808 Shares 2009 views

Kansas (Piwonia) – król klombu. Opis i cechy pielęgnacja

Piwonia Kansas podbił serca ogrodników z luksusowych pąków frotte. Tworzy kwiaty czerwono-karmazynowy odcień. Wysoka podwójność daje im rodzaj puszyste kulki. Duże, do 29 cm średnicy, są równo ułożone w gnieździe. Kwitnienia krzew obficie wypływający bogaty aromat. Pędy 100 cm wysokości i ciemnozielonych liści rzeźbionych. Exquisite przystojny cieszy oko w jasnych kolorach, nie tylko w ogrodzie, ale również w życiu wazonie, nie traci efekt dekoracyjny do 7 dni.


Wybór miejsca do sadzenia

Kansas – Peony wiele lat, z dobrą opieką dobrze rośnie w jednym miejscu przez ponad 20 lat. Dlatego fabuła wybór należy podchodzić dokładnie do niego. Piwonie – światło-kochający rośliny, ale w bardzo ciepłej pogodzie muszą cieniowania przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Aby chronić kwiat od choroby, nie jest konieczne, aby posadzić krzak do innych roślin, że zapewni mu dobrą cyrkulację powietrza.

Przeszczepiania piwonie krzewów, należy pamiętać, że w jego miejscu roślin są nie wcześniej posadzone ponad 10 lat. Preferuje gleby wilgotne, ale woda stojąca nie może się ostać. Przy niskich, bagnistych obszarów obsadzonych nie powinno być. Preferuje piwonia gliny z umiarkowaną kwasowością.

Kiedy i jak sadzić Piwonia Kansas? opis

piwonia roślin lub roślin z lepiej jesienią – od końca sierpnia do początku października. Sadzone natychmiast na stałe. Jeśli to konieczne, należy określić delonki krzew wczesną wiosną lub późną zimą, aby wylądować w pojemniku około 3 litrów i usunięte w chłodnym miejscu. Gdy temperatura osiągnie 10 stopni, gdy tuleja sadzone w ziemi.

Na dnie otworu sadzenia umieścić drenaż i wypełnić go skład pół-odżywczego. Pogłębienia delonki 10 cm, dokładnie wypełnić gleby i obficie podlewane.

Charakterystyka uprawy

Kansas – piwonia, bezobsługowy przez cały rok.

  • Wiosna. Jak tylko śnieg zejdzie i będzie pędy, krzew piwonii, usunąć zanieczyszczenia, wlać wodę z nadmanganianu potasu, rozluźnić glebę i posypać ściółkę.
  • Lato. W pierwszych latach przerwy pąki. pierwsze 2 lata nawozu nie przyczynia. Dorosłych zapłodnienia krzewów: wiosną przed kwitnieniem czynią złożoną nawozu sierpnia – potas i fosfor.
  • Jesień. Pod koniec października – początek listopada usunąć gałązki i liście na poziomie gruntu. Napisz popiołu i mączki kostnej. Ukryć podstawową trociny lub system kompost, młodych krzewów – grubą warstwę liści, a na górze – folię.

Kansas – piwonia, wymaga obfitego podlewania w okresie kwitnienia – 1,5 wiader na krzew, z częstotliwością raz na 10 dni. Po zarodku, pąki powinny być czyszczone, aby zapobiec chorobom grzybiczym płatków opadłych na ziemię.

Piwonia Kansas: Rośliny, nasiona, sadzonki. Metody hodowlane

  • metoda rozmnażania nasion rzadko stosowane ze względu na rozkwicie krzaka tylko przez 4 lata. właściwości dekoracyjne roślin-matek nie zawsze są przekazywane z tej metody reprodukcji.
  • Podział buszu używany z 4-latków. Tak szybko, jak młode szczepki pąki, pędy, pozostawiając długość 10 cm gleby poziom. Peony kopać, usuwać bulwy z nadmiarem ziemi, przykryć ściereczką i umieścić w 2-3 godziny w cieniu. Z Cut bulwy chorej tkanki i oddzielono, pozostawiając 3 do 5 kubków na każdą część. Delonki rozpiętość wgłębień sadzenia posypać gleby i obficie podlewane.
  • Rozmnażanie przez odkłady jest odpowiedni dla 5-letnich roślin. Ucieczka przycisnął do ziemi, aby skonsolidować i posypać ziemię. Piwonia lato podlewania, rozluźnić glebę, a jesienią oddzielone i obsadzony jako niezależny krzaka do stałego miejsca.
  • Do rozmnażania z sadzonek zielony oddzielny silny ucieczki i pocięto na wycinki, tak że każdy z pozostałych 2 szczeliny. Leczyć „IAA” i posadzone do wiosny pod folią.

Kansas – piwonia krwi królewskiej. Cieszy nie tylko jego wspaniałe jasne kolory, ale także ceniony za swoje właściwości lecznicze. Ma kojąco, przeciwzapalnie i tonik efekt.