317 Shares 4589 views

Dlaczego noworodek nie śpi?

Pierwszym problemem dla młodych rodziców jest to, że ich nowonarodzone nie śpi tyle czasu, ile by chcieli. Nie, że dziecko nie zamyka oczy, był nieco uśpiony, ale budzi się zbyt często. Zwłaszcza, oczywiście, zaniepokojeni Mamo, dlaczego noworodek nie śpi w nocy co najmniej 5-6 godzin.


Fakt, że marzenie o dziecku zależy wyłącznie na jego emocji, temperamentu, zdrowia i czasu trwania codziennego czuwania. Jest uważane za normalne, jeśli suma dziecka do wieku trzech tygodni, może pomieścić około 18 godzin na dobę, a następnie, do trzech miesięcy życia – około 15 godzin.

To stwarza niedogodności przez fakt, że dziecko nie rozróżnia prawie dzień i noc. Dlatego, jeśli dziecko co 3 – 4 godziny wstawania w nocy do karmienia i przebrałem, to nie należy się martwić rodziców. Ale powinna stopniowo przyzwyczajać dziecko do faktu, że nie powinien zasnąć długa noc. W związku z tym, że nie jest konieczne w nocy, aby to wielkie światło, aby mówić do dziecka do zabawy. Rodzice powinni starać się ograniczyć nocne rozmowy z dzieckiem do minimum – tylko niezbędne procedury.

Gorsza, jeśli niemowlę nie jest aktywny nawet w wierszu 3 godziny. Jest to „dzwon” dla mam: może dziecko jest chore, albo brakuje jedzenia! Konieczne jest, aby sprawdzić, czy okruchy zjada podczas karmienia. Aby to zrobić, dziecko należy zważyć przed karmieniem, a następnie – po. przyrost masy ciała powinien dopasować tempo spożycia pokarmu dla konkretnego dziecka wiekowej.

Jeśli dziecko otrzymuje odpowiednie odżywianie, o czym świadczą pomiary masy oraz noworodek nie śpi, jednak przez 3 godziny z rzędu, należy zwrócić uwagę na to pielęgniarki środowiskowej lub lekarza. Najprawdopodobniej, że dziecko kolki.

Najczęściej zdarza się u dzieci na sztucznym karmieniu lub podczas włączenia do swojej diety przynęt. Jeśli mama karmi piersią dziecko, powinna ona być bardzo ostrożny o ich jedzenie. Kapusta i buraki mają możliwość złagodzenia jelita wody gazowanej i winogron mogą spowodować fermentację w przewodzie pokarmowym. Nadmierne spożywanie jabłek jest również obarczona dyskomfort w jelitach dziecka.

Czasami skurcze tak bolesne dla dziecka, że noworodek nie śpi w ciągu dnia również. A moja mama jak przylega do niezbędnej diety i karmienia dziecka nie dostać nic, ale jeszcze ciągle zaniepokojony. Często jest to spowodowane zwiększoną produkcją gazu.

Powinien on pomóc okruchy. Aby to zrobić w aptekach sprzedaje specjalistyczne produkty zawierające ekstrakty roślinne. Proszek jest po prostu dodaje się do vodichku i pojone dziecka. Ale można zrobić medyczne i pić na własną rękę. Zapewnia to doskonałe sposoby koper które zaparivayut wrzącej wody. Ten wywar z kilkoma kroplami i dodać go do wody.

Ponadto, szczególną uwagę należy zwrócić na krześle dziecka. Norma jest krzesło od jednego do sześciu razy dziennie. Jeśli dziecko nie jest odzyskanie przynajmniej raz dziennie, jest to naruszenie. Jest możliwe, że fakt ten jest przyczyną, że noworodek nie śpi.

Istnieje kilka sposobów, w jaki sposób znormalizować tego systemu dziecko. Jednak trywialne lewatywy i kawałków mydła, włożyć do odbytu, nie powinny być odprowadzone. Metody te są uzależniające, powodując dziecko nigdy nie będzie się przyzwyczaić robi to sam.

Oczywiście, jeśli dziecko stale twarde krzesło, należy skonsultować się z lekarzem tak, że napisał specjalny iskry. Ale jeśli miękki fotel, ale noworodek nie może iść, wiele matek stosować technikę „rury gazowej.” Wymaga to pipety z gumką usuwa – czyli rurki szklanej. Z grubym końcem powinno być gładkie i wolne od odprysków. Jego smarowane wazeliną lub olejem roślinnym i podnoszenie kolan do brzucha noga dziecka jest wprowadzane ostrożnie do odbytu. 1 – 1,5 cm Wewnątrz pipety nie należy zapominać jednak dorośli powinni w tym momencie być bardzo ostrożny.

Gazy rozpocznie się w tym samym odpadów poziomie, a stolec pojawi się wewnątrz rury. Natychmiast należy usunąć, aby dziecko, wreszcie pozbył się bólu. Jeśli tak się nie stanie, można mieszać legonechko rury, stymulowanie zwieracza. Należy to zrobić w godzinach porannych w jednym i tym samym czasie. Stopniowo, organizm przyzwyczaja, a tylko dorośli mają czas obandażowywać okruchy, natychmiast wykonać zadanie na własną rękę. Jeśli przygotowany wcześniej do tej procedury, np podstelit ręczniki papierowe, możliwe jest, aby oszczędzić kłopotów z mycia zabrudzonych pieluch.

Jeżeli rodzice są bardzo uprzejmy dla ich dziecka, nie będzie trudno się domyślić, że sprawia, że okruchy dyskomfort, i stara się dostarczyć dziecko z tymi czynnikami.