki SDA dla dzieci, ale istnieje wiele innych form.

Przede wszystkim, to jest tworzenie gier edukacyjnych, przekaźnik edukacyjnego. Bardzo przydatne, aby nauczyć się jeździć na rowerze na avtogorodka bazowych, które są obecnie otwarte w wielu szkołach średnich.

Ważne jest, że wszystkie zajęcia odbywały się zawsze w zabawny sposób. Po tym wszystkim, dla dzieci, które jeszcze nie przeszły do działalności szkoły jest najbardziej skuteczne. Wystarczy spojrzeć tylko na specjalnych materiałów dydaktycznych, w celu znalezienia konkretnych gier przepisów ruchu drogowego i łamigłówek na SDA.

Przedszkole jest powszechną praktyką, gdy wychowawcy wymyślać sobie ćwiczenia ze scen gry, może również zaoferować zajęcia, porozmawiać z pomocy wizualnych oraz organizowanie wycieczek. Oni faceci mogą śledzić jezdni wyraźnie poznają znaki drogowe.

Można także i twoje dzieci symulować różne sytuacje, które mogą się pojawić na drodze, aby zrozumieć, jak postępować w każdym takim przypadku. Ważne jest, aby nie poprosi dziecko i spróbować zrobić to na własną rękę dojść do poprawnej odpowiedzi.

Przynieść wielkie korzyści w postaci klasy produkcjach teatralnych, z udziałem znanych bohaterów swojego dziecka. Zazwyczaj postaci z kreskówek i książek. Na przykład, można je zadać zagadkę SDA.

Jeśli organizujesz program dla dużej liczby dzieci, to jest możliwe, aby zorganizować nawet temat wakacji na drogach. Uczestnicy dzielą się na pieszych, pasażerów i kierowców, i dowiedzieć się, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, aby prawidłowo zachowywać się w transporcie publicznym.

Łamigłówki dla przedszkolaków

Zagadki z SDA dla dzieci w wieku przedszkolnym powinny być krótkie i proste, dziecko powinno łatwo rozwiązać je i uzyskać przydatne informacje. Na przykład:

 • Trzy wielobarwne koła
  Migać jedna po drugiej.
  Światło, lampa błyskowa –
  Ludzie pomogło.

Takie proste zadania trzeba wprowadzić dzieci do podstawowych pojęć związanych z ruchem – to lekki ruch, wcześniej wspomniano w zagadkę, drogowego, kierowanie ruchu, przejście dla pieszych, samochód, kierowca, pręt. Najlepiej jest, że zostały one w ten sposób w formie wiersza.

Z takimi zadaniami dzieci mogą łatwo zajmować już w środku i starszych grup przedszkola. Pomoże im to chronić swoje życie dla całej przyszłości.

Zagadki o ruchu

Pierwszą rzeczą, którą chcesz nauczyć dziecko prawo do drogi krzyżowej. Najlepiej to zrobić w najbezpieczniejszym miejscu. Dlatego trzeba wprowadzić dziecko do światłach. Co każdy z kolorem, kiedy nie może się poruszać, gdy w celu przygotowania i kiedy iść w poprzek drogi – wszystko dzieciak zapamiętać i nauczyć się na pamięć.

Dobre asystenci w tym – dla zagadek SDA dla szkoły podstawowej. Ważne jest, aby przekazać dzieciom, które nie mogą przejechać przez drogę, nawet jeśli maszyny nie są widoczne na horyzoncie, ale czerwone światło. Po prędkość samochodu jest bardzo wysoka, a to może być dość nagle pojawiają się zza rogu.

Pamiętaj również, że jeśli przejście dla pieszych nie jest wyposażony w sygnalizację świetlną, należy najpierw spojrzeć w lewo, i zdał półmetek – w prawo. Przechodzić przez jezdnię w miejscach, gdzie nie ma zebra to robi, jest surowo zabronione.

Nie zapomnij o tak trudnej i niebezpiecznej sytuacji, gdy zielona lampka zarówno dla kierowcy i pieszego. W tym przypadku, pieszy, oczywiście, dodatkowym atutem na drodze, ale trzeba być bardzo ostrożnym i iść tylko wtedy, gdy dokładnie upewnić się, że kierowca widzi.

Przykładem takich zagadek jest następujący:

 • Stop! Maszyny poruszać!
  Gdzie trasy spełnione,
  Kto pomoże ludzi ulicy iść?

Zagadki o znakach drogowych

Ważne jest, aby wytłumaczyć dziecku znaczenie znaków drogowych. Będzie również przyjść z pomocą SDA logiczna. Ta sekcja jest dość trudna, więc nadaje się tylko dla dzieci starszych niż 7 lat.

Ważne jest, aby dzieci zrozumiały, że znaki drogowe ustawione nie tylko dla kierowców, ale także dla pieszych. Muszą także ściśle monitorować je. Z ich pomocą, twoje dziecko będzie w stanie znaleźć najbliższy podziemny lub naziemny przejściu.

