318 Shares 9007 views

Jak przeskoczyć liny – wskazówki dla początkujących

Lina – sport narzędzie, które każdy z nas widział w oczy i wiem co to jest. Nawet jako dziecko skakanka dla nas jak zwykle zabawa, przedmiotem gier i rozrywki. Ale z wiekiem, niektóre priorytety się zmieniają, a człowiek zaczyna dbać o swoje zdrowie. Chcesz schudnąć? To trafiłeś we właściwe miejsce. W tym artykule rozważymy kwestię jak skakanka jako powtórzeń robić i jak to pomoże.


Każdy wie, że tylko ćwiczenie może sprawić, że ciało piękną i szczupłą sylwetkę. To jest bardzo prawdziwe, bez przeprowadzania specjalnego ćwiczenia osoba nie mogą zadbać o kondycję i nastrojony ciało. I nie koniecznie iść na siłownię, ćwiczyć na siłowni lub drogie dodatkowo zatrudnić trenera, który pokaże, co robić. Wystarczy mieć w domu stare dobre liny i dać to 5-10 minut dziennie. Wtedy firmy będą iść w górę.

Jak skakanka. Wprowadzenie.

Liny można wymienić salę fitness, pływanie, jazda na rowerze, i różne przyrządy do ćwiczeń. Prawidłowo wykonać ćwiczenia, należy rozłożyć obciążenie na wszystkich grup mięśniowych.

Oczywiste jest, że obciążenie wzrasta z pasją intensywności ćwiczeń, czyli większy niż skakanka wykonać w jednostce czasu, tym większe obciążenie pobiera swoje ciało, a tym samym zwiększa efekt. Poza faktem, że lina skoki zwiększenia kondycji fizycznej, pobudzają i wzmacniają układ oddechowy.

Tak, jak skakanka?

Pozycja wyjściowa – prosto, nogi prosto, łokcie wciśnięty do obudowy ciała. Zaczyna obracać się za ręce, skakanka, natomiast stopniowo zwiększać tempo, aż osiągnie swój maksymalny poziom. Skoki na kilka typów: podwójne, proste i ze skręconą linę. Aby rozpocząć, należy postępować według prostych skoków, z czasem można spróbować bardziej zaawansowanej technologii, wymagają one najlepszą kondycję fizyczną.

Jak dobrać linę?

Przed rozpoczęciem ćwiczeń, ważne jest, aby wybrać odpowiedni sznur. Fakt, że jego długość musi być ściśle dopasowany do swojego wzrostu. Jest ona zdefiniowana w następujący sposób: wziąć sznur i złożyć na pół. Teraz wyciągnij ręce do przodu, jeśli lina dotyka podłogi, ale to nie leży na nim, a następnie trzeba znaleźć optymalną długość.

Jak skakanka?

skakanka może każda osoba, która pozwala na zdrowie. Ale pytanie brzmi, ile powinien trwać aktywność? Jeśli właśnie zaczął trenować, to będzie mało, a 5 minut od normalnych skoków. Z biegiem czasu, potrzeba zwiększyć tempo, aż można zrobić w 30 minut. After'll łatwo osilivat tego przepisu, konieczne jest, aby przejść do skomplikowanych skoków.

Która lina wybrać?

W chwili obecnej w sklepach ogromny wybór różnych rodzajów lin. Wybór sprzętu zależy od wieku i celów. Następujące typy lin:

  • szybki
  • ważona
  • Lina z licznika
  • żłobek

Zakup linę, ważne jest, aby pamiętać, że nie wszystko może być pociąg. Ludzie, którzy mają problemy ze stawami, więzadeł, kolanach lub ciśnienie, zabrania się prowadzenia liny.