541 Shares 5279 views

Lepsze skanery diagnostyczne do samochodów. Co lepiej skaner diagnostyczny dla WHA?

Do diagnostyki układów elektronicznych stosowanych przez tego typu urządzeń, takich jak skaner diagnostyczny. Dzięki temu urządzeniu możliwe jest w krótkim czasie do przeprowadzenia prac diagnostycznych niemal wszystkich systemach maszyny. Jest to możliwe dzięki temu, że większość nowych samochodów wyposażonych w elektroniczne urządzenia sterowania i śledzenia systemów i komponentów. Ze względu na obecność różnych czujników kontroli danych operacyjnych oraz statusu jednostek jest przesyłany do komputera samochodu, a dopiero potem może być odczytywany przez skaner.

typy

Urządzenie może być skonfigurowane jako samodzielny przenośnego elementu oraz cały wielofunkcyjnego zespołu komputera. Zasadniczo skaner diagnostyczny samochód może być dwojakiego rodzaju – Multi-marki i dystrybutorów.

Pierwszy rodzaj instrumentu ma jedną istotną zaletę: zgodny z różnych marek samochodów. Samochodów używanych, aby wyposażyć swoje maszyny różnych protokołów informacyjnych i różne od siebie złącza do podłączenia urządzeń testowych. Dlatego urządzenia oprogramowanie uniwersalnego urządzenia diagnostycznego pozwala na pracę z różnymi transportu i ustawić różne adaptery przyłączeniowe eliminuje problem podłączeniu skanera do systemu.

Drugi typ – urządzenie z możliwością sprawdzenia systemów elektronicznych tylko niektóre marki samochodów. Urządzenia tego typu wyposażonym w szereg funkcji i pracy jako uniwersalnego skanera diagnostycznego. W ten sposób zapewniają one obecność tzw diagnostyki slave. W związku z tym nie tylko tester sygnalizuje awarię, ale również jest w stanie określić przyczyny, należy określić opcję, aby wyeliminować błędy.

Funkcjonalność urządzeń skanujących dla każdej marki ma swoje ograniczenia. Na przykład, Multibrandowy skaner jest niemożliwe, aby dokonać przeprogramowania elektronicznej jednostki sterującej w celu ustalenia przyczyny usterki i jej zaradzić. Aby to zrobić, należy użyć specjalnych dodatkowych katalogów rasshifrovochnye, a następnie wybrać możliwych środków naprawczych.

Oscyloskop i silnik-tester

Oscyloskop – skaner diagnostyczny, za pomocą których można uzyskać informacje na temat pracy z różnymi systemami w ekwiwalencie liczbowej lub graficznej, odpowiednio, aby porównać je z wartościami standardowymi. Bardziej nowoczesne urządzenia posiadają funkcję silnikowych testera.

Motor-Tester może pracować jako oscyloskopu, a także mogą przeprowadzać pomiary układów napędowych elektrycznych. Odczyt informacji występuje z powodu czujnika urządzeń zamiast modułu elektronicznego.

W tym trybie oscyloskopu tester silnik może sprawdzić funkcjonowanie jednostki kontroli czujnika do określania parametrów sygnałów z urządzenia do jednostki wykonawczej. Możliwe jest również przeprowadzenie kontroli instalacji elektrycznej i elementów układu zapłonowego. Działanie różnych układów napędowych jest badane w trybie testowym. Na przykład, pomiary ciśnienia są w cylindrach silnika, zmienia się obroty wału korbowego po odłączeniu jednego z cylindrów, do pomiaru podciśnienia w kolektorach wlotowych i wylotowych, sprawdzając prądy rozruchowe i wiele innych operacji.

Dodatkowe opcje obejmują zdolność do testowania płynów temperatura urządzenia, parametry ciśnienia paliwa i smary. Pomiary wykonywane są za pomocą czujników, które przekształcają te dane na impulsy elektryczne.

