309 Shares 4672 views

Tajemniczy Kot Cheshire. Co robi uśmiech z Cheshire Cat?

Prawdopodobnie najbardziej interesujący i ciekawy charakter w literaturze światowej jest Cheshire Cat. Postać ta wpływa na jego zdolność do pojawiają się i znikają w najbardziej nieprzewidywalnym momencie, pozostawiając tylko uśmiech. Nie mniej ciekawy cytuje Cheshire Cat, który uderzył jego niezwykłe logiki i myślenia w wielu kwestiach. Ale charakter pojawił się znacznie wcześniej niż autor napisał go w książce. I co ciekawe na tyle, gdzie autor wpadł na pomysł tego.


Dlaczego kot uśmiecha?

Cheshire Cat ukuty przez Lewisa Carrolla do książki „Alicja w Krainie Czarów”. Warto zauważyć, że w pierwszej wersji tej historii, to znak brakowało i pojawił się dopiero w 1865 roku. Najprawdopodobniej jest to spowodowane pojawieniem się popularny w tamtych czasach wyrażenie „uśmiech z Cheshire Cat”. I to powiedzenie ma dwa rashozhie wersje swojego pochodzenia. urodził się autor książki, a dorastał w Cheshire, i tam właśnie było modne malować lwy nad wejściem do karczmy. Ale jak te drapieżniki nikt nie widział ich i dał rodzaj toothy uśmiechnięta i kotów.

Druga wersja jest następująca: ser głowy w postaci uśmiechniętych kotów produkowanych w Cheshire i były popularne w całej Anglii. Ale co to jest uśmiech z Cheshire Cat? W tej kwestii jest nadal napięta debata. Niektórzy językoznawcy uważają, że po tym wszystkim jest to ze względu na ser. Inni kwestionują, mówiąc, że w czasie tej „wysokiej” tytuł, który przypisuje sobie Cheshire, dawnej prowincji prowincjonalny z niewielkich rozmiarów, śmiejąc nawet koty.

Zanika cat (Cheshire)

Oprócz uśmiechu nie ma innego nie mniej ciekawa umiejętność, która postać – rozpuszcza się i materializować się w powietrzu do woli, ale gdzie autor wziął ten pomysł? W pewnym momencie doszło do legendy o kota Kongltonskom: jeden dzień stracił ulubionym z ksieni opactwa, ale kilka dni później zakonnica usłyszała znajomy zarysowaniem. Otwarcie drzwi, ujrzała ukochanego kota, który w tej samej chwili rozpłynął się w powietrzu. Od tego czasu duch widać wielu turystów do opactwa. Sam Lyuis Kerroll był znany ze swojej skłonności do mistycyzmu i musi być pod wrażeniem tej historii, który zawartej w jego charakterze.

Kraj Cheshire Cat

Z pewnością nie będzie to kłamstwo zadzwonić Wonderland Cheshire Cat Królestwa. Po pierwszym spotkaniu w kuchni Księżna towarzyszy postać Alice. Ponadto został on mentorem i pomógł wydostać się z trudnymi i śmiesznych sytuacjach, pomimo faktu, że jego rozmowy z Alice, nie zawsze przyniósł jej przyjemność, a czasami dość denerwujące. Filozoficzne pytania, które lubią prosić Kot Cheshire, Alice, umieścić w ślepy zaułek, ale trochę refleksji, znalazła wyjście przez nich. Jego ekspresja dawno rozebrane do cytatów, które są używane aby podkreślić absurdalność sytuacji.

Charakter charakterem

Podczas czytania książki w większości czytelników wrażenie, że postać ta jest bardzo przyjazny i miły. I to jest prawda. Cheshire Cat ma jakiś niewytłumaczalny urok pomimo faktu, że woli życia samotników. Jest optymistą, miłość życia i zawsze pomoże w trudnych czasach.

Ale w tym samym czasie kot jest samolubny i nigdy nie przyznał się do winy z powodu uporu. Niezwykle drażliwy i impulsywny, więc może popełnić niedyskrecji, które pożałujesz w duszy, ale nie do tego przyznać. Próżność i trochę chytry, choć nie toleruje kłamstwa. Jest to szczególnie interesująca sama w sobie, bo kot czuje szalony tylko dlatego, że jest otoczony przez szaleńców. W ogóle, to jest kontrast i wyjątkowa postać w literaturze światowej.

Kultura i Cheshire Cat

Ten bohater już dawno uzyskał miano kultu, a jego wizerunek jest wykorzystywany przez wielu autorów w swoich pracach, takich jak Jeff zakonnica, Andzhey Sapkovsky, Jasper Fforde, Frank Beddor. Ogromna popularność Cheshire Cat nabył w tej formie sztuki jako anime. Istnieje również duża liczba komiks z jego udziałem. W ostatnich latach, tatuaże stały się bardzo popularne z wizerunkiem kota Cheshire.

Jednak najciekawsze obrazy charakteru zawarte w przygodach Alicji. Popularna kreskówka Disneya, wydany w 1951 roku, przedstawia nam tego kota jako intelektualisty z szkodliwego charakteru, który jest czasami sklasyfikowane jako jeden z czarnych charakterów Disneya. W grze komputerowej o przygodach Alicji w Krainie Czarów skażone przez koszmary o nazwie Alice Madness Returns to bohater pojawił się przed nami w postaci cienkiej kot z tatuażami, ale w dalszym ciągu pełnić rolę przewodnika dla przelotu i notowań zmusza bohaterkę do refleksji nad wydarzeniami.

Kolejny niezwykły Cheshire Cat, widzieliśmy w filmowej adaptacji przygód Alice Tima Burtona. Mimo, że był to znak komputer, wciąż pamiętał jego uśmiech na połowie ekranu i niestrudzonej gorliwości, aby dać użyteczne porady. Ta postać ma elegancję, spokój i opanowanie, a także zdolność do ukrycia tchórzostwa uwodzicielskim uśmiechem. Jego zdolność do wydostać się z sytuacji absurdalnych objawia się w momencie, gdy oskarżony Kapelusznik kot uciec zdobyciu tronu Czerwonej Królowej. Ale dzięki jego talentów i zdolności Cheshire zrehabilitowany wśród przyjaciół i zadośćuczynić.