Handy jeśli masz samochód, w tym przypadku, można rozpocząć naukę znaki z dzieckiem bezpośrednio przy drodze.

 • Okrągły znak, aw nim okna,
  Nie spiesz się temperament,
  Ale pomyśl trochę,
  Tutaj zrzucić cegły?

Na przykład, dla facetów odgadywania znak drogowy „No Entry”.

Zagadki o drogach

Duża ilość zagadek poświęcona drodze. Obejmują one również takie rzeczy jak ulicy i chodniku. Dziecko musi zrozumieć i odróżnić je.

Po tym wszystkim, bezpieczeństwo dziecka zależy od jego zachowania na drodze. Należy pamiętać, że w każdym przypadku jest to niemożliwe, aby wybiec na jezdnię, można poruszać się tylko wzdłuż chodnika i trzeba rozejrzeć się uważnie. W przeciwnym razie może to doprowadzić do tragicznych konsekwencji.

Aby pomóc zrozumieć i mieć zagadki dla dzieci. SDA w nich wyjaśnione są łatwo i tanio.

o przejściu

Przejściu lub zebra – jeden z kluczowych punktów jezdni. Jak z niego korzystać, należy rozumieć przede wszystkim.

Dziecko musi wiedzieć, że nie wolno przechodzić przez jezdnię, jeśli trudno jest przegląd pojazdu zbliżającego się, w złożonym przypadku, czekać na dorosłych, które przecinają drogę bezpiecznie.

Ważne jest, aby wiedzieć, po której stronie chcesz indeksować transportu publicznego. Przód – tramwaj, z tyłu – autobus i trolejbus. Krzyż na drogę, nie być rozproszony. Jeśli dziecko nagle coś spadło na drodze, jak to często ma miejsce w przypadku małych dzieci, nie muszą wrócić i odebrać przedmiot. Zostaw go na jezdni, dziecko, które będzie lekcja, że trzeba być bardzo skoncentrowany i uważny podczas drogi przejścia.

Miejscem zwiększonego niebezpieczeństwa – przejście kolejowe. Wyjaśnij dziecku, że na pewno trzeba krok po szynach, w każdym razie, nie przechodzić przez jezdnię w miejscu tłumaczenia shooter. I co najważniejsze, czy jest jakiś sposób – nie jest to miejsce do zabawy.

Jeśli używasz zagadki SDA z odpowiedziami, nie jest łatwo to wytłumaczyć dziecku. Na przykład, zapytać go, kim jest:

 • Chodzę po mieście,
  Jestem w tarapatach nie dostać,
  Bo wiem:
  Będę przestrzegać zasad.

Zagadki o zebra

Aby wyjaśnić prosto i wyraźnie, że dziecko jest przejście dla pieszych, można użyć tej pomysłowe koncepcje, jak zebra. będzie zabawiać dziecko i poszerzyć swoją wiedzę o zróżnicowanej zwierzęcego świata.

Umieścić swoje dziecko w impasie pozornie proste pytanie:

 • Jakim zwierzęciem pomaga nam przejść przez ulicę?

Pamiętaj, aby wytłumaczyć dziecku, że nie może prawidłowo obliczyć prędkość pojazdu zbliżającego się, więc jego trasa powinna być maksymalna liczba światłach i minimalną liczbę nieregulowanych przejściach dla pieszych.

Zagadki o ruchu

Podsumować wszystkie informacje pomogą Ci zagadki z odpowiedziami na temat przepisów, które są poświęcone ogólnym ruchu.

Te zagadki pomóc dziecku zrozumieć podstawowe elementy drogi, ponieważ oprócz przejścia dla pieszych i sygnalizacji świetlnej, to nadal bariery, progi zwalniające i innych nieożywionych użytkowników dróg.

Je poznać trzeba grać format, wtedy dziecko będzie dobrze pamiętam, co oznacza, że każdy z nich, jak się zachować, gdy w bliskiej odległości od nich.

Nie zapomnij powiedzieć o przystankach transportu publicznego. Poprzez przykład wytłumaczyć, że siedzieć w autobusie i tramwaju i wydostać się z niego dopiero po całkowitym zatrzymaniu.

Wiersze o przepisy ruchu drogowego

Aby chronić swoje dziecko, konieczne jest, aby wykorzystać wszystkie możliwe sposoby – wiersze, zagadki. SDA jest ważne, aby wiedzieć, po prostu tak, że dziecko nie będzie się w kłopoty na drodze.

W zabawny i przystępny sposób można je wykorzystać do wyjaśnienia każdy element systemów drogowych. Na przykład, aby zilustrować wiersze, co „tratwę”.

W ogóle, maksymalna liczba miejsc pracy dla małych dzieci powinna być wierszem. Małe wiersze można komponować się w poetyckich zagadek forma przyodziać. Więc dziecko jest lepiej pamiętać i materiał dostrzec. Oznacza to, że w przyszłości uratuje swoje życie i zdrowie.