Urządzenie do diagnozowania pewnych systemach

Korektor prędkościomierz. Podstawą pracy instrumentu leży zmienia odczyt prędkościomierza. Ponadto korektor może pracować jako programista. Jeśli twój samochód jest zastąpienie koła o większej średnicy do mniejszej, lub odwrotnie, aby wyeliminować błędy w odczytach trzeba dokonać korekt do jednostki elektronicznej.

Większość korektorów jest wyposażony w dodatkowe funkcje i mogą być wykorzystane jako programistów i testerów z innymi układami pojazdu – poduszek powietrznych, urządzeń zabezpieczających przed kradzieżą.

Immobiliser. Urządzenie, które zapobiega pękaniu samochodu i kradzieżą. Prawdopodobieństwo awarii w programach antykradzieżowe jest tak wielka, jak w innych systemach. Dlatego, aby rozszyfrować i odczytać wydajność, eliminując błędy w pracy i programowych aktualizacji przy użyciu urządzenia.

Wybór skanera diagnostycznego

Wybór skanera motoryzacyjnego – jest to dość poważna. Urządzenie musi spełniać pewne standardy, być wysokiej jakości i wielofunkcyjny. Poniżej jest spojrzenie na niektórych urządzeniach, które korzystają z pewną popularność.

"Skanmatik"

Urządzenie jest uniwersalne. Może pracować z różnymi protokołami i zapewnia dogłębne systemów testowych. Obsługuje standardy OBDII (ISO 15765-4 CAN, ISO-9141-2, SAE J1850 VPW / PWM, ISO-14230-2 KWP2000). Idealne nie tylko dla samochodów importowanych producentów europejskich, amerykańskich i azjatyckich, ale również jako skaner diagnostyczny dla VAZ.

"ASKA 10"

To odnosi się do urządzeń profesjonalnych systemów diagnostyki zespołu napędowego. Przyrząd przeprowadza rozbudowane systemy kontroli z możliwością zainstalowania oprogramowania. "Asuka-10" obsługuje wszystkie standardowe protokoły OBDCAN, OBDII i EOBD, przeznaczone do zastosowania do pojazdów importowanych low-end.

Istnieje kilka wersji skanera – modelu bazowego, gospodarki i profesjonalistów. Należy zauważyć, że ten skaner diagnostyczny duże zapotrzebowanie na rynku ze względu na swoją wszechstronność, szeroki zakres zastosowań i łatwość użytkowania i przedziale cenowym

"Skanmatik-2"

Jest to nowy rozwój tej marki. Istniejąca funkcjonalność została dodana do zdolności do wspierania skanowanie bezprzewodowej Bluetooth oraz stabilna praca kabla USB jest już w wersji podstawowej. Aby dodać istniejącej usługi protokół Program zespołów generatorów wysokoprężnych (Cummins, J1939, D245).

DST-14NK1

Profesjonalny i wielofunkcyjny skaner diagnostyczny dla Vaz samochodów UAZ i innych produkcji krajowej. Ponadto, urządzenie posiada specyficzną funkcję, aby sprawdzić zagranicznych producentów samochodów. autocompanies dilera za WHA. Dlatego takie zastosowanie jest przewidziane jego różnych modeli. Podłączając urządzenie nie powoduje żadnych trudności, gdyż wszystkie złącza i wyjścia elektroniczne spełnia norm państwowych.

MaxiSYS Pro

Szeroka funkcjonalność, wielki zasób do przetwarzania i przechowywania informacji, wysoką wydajność. Urządzenie jest zaprojektowane jako płyta z imponującym wyświetlaczu. Ze względu na swoje praktyczne funkcje oraz wszechstronne zastosowania dotyczy profesjonalnego sprzętu.

czterordzeniowy procesor zapewnia wysoką wydajność, realizację różnych zadań, zdolność do jednoczesnego testowania różnych systemów. W tym momencie urządzenie jest wyjątkowa. Uważa się, że jest to najlepszy skaner diagnostyczny.

