732 Shares 6789 views

Opóźnienie 5 dni, wynik testu jest ujemny: jakie mogą być przyczyny?

Jeśli kobieta ma opóźnienie 5 dni, zaczyna się martwić. I oczywiście, pierwszą rzeczą, która przychodzi do głowy jest ciąża. Kobieta natychmiast kupuje test, by to sprawdzić. Ale to nie zawsze jest powodem opóźnienia miesiączki – ciąża. Czasami zdarza się, że test pokazuje wynik negatywny. „Co jest powodem opóźnienia, a potem?” – pyta kobieta. Powodem może być wiele. Ale nie panikuj od razu, że jesteś chory. Być może rzeczy nie są takie złe. Nie wszystkie kobiety są świadome swojego ciała i jak to działa. Aby rozpocząć, dowiedzieć się, co cykl menstruacyjny.

cykl menstruacyjny

Co miesiąc wszystkie kobiety przychodzą co miesiąc. Jeśli ciało jest całkowicie zdrowy, idą regularnie. Cykl miesiączkowy – to proces, który jest odpowiedzialny za funkcje rozrodcze. To jest zwykle inicjowane przez mózg. Jednak naukowcy nie byli w stanie dowiedzieć się, jaki jest rodzaj gruntu odpowiedzialne za te procesy. Jedyną rzeczą, która jest znana – jest przysadki i podwzgórza otrzymywać informacje z kory mózgowej. Ze względu na to, że wytwarzają pewną ilość hormonów, które są odpowiedzialne za pracę macicy i jajników. Ponadto, obie półkule mózgu wpływają na wydzielanie innych gruczołów. Są one również ważne dla prawidłowego rozpoczęcia miesiączki.

Zazwyczaj cykl jest uważany za pierwszy dzień miesiączki, a średnio trwa 28 dni. Ale to nie jest wcale tak. Po tym wszystkim, każdy organizm jest inny. Norma ta może być uznana za cyklu wynosi około 21 do 35 dni, 5 dni miesiączki opóźnienie powinno stać dzwonek alarmowy. Musisz skupić się na regularnym cyklu. W swoich pierwszych dojrzewa połowa jaj, ciało jest gotowe wyobrazić. pęcherzyk pęka na lewo ciałka żółtego. Tworzy hormon – progesteron. To on przygotowuje macicę do poczęcia. W drugiej połowie cyklu mogą być dwie opcje. Jeśli nastąpiło poczęcie, to nie jest naturalne opóźnienie miesiączki. Jeśli ciąża nie nastąpiło, a potem przychodzą co miesiąc.

Waga i opóźnienie

Opóźnienie 5 dni (test ujemny) jest u kobiet z nadwagą. Jeśli uważasz, że masz problemy z nadwagą, można sprawdzić to bardzo łatwo. Dla tej szczególnej formuły, która oblicza wskaźnik masy ciała został utworzony. Wygląda to następująco: kg / wzrost w metrach do kwadratu. Jeśli masz więcej niż 25, wtedy masz nadwagę, a jeśli mniej niż 18, wówczas waga jest bardzo niska, co również nie jest dobre. Jeśli osiągnąć wagę między 18 a 25, cykl zostanie przywrócony. Więc jeśli masz opóźnienia 5 dni, negatywnego wyniku testu, a następnie zwrócić uwagę na swoją wagę i styl życia.

ciąża

Ciąża – to wielkie szczęście dla każdej kobiety. Ponieważ jego początkiem, nasze życie zmieni się na lepsze. Wiele kobiet marzy o dziecku oczekiwanie na skarbem drugiego pasa na teście. Czasami zdarza się, że przychodzi nieplanowanej ciąży. 5 dni zwłoka może oznaczać, że nastąpiło poczęcie. W tym przypadku należy zwrócić uwagę na kilka więcej objawów.

Zdarza się, że kobieta doświadcza ciąży i kilka godzin po zapłodnieniu. Ale, niestety, jest to rzadkość. W każdym przypadku należy zwrócić uwagę na objawy, takie jak wzdęcia, uczucie, że coś zrobić, aby zapobiec, niewielki wzrost temperatury ciała, wzrost podstawowej temperatury ciała, trochę brązowy absolutorium. W tydzień po zapłodnieniu, a wszystko to połączone przez inne objawy: osłabienie i zmęczenie, nie wynika z pojawiających się pryszczy, bóle brzucha, jak w miesiącu. Nieco później może dołączyć zatrucie i ból w klatce piersiowej. Wszystkie te objawy nie są niebezpieczne. Oznaczają one, że ciało wasze jest przebudowywany. Bardzo rzadko miesiącu ciąży. Nie torturować się domyśla, można zrobić test lub przejść analizę hCG, zwłaszcza jeśli oprócz wszystkich objawów i opóźnienia 5 dni. Ale test nie zawsze daje poprawny wynik, czasami nie pokazuje ciąży.

