774 Shares 3373 views

Pierś z kurczaka ze śliwkami: kilka opcji gotowania

Przepisy, w których te dwa składniki są połączone (kurczak i śliwki) są bardzo popularne. Oto kilka z nich.

Pierś z kurczaka z suszonymi śliwkami pieczonymi w piecu w folii (przepis ze zdjęciem)

Kilka kilogramów filet z kurczaka należy pociąć na średnie kostki. Ponadto, mięso powinno być marynowane w 1,5 filiżankach majonezu, zmieszanych z 3-4 posiekanymi ząbkami czosnku i przyprawami do smaku. 3-4 godziny pobytu w marynacie na kurczaka wystarczy.

10-15 minut przed pieczeniem piersi kurczaka z suszonymi śliwkami w piecu konieczne jest zanurzenie w suszącej szklance śliwek.

Teraz forma przeznaczona do wypieku w piecu, należy założyć folię, lekko olejową olejem lub smarem, rozłożyć mięso marynatu na jego dno, a na wierzchu – całą sadzonkę. Składniki należy posypać tartym serem na wierzchu (około 300 gramów). Teraz krawędzie folii mogą być owinięte i wysłać kurczak do pieczenia w temperaturze 200 stopni. Po 30-40 minutach będzie gotowa przetargowa i soczysta piersi kurczaka ze śliwkami w piecu. Możesz spróbować.

Pierś kurczaka ze śliwkami w doniczce

To naczynie na wylocie ma wspaniały smak i aromat! To z pewnością stanie się ulubionym w Twoim domu. Ta recepta przeznaczona jest na 3 porcje.

Pierś z kurczaka z suszonymi śliwkami jest gotowana w doniczkach, więc najpierw trzeba je przygotować: umyć i wysuszyć. Następnie należy układać na nich 7 kawałków ziemniaków obrane i pokrojone w kostkę, 50 gramów suszonych śliwek oraz ciętą cebulę. Oddzielnie na patelni dodano filet z kurczaka krojonego (400-500 gramów) i dodano do doniczek. Następnie na wierzchu każdego z nich postawiono łyżkę śmietanki, dodać przyprawy do smaku, zalać gorącą wodą (tak, aby wypełniała 2/3 potraw), a wszystko to jest posypane z wypaczonym twardym serem. Pieczenie jest gotowane w piecu, w zamkniętych doniczkach. Gaszenie potrwa około 40-50 minut, jeśli gotujesz w temperaturze 200 stopni.

Rolki z piersi kurczaka z suszonymi śliwkami

W formie rolek przygotowuje się pierś kurczaka z suszonymi śliwkami. Aby przygotować danie według tego przepisu, należy przygotować jedną pierś kurczaka, podobnie jak kotlet w Kijowie (tj. Pociąć na warstwy i lekko odpiąć je w plastikowe torby).

Do napełniania potrzebujesz pół tuzina kawałków suszonych śliwek, zmiel je nożem, dodaj kilka prasowanych ząbków czosnku i posiekanej natki pietruszki. To wypełnienie wypełnione jest majonezem.

Napełnienie wypełnić każdą warstwą filetu z kurczaka i owinąć rolki z nich, zgiąć filet ze wszystkich stron tak, aby wypełnienie nie wypadło. W pożądanym położeniu gotowe rolki powinny być przymocowane wykałaczkami, aby podczas procesu smażenia nie rozpadały się.

Teraz nadszedł czas gotować deser na rolki. W tym celu konieczne jest złamanie jajka w oddzielnej misce, dodanie soli i przypraw do smaku. Oddzielnie konieczne jest przygotowywanie mąki i okruchów chleba do kruszenia. Teraz każda rolka powinna być zanurzona zgodnie z tym schematem: jajko – mąka – jajko – okruchy chleba.

Teraz musimy smażyć rolki na patelni, we wrzącym oleju roślinnym, aż pojawi się rumieniecka skorupa. Następnie należy je przesłać do piekarnika przez około 10 minut, aż do ostatniej gotowości. Pierś kurczaka z suszonymi śliwkami jest gotowa!

Kurczak z suszonymi śliwkami i grzybami

Aby przygotować ten talerz trzeba wziąć pół kilogramu filet z kurczaka i przeciąć go na kawałki podłużne. Potem trzeba mielić parę czosnku i taką samą liczbę główek cebuli. 200 g pieczarek należy czyścić i pokroić na płyty o grubości nie większej niż 0,5 cm.

Teraz nadszedł czas rozgrzać patelnię małą masłem. Na tym trzeba posmakować cebulę z czosnkiem, a gdy są brązowe, konieczne jest dodanie do nich grzybów. Gdy grzyby są gotowe, powinny być solone i skończyć smażenie. W oddzielnej patelni, filet jest palony, aż powstanie skorupa.

чернослива необходимо измельчить при помощи ножа, затем его надо всыпать в мясо и добавить туда же грибы с луком. 100 gramów śliwek należy szlifować nożem, a następnie należy je przelać do mięsa i dodać cebulę grzybami. Wszystkie składniki są posypane ziołami do smaku (można kupić gotową mieszankę w sklepie). W takiej kompozycji składniki muszą być gotowane na średnim ogniu przez kolejne 20 minut.

Kurczak w sosie kremowym

Pierś z kurczaka z suszonymi śliwkami w sosie śmietanowym okazuje się bardzo smaczna i delikatna. W celu przygotowania tego naczynia potrzebny jest pół kilograma filety z kurczaka, który musi być umyty, suszony i pokrojony w kostkę. Następnie mięso spada w małą mąkę i smażone w oleju roślinnym, aż powstanie skorupa. Jednocześnie w oddzielnej patelni należy smażyć cebulkę w oleju, po czym cebula łączy się z mięsem w oddzielnej misce. Teraz w mięsie z cebulką należy dodać białe wino, pieprz i sól. Następnie składniki umieszcza się na średnim ogniu, po wrzeniu, są pokryte pokrywką i wysyłane do gulaszu przez 20 minut (w średnim ogniu).

Kilka kawałków śliwek należy szlifować i posłać do mięsa po upływie 20 minut. Następnie należy dodać szklankę śmietany i kontynuować proces gotowania przez kolejne 10 minut.