669 Shares 9998 views

Czy mogę farbować włosy w ciągu miesiąca: fakty i zalecenia

Malowanie włosów – to bardzo poważna i odpowiedzialna rzecz, ponieważ wynik zależy od wyglądu i nastroju kobiety (a wielu wie, że pani z gniewu jest przerażona). Istnieją pewne ograniczenia i przeciwwskazania, które mogą prowadzić do tego, że wynik będzie daleki od oczekiwań. I czy jest możliwe barwienie włosów podczas miesiączki ?


Tło hormonalne kobiety i miesiączki

Zanim dowiesz się, czy w ciągu miesiąca możesz farbować włosy, warto wyjaśnić, co w zasadzie jest miesiączką . W tym okresie niepłodna komórka jajowa, przygotowująca się do poczęcia, ginie i wychodzi z miesiączkowej krwi. I temu zjawisku towarzyszą bardzo poważne zmiany hormonalne. Ogólnie rzecz biorąc, tło hormonalne zmienia się u kobiet w okresie ciąży, laktacji i podczas miesiączki. Takie zmiany wpływają na praktycznie wszystkie systemy ciała, takie jak włosy, skóra, gwoździe i tak dalej. Dlatego z kolorowaniem głowy słychać, że warto czekać. Chociaż wielu fryzjerów uważa, że w danym okresie można farbować włosy i pozostawać w tym samym czasie kolorem treści. Ogólnie wszystko jest czysto indywidualne.

Możliwe konsekwencje farbowania włosów podczas menstruacji

Tak więc, jak się jasne, pytanie, czy można barwić włosy podczas miesiączki, nie można udzielić dokładnej i wiarygodnej odpowiedzi, ponieważ wszystko zależy od cech organizmu. Ale jeśli hormony dosłownie "szaleją" w tym czasie, mogą wystąpić niepożądane konsekwencje. Oto najczęściej:

1. Kolor końcowy może się różnić od oczekiwanych. Na przykład blondynki widzą na ich włosach zielonkawy lub niebieski, a brunetki mogą stwierdzić, że farba była nierównomiernie rozłożona, a cała fryzura stała się cętkowana.

2. Jeśli jest interesujące, jaka jest w danym miesiącu skuteczność farbowania włosów, należy przygotować się na wypadanie włosów. Są przypadki, gdy po wybarwieniu pojawiły się łysy plamki.

3. Włosy mogą zmieniać swoją strukturę: stać się kruche, niesforne, cienkie, suche lub, przeciwnie, tłuszcz.

4. Farba może po prostu "nie kłamać", tzn. Nici nie zmienią koloru po zabiegu.

Jak być?

Te dziewczęta, które są zainteresowane, czy to możliwe w ciągu miesiąca, aby farbować włosy, prawdopodobnie chcą wiedzieć, jak najlepiej zrobić w tym przypadku. Poniżej przedstawiono kilka przydatnych wskazówek.

– Nie farbuj włosów w pierwszych 1-3 dniach miesiączki, ponieważ ryzyko wystąpienia niepożądanych konsekwencji na tym etapie wzrasta;

– lepiej nie przeprowadzać eksperymentów i nie zmieniać kolorów radykalnie;

– Można używać farb na bazie naturalnej (henna);

– farba powinna być wysokiej jakości, a fryzjer – doświadczony;

– przed pełnym malowaniem warto wypróbować farbę na małej nici;

– Jeśli potrzebujesz pilnego obrazu, możesz użyć szamponów odcieniowych .

Wnioski

Podsumowując, pozostaje tylko dodać, że lepiej nie ryzykować. W końcu, jeśli odłożymy procedurę malowania przez kilka dni, najprawdopodobniej nic się nie zmieni. Ale możesz mieć pewność, że włosy nie wypadną, wybrany kolor pojawi się prawidłowo, a pytanie, czy w danym miesiącu jest możliwe farbowanie włosów, zniknie sam.