wybór

Każda kobieta ma absolutorium. Ale ważne jest, aby zrozumieć, czy są one niebezpieczne, czy jest to cecha naszego organizmu. Kiedy masz opóźnienia 5 dni, separacja może powiedzieć, co się z tobą dzieje. Dlatego należy zwrócić uwagę na nich. Brązowa wydzielina często się zdarzyć w cyklu opóźnienia. Oznacza to, że górna warstwa tkaniny na błonie śluzowej zestarzała, a więc wyboru koloru tak ciemna. Jednakże, jeśli masz bóle brzucha, opóźnienie 5 dni, a ty zachorujesz uczucie, to jest szansa, aby zobaczyć się z lekarzem. Czasami wybór tego rodzaju mogą wskazywać na choroby, takie jak zapalenie, menopauza, rak szyjki macicy wirusowi brodawczaka, chlamydia czy rzeżączka. Ale wszystkie te choroby mogą towarzyszyć inne objawy. Ponadto, u kobiet są też białe rozładowania. Przyczyny tego mogą być bardzo różne: stres, cukrzyca, doustne środki antykoncepcyjne lub antybiotyki, alergie, niewydolności hormonalnych, zapalenia i infekcje. W związku z tym, że podróż do lekarza, aby odłożyć i nie warto.

ból brzucha

W czasie ciąży kobiety często skarżą się, że opóźnienie 5 dni ciągnąc żołądek. Te bóle są podobne do tych, które przeszkadza nam w trakcie miesiączki, a kobiety uważają, że są one zamiar rozpocząć. Ale istnieje ból, w której trzeba skorzystać z pomocy lekarskiej. Są silni i cięcia. Jeśli masz opóźnienia 5 dni, i czujesz ból, to jest oznaką ciąży, zapalenie lub zagrożonej poronieniem. może ono również naprężenia, aktywność fizyczna, mięśniaków macicy, zapalenie jajnika, zapalenie przydatków lub resekcja. Jeśli masz bardzo silny ból lub krwawienie, trzeba wezwać karetkę.

Zaburzenia czynności jajników i opóźnienia

Opóźnione miesiączki 5 dni powinno cię ostrzec. Zwłaszcza jeśli jest to pierwszy raz. W dzisiejszych czasach istnieje wiele kobiet z rozpoznaną dysfunkcją jajnika. Ta diagnoza jest bardzo przerażające. On tylko wyjaśnia, dlaczego opóźnienie miesiączki. Jest bardzo ważne, aby znaleźć przyczynę dysfunkcji miejsce. W oparciu o nią można przypisać przebieg leków hormonalnych, a stosując je odzyskać cykl. W celu przepisać leczenie, trzeba zrobić kilka badań, aby zrozumieć przyczyny. Zazwyczaj, gdy obraz jest przypisany do badania krwi, w tym hCG, ultradźwięków. Ma to na celu ustalenie, czy jesteś w ciąży. Bardzo często zdarza się, że dysfunkcja jajników występuje z powodu stresu.

Jednak najczęstszym powodem tego – stan zapalny. To może uruchomić z powodu różnych czynników: złej higieny, Chlamydia, Candida, a z powodu innych infekcji, chorób przenoszonych drogą płciową. Jest zatem bardzo ważne, aby przejść wszystkie wymagane testy i skonsultować się z ginekologiem.

Przyczyny i konsekwencje opóźnienia

Opóźnione miesiączki 5 dni może być dla tych kobiet, które ciężko pracują i przepracowany. W dzisiejszych czasach bardzo trudno jest tego uniknąć. System nerwowy może wpływać na egzaminach, problemy w pracy, argument z rodziną lub trudnej sytuacji w życiu. Aby uniknąć tych czynników, to najlepiej zwrócić się do psychologa i wziąć to łatwe. Na swoim cyklu może mieć wpływ i brak snu, ponieważ jest to również wielki stres dla organizmu. Przepięcie jest również jedną z przyczyn opóźnienia miesiączki. Bardzo często u sportowców ma problemy z cyklu. Opóźnia się z powodu zmian klimatycznych. Na przykład, jeśli udał się na wakacje do innego kraju, gdzie zupełnie inny klimat, organizm może nie mieć czasu na przegrupowanie, to nie może być opóźnienie.

Zespół policystycznych jajników

Teraz wiele kobiet z rozpoznaniem „policystycznych jajników”. Schorzenie to polega na hormonalne i naruszenie zakłóceń pracy jajnika. W przypadku tej choroby zakłócone nadnercza i trzustki. Diagnoza ta może być wykonana, i spojrzał na kobietę. Pacjenci zwykle mają nadwagę, mają dużo włosów na ciele. Ale są też takie, w których czynniki te są nieobecne. Choroba ta może prowadzić do niepłodności. Kobiety z tą chorobą trudną ciążę. Z tego obrazu jest konieczne do podjęcia kuracji hormonalnej. Jeśli prowadzisz chorobę, być może trzeba operacji, więc opóźnić kampanię do ginekologa nie jest konieczne. Zwłaszcza w przypadku opóźnienia wynoszącego 5 dni. Po zakończeniu cyklu leczenia szybko przywrócone, można zajść w ciążę bardzo szybko.