521 Shares 6514 views

Charakterystyka Ranevskaya. "Cherry sad" A. P. Chehov

„Wiśniowy sad” – jeden z najbardziej popularnych i znanych dzieł pisanych Antonom Pavlovichem Chehovym. Odzwierciedla on wiele negatywnych zjawisk społecznych i historycznych systemu państwowego tym czasie, takich jak zubożenie i degradację moralną szlachty, pojawienie się kapitalizmu, a wraz z nią pojawienie się nowej klasy – burżuazji. I nie ważne jak smutne to brzmi, ale głównym tematem prac był los całej Rosji, co jest związane z sadu wiśniowego. Przed czytelnik dostaje od kartach historii mieszka carskiej Rosji, która była taka sama droga do odrodzenia.


Cecha: Miłość Ranevskaya ( „Wiśniowy sad”)

W tej sztuce Ranevskaya i jej brat Faceci są z przeszłości, LOPAKHIN – obecny, Anya i trofea – przyszłość.

Wszystkie imprezy odbywają się w produkcie nieruchomości Lyubovi Andreevny Ranevskoy, gdzie duże obszary ziemi zajmuje sad wiśniowy. Wszystkie te nieruchomości jest sprzedawany z powodu licznych kochanek długu. Wróciła z zagranicy z powrotem do domu w sam raz na wiosnę, gdy ogród położony jest w kolorze białym, radośnie śpiewając szpaków, błękitny-niebieski. Natura jest aktualizowany, a wraz z nim Ranevskaya otoczyć nadzieję na nowe i szczęśliwego życia. Ona podziwia z podziwem: „Wszystko, wszystko białe! Och, mój ogród!”.

Dla przyszłego właściciela, kupiec Lopakhin, sad wiśniowy – nie tylko przedmiotem bardzo dobrych warunkach, ale także coś więcej. Mówi, że ten piękny nieruchomość nie widział niczego innego, bo jego dziadek był poddany tutaj.

Portret charakterystyczny Ranevskaya "The Cherry Orchard"

Jeżeli weźmiemy pod uwagę opis Artystyczny portret głównego bohatera, obraz stoi przed nami, co wydaje się bardzo ładne i atrakcyjne na pierwszy rzut oka. Ranevskaya naprawdę autentycznie i wzruszająco zadowolony, radosny, a czasem vsplaknet wspomnienia z dzieciństwa lub jego syna, który zmarł.

Co faktycznie Ranevskaya? „Wiśniowy sad” (charakterystyczne bohaterki również) tylko raz, kilka uderzeń daje zrozumieć lekkości jej natury. Ona zachowuje się zbyt zmanipulowana więc natychmiast można wątpić w szczerość jej uczuć.

To ciągle podskakuje i idzie, znacznie pobudzone, mówi, że nie może przetrwać tę radość, pocałunkami szafy i mówi: „Możecie się ze mnie śmiać, jestem głupi …”.

Charakterystyka Ranevskaya ( „Wiśniowy sad”) mówi, że jest samokrytycyzmu i dość sprytny, ale przyzwyczajony żyć kosztem innych. Ona nie jest już w stanie zmienić coś w sobie, więc stał się niewolnikiem okoliczności, nastrojów i bezwartościowym człowiekiem, aby okraść niej.

Ranevskaya zdaje sobie sprawę, że ona tranzhirka że szybko i bezsensownie ściąga pieniędzy, podczas gdy jej adoptowana córka Varya karmi domowego mleka zupę i starcy w kuchni dać grochu.

miłość

Analizując dalszy przedmiot dotknięte nas, a mianowicie „Ranevskaya (” Wiśniowy sad „): charakterystyka bohaterki”, możemy zauważyć, że Lubov początkowo nie zwracał uwagi na telegram z Paryża przez swojego chłopaka, a nawet rozerwanie ich dopóki nie znajdzie nabywcy wymienić swoje nazwisko , A potem rzuca się obronić dla siebie (i ich dziewcząt, Anya i Varya też), a wraz z ostatnim pieniądze wyjechał do Paryża. W tym mieście, miała zamiar żyć dla pieniędzy, że moja babcia Ani wysłanego na zakup nieruchomości. Każdy rozumie, że ich to nie potrwa długo.

Takie zachowanie rzekomo uzasadnia co do winy jej miłość nieuczciwy osoby. Ale trudno się wysokie poczucie, wręcz przeciwnie, w tym coś jest podły, odrażający, nawet jeśli coś śmiesznego.

LOPAKHIN

Dalsza charakterystyka Ranevskaya ( „Wiśniowy sad”) wskazuje, że jest samolubny i bardzo niepraktyczne, ale samo w sobie mówi, że jest ona niższa niż miłość. Ma jednak coś bardzo kobiecy, lekki i atrakcyjny, że jest słodki, miły i sympatyczny. Ale stopniowo wszystko razem z poczuciem zanika kosmetycznych.

LOPAKHIN szczerze dotyczy Ranevskaya, że sympatyzuje z nią i jej wspólna pasja dla niezwykłej urody sadu wiśniowego, a wszystko dlatego, że jest osobą bardzo wrażliwy i delikatny.

nieodwracalna utrata

Jednak Ranevskaya nie przeznaczone do zaoszczędzić drogi ogrodzie swojego serca, ponieważ nie posiadają żyłę handlowego, a ona nie będzie w stanie zrobić to ponownie opłacalna, jak to było pół wieku temu. Podkreśla jego replikę”… Czasem, suszone wiśnie wózki zostały podjęte i wysłany do Moskwy i Charkowie. Pieniądze!”.

W rezultacie, Ranevskaya sprzedaje sad wiśniowy i piękno, które nie może się bronić. A więc wszystko musi zniknąć, a wraz z nim stale się coś bardzo ważnego i tajnego.

Jak bezradne spojrzenia i jej brat, który Guys tylko we własnych oczach była wysoce arystokrata. Lopakhin Ledwo zawiadomienia i uważa go CAD, który należy wprowadzić w życie.

wniosek

Jak widać, charakterystyka Ranevskaya ( „Wiśniowy sad”), jak również jej brat Gaeva mówi, że utraciwszy swoje gniazdo, byłych właścicieli i niczego nie nauczyli. Bardzo ciekawy o nich umieścić Maksyma Gorkiego: „Samolubny, jak dzieci i wiotki jak starcy, byli zbyt późno i umierają w bólu w czasie, widząc nic wokół niego, nie rozumiejąc nic, pasożyty pozbawione siły ponownie, aby przylgnąć do życia.”

Jednak, bez względu na cechy Ranevskaya „Wiśniowego sadu” Czechowa pomyślany jako komedię, a może to oświadczenie teatralny i reżyser jest zbyt przesadzone. Kto wie? Lub do życia powinny być traktowane w taki sam beztroski, łatwe i przyjemne, tak jak główny bohater?