462 Shares 4717 views

Przydatne i zabawne gry palec

Wszyscy rodzice marzą, że dziecko dorastał zdrowe i inteligentne. Różne zabawki, oczywiście, przyczyni się do poprawy dziecko intelektualnie. Tu przyjść z pomocą i książek edukacyjnych.


Ważnym aspektem rozwoju psychicznego dziecka jest poprawa umiejętności motorycznych. To powinno być rozpatrywane od urodzenia. Aby rozpocząć, dowiedzieć się, jak to zrobić regularny masaż palców i palmy dziecko. Z typowych technik tego masażu, który promuje rozwój mowy, podświetlić obrysowywanie uchwytów szczotek. Należy również przetarł palcami zaczynając od końcówek i poruszających się na dno, podczas gdy stopniowo dodając siły, zwiększając czułość. Warto łatwo nacisnąć na górnych paliczków. Czy rozcieranie w kole, zaczynając od czubka i zmierza w kierunku dłoni. Ponadto, należy obrócić palec w kierunku wskazówek zegara, biorąc go za czubka.

Dobre umiejętności motorycznych palców to jeden z głównych wyznaczników rozwoju intelektualnego dziecka, jego gotowość do dalszego szkolenia. Zdolność do logicznego myślenia, dobrze rozwiniętą pamięć i uwagę, a także podłączonych mowy – wszystkim wynikiem rozwoju umiejętności motorycznych. Jest to ułatwione przez różnych gier z udziałem ręce i palce. Należy wykonywać pewne ruchy w ściśle określonej kolejności. Również użyteczne lekcje z małych obiektów – nie są one bardzo łatwo podnieść, ale jeśli spróbujesz, to jest całkiem możliwe do zrobienia. Bardzo popularne wśród dzieci konkursy, w których trzeba szybko coś, kompresji lub dekompresji, wlać. I oczywiście, wszystkie dzieci uwielbiają rysować ołówkiem lub pisaki na papierze. Zbieranie dziecka na ulicy w chłodnej porze roku, nie zapinając się – dać lekcję do niego. Sukienka i rozbierać też próbuje niech własnych.

Doskonałe opracowanie drobne silnik gry palec. Są bardzo proste i można to zrobić po prostu w domu. Nie wymaga specjalnego sprzętu lub nauczycielskich. Pomyśl o jakimś wierszem lub piosenką, i zacząć współpracować z gimnastyki palców dziecko. Można użyć dowolnego ruchów i gestów dziecko. Należy je przechowywać i pomóc pokazać żadnego ruchu.

Ekscytujące gry palec może być przeprowadzane z różnymi przedmiotami. można toczyć między dłońmi małą kulkę lub samego prodelyvat z kijem lub ołówka. Bardzo ważne jest, aby zaangażować maksymalną liczbę punktów akupunktury.

Twoje dziecko będzie bardziej uważny, jeśli będzie w trakcie gry zmienia ton głosu: im wyższa, tym niższe, miękkie lub głośniej. Wszystkie słowa wiersza lub piosenki musi mówić jasno, jednocześnie patrząc na dziecko, aby mógł zobaczyć swoją twarz i odczytać mowę. Takie sesje powinny trwać od pięciu do siedmiu minut codziennego. Nie zapomnij chwalić swoje dziecko za każdym osiągnięciem.

Zrobić gimnastykę palców z dzieckiem w taki wiersz:

Będziemy podnieść uchwyt powyżej

I dodać dłonie.

W rezultacie mamy dach,

A pod nim do was jesteśmy blisko.

Mamy zginać łuk dłoniach

I podnieść je wyżej.

Zwróciliśmy się nasze gęsi –

Patrzą na siebie.

Gdybyśmy somknite dłonie

I podnieść wysoko

Dostajemy nasze

Bridge – tylko górna klasa!

Recytując ten wiersz, czy wszystkie ruchy się, że dziecko należy powtórzyć po ciebie.

Kiedy wydasz swoje gry palec z dzieckiem, nie zapomnij, aby wykonywać ruchy obiema rękami. Jeśli pracujemy z prawej strony, lewa półkula mózgu rozwija się, odpowiednio, lewa ręka pobudza prawej półkuli. Systematyczne badania przyczynią się do usprawnienia procesów myślowych dziecka i go rozwijać. Jest to bardzo skuteczne narzędzie do poprawy efektywności kory mózgowej. Palec grać w wieku przedszkolnym, które pomogą ukształtować dziecka jako osoby. Na tym etapie rozwoju dzieci starają się naśladować, zadowolony z osiągnięć.

Nawet bardzo przydatne dla rozwoju gry dla najmłodszych dzieci. Różne wiersze Tales stymulują myślenie dziecko, a długopisy masażu i palców, które ma miejsce podczas tych gier, pomaga wpływać pewnego punktu, a więc ośrodki mózgowe.