318 Shares 3244 views

Podwieszany wkładka do butów nie chroni przed urazami sportowymi

Uruchamianie miliony ludzi może pomyśleć, że specjalne wkładki, wstawione do butów sportowych, amortyzację i zapobiega uszkodzeniom. Jednak ostatnie badania wykazały, że tak nie jest.

test amortyzacja

Tylko ortezy, wybrane osobiście, może wykonać pracę, zgłoszony przez reporterów z Australii.

„Okazało się, że wkładki amortyzacyjne, rzekomo mające na celu zmniejszenie stresu i zapobiec ewentualnym obrażeniom, nie radzą sobie z zadaniem dobrze, jak zrobić specjalne ortezy” – powiedział Daniel Bonanno. Jest wykładowcą pediatrii w College of Science, Zdrowia i Inżynierii w La Trobe University w Melbourne.

Niemniej Bonanno powiedział, że testy, naukowcy szacują, że nie przeprowadzono wystarczającej jakości, więc ta sprawa jest nadal otwarta.

„Biorąc pod uwagę fakt, że wiele z naszych badań nie przeprowadzono na tyle dobrze, aby wymagać dodatkowych badań, aby lepiej informować konsumentów i lekarzy na ten temat” – mówi Daniel.

Jeden z lekarzy wyjaśnił różnicę między tymi dwoma produktami

Wkładki amortyzacyjne są sprzedawane w każdym sklepie z artykułami sportowymi i koszt od 10 do 100 dolarów. Ortopedyczne można tylko wykonać zamówienie na receptę. I będą kosztować od $ 200 do $ 400, ale w niektórych przypadkach koszt jest równoważone przez ubezpieczenie, jeśli jest to naprawdę konieczne ze względów medycznych.

„Wielu jest powołanych wkładka amortyzująca tylko, aby skutecznie je sprzedawać” – mówi Robert Gletter terapeuta pogotowie ratunkowe z Lenox Hill Hospital w Nowym Jorku. – „Są, oczywiście, jest bardziej miękki i zmniejszyć obciążenie, ale ponieważ nie mają one właściwą formę łuku, nie będzie w stanie chronić je przed uszkodzeniem. Mówi tylko, że jeśli to konieczne, lepiej, aby zobaczyć się ze specjalistą, a nie kupując reklamowany produkt. "

Dodał również, że wkładki amortyzujące mogą być użyteczne dla ludzi, którzy nie są zaangażowani w sporcie zawodowym, ale w życiu cierpi na problemy z plecami i nogami.

Ortopedycznego lub amortyzacja?

W badaniu, dr Bonanno i jego współpracownicy recenzji: 11 ortopedycznych i 7 amortyzujące wkładki z różnych producentów.

Jednym z wyników wykazała, że wkładki medyczne mogą uniknąć poważnych szkód w obszarze dolnej ból nóg i zmniejszyć nacisk na stopy i nogi jako całości. Ale amortyzację zadanie nie mógł poradzić.

Wkładki ortopedyczne zmniejszyć ryzyko urazów do 28% i amortyzację – tylko do 41%.

Mamy nadzieję, że mając te informacje, można łatwo zorientować się, który produkt kupić dla siebie.