512 Shares 9413 views

Jak szyjka macicy jest przed miesiączką?

Główną fizjologiczną rolą kobiety dorosłej jest poczęcie i narodziny zdrowych dzieci. Harmonijna praca organów i systemów ma na celu pełne dojrzewanie i wypuszczanie jajka co miesiąc. Sam macica, gotowa dostrzec nowe życie po owulacji, podlega wpływom innych hormonów – gestagenów. Okres ten można nazwać przedmiesiączkami, a organizm kobiecy może odczuwać w szczególny sposób, że nastąpiło uwolnienie jajka, a menstruacja potrwa wkrótce. Ginekolodzy nazywają miesiąc "krwawymi łzami" macicy na ciążę, która się nie powiodła. Szyjka macicy zmienia się przed okresem menstruacyjnym, podobnie jak cały układ reprodukcyjny. Zmiany te można zobaczyć u ginekologa lub kobiety, która czuje się na palpacji.

Szyjka macicy łączy macicę z pochwą. Szyjka macicy przed okresem menstruacyjnym odczuwa się niezależnie przez włożenie środkowego palca do pochwy na całą długość. W tym przypadku powinna być pewna wypukłość, guz. Prowadząc badania w różnych fazach cyklu, można nauczyć się ustalić jego położenie i charakterystykę, co jest niezbędne do określenia bardziej korzystnego czasu na poczęcie. Używaj siedzących pozycji, aby uzyskać lepszy dostęp do szyjki macicy. Na przykład można rzucać jedną stopą na podstawkę i zginać lekko kolana. Dla niezawodności konieczne jest przeprowadzenie "badania" za każdym razem w tej samej pozycji ciała.

W różnych fazach cyklu zmienia się wysokość szyi, jej miękkość, wilgotność i charakter śluzu szyjnego. Jak szyjka macicy zmienia się przed miesiączką, zdjęcie pokazuje wyraźnie. W tym okresie ilość śluzu w pochwie jest minimalna, kobieta czuje się sucha. Zmniejsza się seksualność, wzrasta nerwowość. Szyjka śluzowa jest gruba i stanowi solidną barierę dla infekcji, dlatego podczas tego okresu bezpieczne jest przeprowadzanie badań palcowych. Zev szyjki macicy jest zamknięta.

Jeśli w poprzednich okresach szyjka była wysoka, można ją odczuwać jako delikatny guz. Szyjka macicy jest widoczna w otwartej pozycji jako głęboki i zaokrąglony depresja. Położenie szyjki macicy przed okresem menstruacyjnym jest niskie, przystępne. Kark jest bardziej gęsty.

Podczas miesiączki lepiej nie przeprowadzać badania w celu uniknięcia infekcji. Szyjka macicy staje się otwarta i trochę miększa, aby nie dopuścić do przepływu krwi. Jeśli jajko zapłodnione, konsystencja szyi pozostanie twarda, a szop będzie zamknięty. Szyjka macicy przed okresem menstruacyjnym jest taka sama, ale w momencie ciąży jego pozycja zmienia się, wzrasta. Może to służyć jako pierwszy sygnał do testu taśmy.

Stanowisko narządu może również zmienić się w wyniku chorób szyjki macicy, na przykład z ektoprawą. Szyjka macicy przed zmianami menstruacyjnymi i uwalnia krwawe wysięky, gdy pojawiła się torba endometrioidalna. Dlatego też należy nie tylko prowadzić samokontrolę. Kobieta powinna odwiedzić ginekologa co sześć miesięcy w celu sprawdzenia wzroku i badania zakażenia.