282 Shares 8127 views

Tworzenie obrazów: najlepszy opis programu

Dzisiaj jest procesor graficzny systemów komputerowych na tak wysokim poziomie, że nawet początkujący użytkownik w każdym krótkim czasie można stworzyć prawdziwe arcydzieło. Oraz tworzenie obrazów za pomocą programów ma stare korzenie. Rozważmy niektóre z najbardziej popularnych pakietów graficznych wykorzystywanych do różnych celów, lecz środek do przeglądania zdjęć na liście nie zostaną uwzględnione.


Historia obrazów na komputerze

U zarania stworzenia technologii komputerowej szczególnie ważną rolę do odegrania, a grafika nie są wykorzystywane tylko podczas drukowania danych. Wraz z nadejściem lat 70-tych komputerów osobistych z wyświetlaczami wielu programów napisanych w asemblerze, które pozwoliły na stworzenie kolorowych obrazów na podstawie palety 256 kolorów.

Od połowy lat 80-tych. Doszło do standardów wykorzystanie multimedialnych, a rola grafiki znacznie wzrosła. Nawet w szkołach studenci mogli opanować tworzenie obrazów z napisami, a nawet z dodatkiem dźwięk 8-bitowy wpadające przez system głośników, języka Basic. Jednak aż do przełomu wciąż daleko. I dopiero w latach 90-tych była to rewolucja, gdy nowe typy wszedł do użytku obrazów (wektorowej i rastrowej) oraz komputery stały się o wiele bardziej wydajne, nie wspominając o zmieniających się rodzajów oprogramowania. W tym czasie, nawet w normalnym nakładania farby mógłby narysować coś ciekawego. A gdy wyszedł z pakietu Corel Draw, przetwarzanie grafiki wzrosła do nowego poziomu.

Tworzenie obrazów: typy wykresów

Do tej pory, ogólnie przyjęte standardy grafiki są dokładnie wektorowe i bitmapy. Należy również zwrócić uwagę na animację, a także rozróżnić dwuwymiarowej (2D) i trójwymiarowych (3D), grafika.

W związku z tym, że formaty są wykorzystywane do przechowywania tych przedmiotów można znaleźć całkiem sporo. Po każdy pakiet ma swój własny format, chociaż w większości przypadków i może obsługiwać pliki utworzone w innych programach.

Często używane programy dla początkujących jak i profesjonalistów

W rzeczywistości, dziś można znaleźć wiele narzędzi do tworzenia i przetwarzania obrazu – od prostych aplikacji do całych systemów informatycznych. Na przykład, tworzenie obrazów z tekstem zupełnie elementarnej produkowane w edytorze graficznym farby, które jest zawarte w standardowym zestawie systemów Windows. Jednakże, jeśli podchodzimy do kwestii stworzenia wysokiego poziomu jakości i złożoności obrazów podkreślają bardziej rozbudowane pakiety. Oczywiście, wszystkie z nich uważają, że nie, ale przynajmniej niektóre z nich można wymienić:

  • Adobe Photoshop.
  • GIMP.
  • Picasa.
  • Paint.NET.
  • Artweaver.
  • Farba Narzędzie NOK.
  • Tux Paint.
  • Photoscape.
  • AutoCAD.
  • Blender i in.

Pokrótce rozważyć niektóre aspekty związane z możliwościami tych aplikacji i narzędzi wchodzących w skład zestawu.

Adobe Photoshop

Ten pakiet oprogramowania w dzisiejszym świecie obliczeniowej jest niekwestionowanym liderem w swojej dziedzinie, a jest ona przeznaczona raczej na specjalistów zamiast niedoświadczonych użytkowników.

Nie tylko, że program jest w stanie obsłużyć praktycznie wszystkie obecnie znane formaty plików graficznych, pozwala na tworzenie od podstaw obraz każdym poziomie złożoności z profesjonalnych efektów, jest najpotężniejszym tła tworzyć zdjęcia łatwo przekształca obraz z lawinowo per-pixel, posiada szeroką funkcjonalność do tworzenia i warstw edycji a także ma wysoką prędkość nawet przy wykorzystaniu obliczeń 64-bitowych.

GIMP

Tworzenie obrazów (animowane lub stałe, dwuwymiarowa lub trójwymiarowa) z tym pakietem początkującego może wydawać się nieco trudne ze względu na wyraźnie przeciążony interfejsu.

Jednak specjaliści są nazywane aplikacji GIMP jest swego rodzaju odpowiednik Photoshopa, a nawet całkiem potężny alternatywy. Oprócz tworzenia obrazów, ma wielki zestaw narzędzi dla wszystkich okazjach, profesjonalnych efektów, filtrów, animacje i grafiki obsługują formaty 2D / 3D i wiele więcej. Nic dziwnego, że początkujący animatorzy świata używać tego konkretnego pakietu rysować swoje postacie.

Picasa

Ten program użytkownika jest ustawiany jako jeden z najprostszych narzędzi do usprawnienia kolekcję obrazów i zdjęć.

