292 Shares 5016 views

Automatyczna skrzynia biegów chłodnica oleju: Opis i instalacja

Jak wiadomo, każdy silnik wymaga chłodzenia. Ale niewielu wie, że stres cieplny poddaje się nie tylko silnik, ale również pudełko. I często ogrzewane urządzenia. W tym celu wiele maszyn zainstalowany automatyczny chłodnicę oleju przekładniowego. „Volvo” jest wyposażony w fabryce. Co to jest ten element, jak go zainstalować i jakie są jego cechy? Kwestia ta zostanie omówiona w naszym artykule dzisiaj.


Funkcje automatycznego układu chłodzenia

Każda skrzynia biegów ma oleju. Jednak w automatyczny, w przeciwieństwie do mechaniki, to jest przeznaczone do przekazywania momentu obrotowego. Smar do płynu automatycznych przekładniach i znakowanego ATP. Takie same mechanizmy prawie galaretowatą zawiesinę wypełnionych 85W90 lepkości (lub w jej pobliżu), w której panuje czarny odcień. Dlaczego takie różnice? Cała materia w zasadzie pracować pudełka. Olej w mechanice wypełnione jedynie w palecie. Biegów podczas obrotu zanurzone w tej kąpieli i w ten sposób smarowania. Automatycznej skrzyni biegów jest inna. Tutaj, podobnie jak sprzęgło konwertera momentu obrotowego jest używany (lub „pączek”). Wewnątrz posiada dwa wirniki. Współdziałają one ze sobą za pośrednictwem kierunkowego przepływu oleju. Oznacza to, że smar wykonuje funkcję przenoszenia momentu obrotowego. W związku z tym, ciecz jest ciągle w ruchu i jest ogrzewany. Ale przegrzany olej może uszkodzić okno. Jest to konieczne, aby ciecz ATP ogrzano do temperatury 75-80 ° C. Już w 100 rozpocząć zmiany lepkości i innych cech. W rezultacie, automatyczna skrzynia biegów zasobów zmniejsza się o 2-3 razy.

Dlaczego muszę chłodnicę oleju chłodzącego automatyczną skrzynią biegów?

Jak już powiedzieliśmy wcześniej, ciecz w polu stale ogrzewany. Oraz w celu uniknięcia przegrzania, potrzebny jest wymiennik ciepła. Utrzymuje się temperaturę roboczą radiatora, aby zapobiec przegrzaniu oleju i pól.

Gdzie to jest?

W zależności od cech konstrukcyjnych automatycznego chłodnicy transmisja może znajdować się w samej komory (w bębnie) lub mogą być włączone w główny wymiennik ciepła. Ten ostatni system jest bardziej przemyślany i wszechstronny. Jednak ta metoda zakwaterowania, istnieje downsides. Na przykład, jeśli nie jest podział jednej z dwóch wymienników ciepła znajduje się w osłonie, środek przeciw zamarzaniu i mieszanki olejów ze sobą. I rzeczywiście cena takiego grzejnika jest znacznie wyższa. Przy demontażu można go kupić za 5-10 tysięcy rubli.

urządzenie

olej chłodnicy samochodowej automatycznej przekładni składa się z następujących elementów:

  • Tank top.
  • Rdzeń.
  • Niższy zbiornik.
  • Złącznych.

Podstawowym celem tego elementu – płyn chłodzący przepływa nim. Zazwyczaj zbiorniki i rdzeń wykonane są z mosiądzu. Praktyka wykazuje, że materiał ten ma doskonałą przewodność cieplną, a zatem ma dużą wydajność. Rdzeń składa się z blaszek ułożonych poprzecznie. Przez nich rury pionowe. Oni są przylutowane do płyty i nie są składane. Olej przechodzącą przez rdzeń różni się w wielu strumieni. Zapewnia to szybkie chłodzenie dużej objętości płynu. Grzejniki olej z automatyczną skrzynią biegów jest połączona za pomocą rur. Zazwyczaj są one wykonane z gumy.

Opcjonalny automatyczny chłodnica oleju skrzyni biegów: trzeba zainstalować?

Wszystkie samochody, które pochodzą z automatyczną skrzynią biegów już wyposażony w wymiennik ciepła dla ATP-ciecz. Jednak praktyka pokazuje, że te grzejniki nie zawsze wykonują swoją pracę. Bardzo często z przegrzania oknie skierowaną właścicieli turbodoładowaniem samochodu – .. „Subaru”, „Toyota”, itd. W związku z tym pytanie o zainstalowanie automatycznego chłodnicę oleju przekładniowego tam na górze.

