419 Shares 8839 views

Przepuklina na kole – trochę kłopotów z dużymi konsekwencjami

Przepuklina na kole – tak wśród kierowców nazywany wzdęcia opon. To nie zawsze jest możliwe, aby na zewnątrz, ale podczas jazdy taką wadę prawie zawsze czuł kołysanie lub rytmiczne drżenie samochodu nawet przy niskich prędkościach. Najczęściej pojawia się przepuklina na kole po uderzeniu o prędkości koła maszyny w boksie. Często w tym momencie szkoda dostaje nie tylko opony, ale również bezpośrednio na płytę. Cięcia niepożądane mogą również powodować pęcherze. Jeśli powstał problem z nowymi oponami, to nie jest małżeństwo fabrycznych. W każdym przypadku, gdy punkt „objawy” opisane powyżej powinny być kontrolowane za wygląd koła pęcherzy.


Co może również spowodować przepuklinę na kole? Zdarza się, że uszkodzona ramka moc sprawia, że bieżnia bieżnik krzywą (prowadzi to do narastania pojazdu). Jazda z taką szkodę ostatecznie rozbić układ kierowniczy, który, jeśli przednie koło na oś uszkodzić końcówki drążków kierowniczych.

Często stosowanie opon, nawet przy małej przepukliny może prowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji. Na przykład, w trakcie przemieszczania się chropowatość zwiększa ciśnienie w oponie i temperaturę wewnątrz, co może spowodować deformację wewnętrznej przewodu, odpowiednio, stanowi zagrożenie dla życia kierowcy i pasażerów podczas manewrów z dużą prędkością. Ponadto przepuklina na kole może wybuchnąć w każdej chwili, a trzeba tracić czasu i nerwów na eliminację wzdęcia lub wymiany koła. Wśród najbardziej powszechnych przyczyn ze względu na ich pęcznienie wybuchu opony są następujące: Pojazd przeciążenia hamulca awaryjnego jazdy z dużą prędkością, ponownego wprowadzania do jamy.

Tak więc, w przypadku obrzęku, trzeba umieścić koło zapasowe lub angażować się w celu usunięcia przepukliny. naprawy opon w tym przypadku polega na zastosowaniu tynku z tselnometallokordovym ramki, cechą, która – specjalny układ włókien linkami stalowymi. Ta struktura pozwala zachować kształt gumy w miejscu ubytku w czasie inflacji i zapobiec wzdęcia.

Przeprowadzanie napraw boku opony, patrz na odległość defektami z kulek. W przypadku tego segmentu mniej niż 40 mm, „naprawa” nie jest właściwe. Nie zaleca się używania opony po stronie plastra wielowarstwowego, ponieważ może to prowadzić do zwiększenia twardości powierzchni, gdzie naprawa została wykonana, a to z kolei grozi obierania gipsu w ruchu.

naprawa przepukliny opona w strefie barkowej wymaga użycia większej poprawki. Jest to spowodowane przez prawdopodobieństwo wystąpienia pęcherzy z dwóch odcinków uszkodzonych przewodów, co często zdarza się po uderzeniu przez sztywną przeszkodę.

Po obrzęk został wyeliminowany, ledwo zauważalne zgrubienie może wystąpić naprawę na miejscu. Dzieje się tak ze względu na odkształcenia warstwy gumy, która łączy się plaster o powierzchni opony podczas napełniania. Aby zapobiec obrzęk wybrać poprawkę o większej powierzchni i zastosować metodę utwardzania gorącą, które mogą zapewnić silną więź z plastra opon.