Jednak można go używać na kilka minut łatwo tworzyć kolaże, pokazy slajdów, tapety i filmy. Ta sama aplikacja jest idealny dla początkujących, bo zanim to ma wiele zautomatyzowanych narzędzi.

Paint.NET

W przeciwieństwie do standardowej aplikacji malowania, pakiet ten jest bardzo skuteczny program, związane z poziomem półprofesjonalnych.

Wyróżnia się dobrze przemyślanej konstrukcji, dobry zestaw funkcji i uproszczony interfejs, który sprawia, że program uniwersalny i dla profesjonalistów i początkujących. Ona wie, jak pracować z szerokim wachlarzem nowoczesnych formatach wektorowych i rastrowych grafiki, obsługuje nałożenia i edycji warstw, przy użyciu wielu efektów dodatkowych, obsługuje podłączenie dodatkowych wtyczek, ale co najważniejsze – ma niskie zużycie zasobów komputera.

Artweaver

Pakiet ten jest przeznaczony przede wszystkim do profesjonalnej edycji obrazów rastrowych, lecz jego możliwości wykraczają daleko poza zwykłe zdjęcia są zmieniane.

Jest to zestaw narzędzi sprawia, że jest łatwy w użyciu wbudowane efekty, w celu osiągnięcia wysokiej rozdzielczości obrazu, ale również świetnie współpracuje z warstw tekstowych. Między innymi, aplikacja posiada wersję przystosowaną do tabletek, ale darmowa wersja komputerowa jest dość ograniczony zakres.

Farba Narzędzie NOK

To narzędzie jest przeznaczone do profesjonalnych projektantów i artystów. Nawiasem mówiąc, twórcy nie ukrywają faktu, że wniosek jest lepiej użyć kogoś, kto ma już pewne umiejętności nawet z wcześniejszymi wersjami programu Corel Draw.

Wśród narzędzi niezbędnych wspomnieć możliwość edycji fakturę płótna, obecność 25 narzędzi konfigurowalny i funkcji wygładzania z niewielkimi błędami w procesie rysunku, pełne dostosowanie własnych kryteriów, pracować z warstwami, a także edycję równoczesne otwarcie wielu dokumentów. Jednak pakiet, niestety, jest shareware i funkcjonuje we wszystkich 31 dni.

Tux Paint

Przed nami kolejny mały program, który jest popularny wśród dzieci i dorosłych. Jego główną zaletą jest nazywany wiele niezwykle prosty i intuicyjny interfejs oraz unikalny system poprosi.

Dla młodego artysty tutaj jest cały arsenał pędzle i ołówki, 60 efektów i niestandardowych narzędzi lub niestandardowych szablonów. Jest nawet fajna funkcja „Magic”, która to sekcja, która posiada dużo zdjęć do rysunków, które będą szczególnie interesujące dla publiczności dzieci.

Photoscape

Jest to kolejny dobrym narzędziem do przetwarzania grafiki. Nie wspominając już o profesjonalny zestaw narzędzi, szczególnie warto zwrócić uwagę na możliwość tworzenia animowanych obrazów w formacie GIF kilku nieruchomych obrazów.

Ponadto, aplikacja oferuje swym Gościom funkcji publikowania materiałów sklepów internetowych lub w albumach fotograficznych.

AutoCAD

Wreszcie, mamy jeden z najpotężniejszych z naszych pakietów czas, aby stworzyć bardzo złożonych obrazów. Chociaż uważa się, że ten pakiet jest wykorzystywany głównie tylko dla inżynierii i projektowania, to nie można nie zgodzić.

Na przykład, utworzenie w nim obrazów 3D jest wykonany tak profesjonalnie, że wiele innych redaktorzy mogą tylko pozazdrościć. Ponadto pakiet zawiera potężny środek Rysowanie parametryczne do ratyfikowania żadnego obiektu z dowolnym źródłem bez konieczności ręcznego eksport, obsługuje arkusze kalkulacyjne Excel i mogą tworzyć dokumentację techniczną, należy skorzystać z funkcji automatycznej aktualizacji projektu z nawiązania stosunków i mogą wchodzić w interakcję z usługami i przechowywania w chmurze.

mikser

To – darmowy pakiet do modelowania 3D, ma wielkie szanse na pracę z czcionek wektorowych i prymitywów, rzeźby modelowania, tworzenia animacji, sale wizualizacji budynków lub innych obiektów, itd. Jest wsparcie dla nieliniowej edycji wideo i compositingu …

Pakiet zapewnia również do podłączenia dodatkowych wtyczek i wykorzystaniu unikalnego silnika renderowania. Ponadto, program ma bardzo mały rozmiar, a także w pełni konfigurowalny interfejs, by tak rzec, dla siebie.

wniosek

Jak widać, zestaw programów, które pozwalają na tworzenie obrazów o dowolnej złożoności i wielkości, a także, aby ich montaż jest dość szeroki. Do czego służy? To wszystko zależy od zadań i umiejętności użytkownika. I, oczywiście, może być reprezentowany przez zestaw uzupełniający przez długi czas.