Po włączeniu, że jest gotowy do rozpoczęcia pracy po trzydziestu sekundach, natomiast urządzeń konkurencyjnych wymagałoby to więcej niż minutę czasu. Operacje diagnostyczne w samochodach produkowanych w kilku razy szybciej niż w przypadku skorzystania z rodaków MaxiDAS, który jest również uważany za dość szybki skaner. Urządzenie może być stosowane do prawie wszystkich znanych marek producentów samochodów.

Profesjonalne doradztwo

O co lepszych narzędzi diagnostycznych, istnieje wiele dyskusji. I bardzo często, kierowcy są tracone do wyboru konkretnego typu i marki urządzenia. Na początek, eksperci zalecają, aby zdecydować, co wymaga tester cel, co obowiązki zostaną przypisane do niego. bierze również pod uwagę markę pojazdu i urządzenie elektroniczne będą z nim pracować. Do rutynowych metod diagnostycznych nie wystarczą na zakup bardzo drogiego urządzenia półprofesjonalnych. On określenia ewentualnej awarii lub w celu zapobieżenia jej możliwego wyglądu. Dla inspekcji bardziej dogłębne i prac naprawczych na poziomie zawodowym, pożądane jest, aby urządzenie bardziej wydajne i wielofunkcyjne. Ale warto zastanowić się, że cena takiego urządzenia będzie niezbędna, więc często są one kupowane za usługę samochodu dla wykwalifikowanych stanowiskach.

Doświadczeni kierowcy zaleca się początkowo skonsultować się z wiedzą osoby w tym planie, które pomogą porady i powiedzieć, co skaner diagnostyczny może pasowały.

Metoda kontroli

Proces odbywa się w kilku etapach, z którą zgodność jest kluczem do sukcesu postępowania naprawczego:

  • Pierwszą rzeczą, którą trzeba wykorzystać wszystkie możliwości diagnostyki komputerowej: czytaj wszystkie standardowe wartości numeryczne i graficzne oraz kody błędów systemu są poddawane awarii.
  • Uzyskane wyniki muszą być ponownie weryfikowane.
  • Następnie trzeba skaner diagnostyczny realizowany przeglądania komputera pokładowego w czasie rzeczywistym. Ta funkcja służy do sprawdzenia stanu elementów sterujących urządzeń elektronicznych. Na ekranie urządzenia sygnały z czujników i dostosować system wtrysku paliwa przez pewien okres czasu i przy różnych trybach pracy silnika. Ponadto, uzyskane wyniki są porównywane z wartościami standardowymi i podsumowuje stan prac i wyposażenia. Najlepsze skanery diagnostyczne dla samochodów może pracować w trybach wielokanałowych oscyloskopów, a tym samym uzyskać informacje graficzne w zależności od parametrów nie tylko w czasie i innych źródeł. Test ten umożliwia wykrycie możliwych przyczyn uszkodzenia i niewydolności porównując wykresy z tymi w karcie pojazdu. Dla jakości działań weryfikacyjnych jest pożądane, aby mieć ogólną wiedzę na temat funkcjonowania systemów samochodowych. W przeciwnym razie, aby osiągnąć pożądany rezultat będzie bardzo trudne. Dlatego też, jeśli samodzielna diagnoza nie jest to możliwe, wskazane jest, aby skontaktować się z serwisem technicznym.

Po zakończeniu, należy wyczyścić pamięć z kodów usterek urządzeń i ponownego przetestowania. Onboard samochody komputerowe mogą zapamiętać i zapisać dane na temat funkcjonowania systemów mechanicznych i elektronicznej jednostki sterującej po aktualizacji pamięci będzie korzystał z zeznań złożonych przez standard do punktu, gdzie jego pamięć nie jest regulacja parametrów każdego elementu systemu zostaną wprowadzone. Następnie, po kilku krokach roboczych, jednostka sterująca ustawia pamięć wartości optymalnej. Podczas przeprogramowania systemu samochodowego Centrala może pracować z kilkoma przerwami, ale potem wszystko zaczęło się układać.