Rozpoczęcie pracy instalacji

Co trzeba zrobić? Ponadto do wymiennika ciepła, jest konieczne, aby kupić zamocowań zbrojone olejoodporną 1,5 m długości. Ponadto, musimy termostat oleju. Potrzebujemy go, aby zapewnić, że ciecz nie supercool zimę. Olej w automatycznej przekładni do pracy w trybie od 75 do 90 stopni Celsjusza. Wszystko, co będzie powyżej lub poniżej tych wartości jest nieprawidłowy. Należy pamiętać, że gdy opcjonalny automatyczny chłodnica oleju skrzyni biegów (Universal zechce czy nie, nie ma znaczenia), powinny być włączone w obwodzie termostatu. będzie blokować zimnego przepływu oleju. W ten sposób, ciecz jest szybko rozgrzany do temperatury roboczej w okresie zimowym, a będziesz jeździć na realne ciepłym pudełku.

Rozważmy przykład cechy pojazdu instalacyjnego „Subaru Forester”. Tak więc, najpierw musimy zdecydować się na schemacie instalacyjnym. Doświadczeni kierowcy nie zaleca się zainstalowanie dodatkowego wymiennika ciepła w chłodnicy fajek odbiorczy. To rozwiązanie jest bezużyteczne, ponieważ wyjściu z fabryki grzejników mamy gorącą ATP-ciecz podgrzewana do 95-100 stopni. Ale w jaki sposób go zainstalować? Najpewniejszym rozwiązaniem – montaż elementu w linii powrotnej, która znajduje się na drodze od chłodnicy fabrycznie automatyczną skrzynią biegów. Po rozdaniu kart ze schematem instalacji, należy przejść do demontażu śluzowej ciała. należy najpierw wyjąć reflektor z boku i zderzaka kierowcy. Następne usunięcie z przewodu zbiornika wyrównawczego i zdjąć nasadkę głównego grzejnika. Jest on zamontowany na przednim panelu.

Ponieważ jesteśmy w pobliżu klimatyzatora i chłodnicy, to jest nie do pomyślenia, że zarówno chłodnica były obok siebie. Aby skorzystać z tego 3 mm spacer teflonową wklejone płyty na elementy mocujące automatycznego dodatkowego radiatora. Podczas instalacji elementu może dostać przekrzywiony. Aby tego uniknąć, konieczne jest, aby przyciąć plastikowe więzi klipu. Po zainstalowaniu najnowszej muszą przechodzić przez pokosu komórka wymiennik ciepła płynu chłodzącego i personelu. Na wyjściu sprzęgacza stałej nasadki. Takie łączniki przeprowadzono w czterech punktach.

Ale to automatyczna instalacja oleju nie kończy się na kaloryferze. Następnie trzeba wyjąć zbiornik chłodnicy. Jest on dołączony do dwóch śrub. Następnie odkręcić trzy śruby mocujące wspornik z fanami. Więc mamy miejsca, aby podnieść kapsle od wewnątrz grzejnika. Po prawej stronie zderzaka zobaczyć dwa ropociągu. Potrzebujemy powrotu. Jest to łatwe do rozpoznania – „rufie” jest dalej od Usuwanie rury, muszą być przygotowane do rozpylania płynu ATF. Jej najlepiej zatkać korek lub domowy substytut przewodu czystego pojemnika. Następnie podłączyć termostat oleju. Opcjonalne mocowanie wiertła – wystarczy przypiąć go na dwóch podkładów budowlanych.

działa finał

Po automatycznym chłodnica oleju skrzyni biegów został podłączony, sprawdzić wiarygodność wszystkich połączeń. Nie jest konieczne, aby uruchomić samochód tak długo jak nie ma sprawdzania poziomu oleju w skrzyni. Ponieważ układ ma jeszcze chłodniejsze poziomu cieczy ATP może spaść. Tak, dodać olej w przekładni i uruchomić silnik. Montaż okładziny powinna nadal zapewnienie prawidłowego funkcjonowania systemu. Sprawdzić temperaturę we wszystkich czterech przewodów (dla lepiej jest użyć pirometru). Jeśli wszystko jest w porządku, zatrzymuje silnik i zebrać tyłem do kierunku jazdy.

profilaktyka

Do dodatkowej chłodnicy służył tak długo, jak to możliwe, konieczne jest, aby wiedzieć, środki zapobiegawcze. Okresowo zaleca mechanicznego czyszczenia wymiennika ciepła. Z biegiem czasu, gromadzi się brud powierzchnię wafla, liście, muszek i topola puch. Wszystko to pogarsza wymianę ciepła. Czyszczenie mechaniczne mogą być wykonywane bez usuwania płynu chłodzącego z pojazdu – dość proste na powierzchni „Kerher”. Należy jednak pamiętać, że płyty grzejnikowe są kruche. Jeśli wybierzesz źle ciśnienie może spowodować ich uszkodzenie. Grzejnik może zablokować wewnątrz. Aby tego uniknąć, filtr powinien być wymiana oleju i tylko w czasie. Zazwyczaj płyn ATF zasób jest 60-70 tysięcy kilometrów. Jeśli pojazd składanego palety należy odkręcić i usunięte, jak frytki z magnesami. Tylna pokrywa jest zainstalowany na nowej uszczelki.

Tak więc okazało się, że chłodnica oleju jest jak to działa i jak go zainstalować w samochodzie z ich rąk.