237 Shares 4709 views

Lenovo G500S: charakterystyka, kluczowych cech

W 2013 roku, firma Lenovo zaktualizowała swoją serię urządzeń pod numerem katalogowym G. Zaktualizowana skład został zaprojektowany w celu zastąpienia urządzeń tanich pracowników biurowych. Jednym z najważniejszych gadżetów w składzie był laptop Lenovo G500, który później został zaktualizowany i ponownie wydany w bardziej lekki i smukły, i został nazwany Lenovo G500S (która stoi pewnie na Slim lub małe). Rozważmy gadżet więcej. Będzie tam wystarczająco dużo mocy dla swojej wygodnej pracy i jest to naprawdę warto ich pieniądze?


parametry techniczne

Dla wygody, informacja jest prezentowana w formie tabelarycznej:

edytor

Intel Pentium 2020M, 2400 MHz

Pamięć o dostępie swobodnym

4 gigabajty

dysk twardy

500 GB 5400 obr./min

zintegrowana karta graficzna

Intel HD Graphics

oddzielna karta graficzna

GeForce GT720M

pokaz

15.6 cala 1366 x 768 pikseli, błyszczący

bateria

Litowo-jonowy, 2900 mAh

Wymiary i waga

380 x 260 x 26 mm, 2,5 kg

Projektowanie i komunikacja

Z zewnątrz notebooka jest dość nudna. Podstawowym materiałem do wytwarzania korpusu z tworzywa sztucznego jest czarny matowy. Laptop ma ścisły i zrelaksowany styl i nie wyróżniać. Błyszczące elementy są nieobecne, co ma pozytywny wpływ na laptopie prezencji. Wewnętrzna część laptopa, w przeciwieństwie do pokrywki ramie tekstury w postaci cienkich podłużnych pasków. Komputer był bardzo cienki i lekki. będzie musiał zapłacić kruchość obudowy. Zauważalne ugięcie na całej powierzchni notebooka i zadrapaniami. Charakterystyczną cechą organizmu jest jego łatwe do modyfikacji i napraw konstrukcji. Od demontażu Lenovo G500S bardzo proste, bo to jest łatwiejsze w pielęgnacji i utrzymaniu.

Interfejsy komunikacyjne zlokalizowane są na dwóch twarzach. Po prawej stronie są, napęd CD, port blokady Kensington USB 2.0, „Czytnik kart”, połączony port audio. Po lewej stronie znajdują się gniazda do podłączenia zasilania, port VGA, standardowy port sieciowy, port HDMI, dwa porty USB 3.0.

Klawiatura i touchpad

Klawiatura – słaby punkt Lenovo G500S. Pierwszy problem – mechanizm, zbudowany na bazie membrany gumowej, dzięki czemu klawiatura ugina silnie podczas drukowania. Drugi problem – przycięte klawisz Shift i Backspace, będzie to powodować dyskomfort podczas szybkiego pisania. Klucze są płaskie, o lekko wygięty w dolnej części każdego z nich. Do codziennego użytku, funkcje klawiatury, oczywiście, że to wystarczy, ale dziennikarze nie trwała długo.

Poniżej klawiaturze jest mały touchpad o szorstkiej powierzchni. Palec sunie dobrze, nie pozostawia smug. Panel dotykowy wykrywa dotyk wieloma palcami.

pokaz

Urządzenie ustawione produkcja panel dotykowy Samsung o przekątnej 15,6 cala. Rozdzielczość wyświetlacza sięga 1366 x 768 pikseli. Proporcje obrazu 16: 9, która jest korzystna dla oglądania treści multimedialnych. Prawie wszystkie filmy na YouTube, a większość nowych filmów obsługiwane dokładnie tej proporcji. Wyświetlacz jest zbudowany na bazie TN-macierzy, która niestety nie posiada jakość. Gama kolorów jest ograniczona, jasność jest znacznie gorzej niż konkurenci. Błyszczący panel nie poprawi sytuację, ale tylko pogarsza dodanie odblaski i odbicia podczas pracy w słońcu. Kąty widzenia nie są maksymalne.

Wydajność i pamięć

Opis Lenovo G500S nazwać genialny. Ten komputer nadaje się tylko do prostych prac biurowych lub towarzysko w Skype. Laptop stał się energiczny serce Intel Pentium 2020M układ z maksymalną częstotliwością 2400 MHz. Jego moc jest wystarczająca do komfortowej pracy z wbudowanych aplikacji systemowych, ale po uruchomieniu programów, które wymagają więcej mocy obliczeniowej, istnieją problemy w górę na zawieszenie systemu.

Przez większość czasu na wbudowanym wydajność graficzną spełnia podsystem wideo, działających podczas pracy w przeglądarce, e-mail i czytania. Po uruchomieniu gry łączy dyskretne grafiki od Nvidii, który obsługuje DirectX 11. komputer radzi sobie z prostych gier z hukiem, ale z projektami gry AAA klasy nie radzi sobie, to jest możliwe, aby liczyć na mniej lub bardziej spójną wydajność tylko w grach 2010-2012 rok modelowy.

Również w notatniku było miejsce na 4 GB pamięci RAM oraz dysk twardy o pojemności 500 GB. Objętość nie jest najbardziej imponujące, ale to wystarczy użytkowników masowych. Inni mogą zrobić „upgrade” i uzupełnienia go o dodatkowe 4 GB pamięci RAM, oraz nowoczesny napęd SSD, które pomimo obecności starego procesora, komputer będzie w stanie dać drugie życie.

Endurance, ciepła i hałasu

Pomimo faktu, że „wypychania” z gadżetu jest dość słaby i oczywiście stworzone z odniesieniem do dłuższej żywotności baterii, testy wykazały, notebook nie jest najlepszym wynikiem czas pracy na jednym ładowaniu. Dzięki testów okazało się, że laptop jest w stanie żyć:

  • 6 godzin w stanie spoczynku;
  • 1 h pod maksymalnym obciążeniem;
  • 3 godziny w trybie mieszanym stosowania;
  • 03:00 podczas oglądania HD-Video.

Raczej skromne rezultaty, które będą ostatecznie pogorszyć i szybko.

Temperatura laptop stabilnie utrzymywane w 25-30 ° na całej powierzchni, z nielicznymi wyjątkami. Przy maksymalnym obciążeniu, lewy górny róg jest rozgrzany do 40.

Minimalny poziom hałasu. Nawet podczas pracy z „ciężkich” aplikacji i gier, hałas rzadko wzrośnie powyżej 30 decybeli. Słyszałem, że jest prawie niemożliwe, szczególnie w środowisku pracy.

zamiast wniosku

W ogóle, gadżet nie można zaliczyć do udanych, ale jeśli weźmiemy pod uwagę jako główne kryterium ceny, wydaje się trochę zmieniło. Biorąc pod uwagę niską cenę (21 tys. Rubli), to komputer jest znacznie odpuszczone, a opinie na temat Lenovo G500S to potwierdzić.

plusy:

  • Bardzo cienki i lekki dla swojej kategorii.
  • Dostępne główni konkurenci.

Wady:

  • Lenovo G500S BIOS wymaga aktualizacji.
  • Bardzo słaby procesor.
  • Ekran o niższej rozdzielczości.