418 Shares 9270 views

„Duma i uprzedzenie”: aktorzy, biografia, zdjęcia

Napisany przez znanego angielskiego pisarza Dzheyn Ostin powieści „Duma i uprzedzenie” (Pride & Prejudice, 1813) ze względu na jego popularność była podstawą fabuły tyle, ile siedmiu filmach i serialach telewizyjnych. Pierwsza adaptacja filmowa została wydana w 1940 roku, to było na tej samej nazwie filmu w 1952, 1958, 1967 i 1980. W 1995 roku wydała swój pierwszy ekrany sześciu część mini-serii na podstawie słynnej powieści. Ostatni adaptacja filmowa miała miejsce w 2005 roku, a także był nazywany „Duma i uprzedzenie”. Podmioty zaangażowane w strzelaniu tym zdjęciu, byli dumni i świadomi odpowiedzialności powierzonej im. Po tym wszystkim, ich gra będzie w porównaniu z pracami artystów z innych dostosowań.


Roman J. Austen „Duma i uprzedzenie”

To dzieło brytyjskiego pisarza, który pracował pod koniec 18 – początku 19 wieku, jest z pewnością jednym z najbardziej poczytnych powieści napisanych w języku angielskim. Według krytyków literackich, jest to książka zapoczątkowała nowy gatunek – „powieść kobieca” Ale tu nie znajdzie sentymentalne „APB” i westchnienia, które są nieodłączne w takich pracach. Dzheyn Ostin jest specyficzna dla danego stylu pisania, rodzaj elegancji języka, oryginalnego stylu – co to jest szanowany w kręgach literackich. W tej powieści, autor udało się odtworzyć atmosferę starej Anglii, z niezwykłą miłością i szczerością opisanie wszystkich bohaterów powieści. Niektóre z nich są zabawne, inne – nie są daleko i głupi, inni są utalentowani, ale oni są ofiarami uprzedzeń panujących w społeczeństwie. Zasługą autora jest to, że nikt z nich w trakcie czytania nie jest nasycona wrogością. Wszystko to doprowadziło do niektórych dyrektorów brytyjskich i amerykańskich chciał stworzyć na podstawie powieści o tym filmie. I aktor wybrany do kręcenia tych filmów, by odgrywać rolę w sposób, który nie jest dotknięty przez wielkich obrazów pisarza bohaterów.

Pierwsza filmowa adaptacja powieści – film fabularny „Duma i uprzedzenie” (1940)

W czasie drugiej wojny światowej, amerykański reżyser Robert Z. Leonard we współpracy z wytwórni filmowej „Metro-Golden-Mayer” postanowił nakręcić film oparty na popularnej powieści pisarza Stany Zjednoczone angielski George. Austen „Duma i uprzedzenie”. Aktorzy o dopuszczenie do udziału w filmie zostały wybrane w wyniku ścisłej casting, jednak główne role zostały zaproszone popularny w tamtych latach, Lourens Olive i Greer Garson. Nie mniej znane są inne podmioty: Ann Rutherford, Marie Baland Maureen O'Sullivan, Edna May Oliver, Ann Rutherford Edmund Guenn Frida Aynskort i innych. W 1941 roku, film Robert Z. Leonarda „Duma i uprzedzenie” w przedstawieniu „Oscar” zdobyła w nominacji „najlepsze dzieło reżysera sztuki.” Złota statuetka dostał Pol Gresse i Cedric Gibbons.

„Duma i uprzedzenie”: aktorzy (1995)

Przedmiotem szczególnego zainteresowania jest tytułowy serial telewizyjny, podjęte na granicy 20 i 21 wieku. W tym okresie, gatunek telenowela był u szczytu popularności, a wielu dyrektorów, wykorzystując to, umieścić filmowej adaptacji klasycznej powieści. Ta seria była szósta adaptacja filmowa powieści pisarza Dzheyn Ostin. Filmowanie miało miejsce w Wielkiej Brytanii, to w tym obszarze, który jest opisany w książce. Dzięki doskonałej obsady i aspiracji reżysera pokaz był sukcesem. kanałów telewizyjnych, które wykazały szereg, od razu na kilku poziomach podniósł swoją ocenę. Rosyjska telewizja telenowela był na pierwszym kanale telewizji publicznej. I jest mało prawdopodobne, że będzie to rodzina, która w godzinach wieczornych nie szło przed ekrany telewizorów do oglądania serialu „Duma i ostrzeżenie.” Aktor zagrał w filmie – Kolin Fort, David Bamber, Dzhennifer El Crispin Bonham-Carter, Susannah Harker, Anna Chancellor, Adrian Lukis, Barbara Leigh-Hunt, Alison Steadman, dzhuliya Savaliya i inne – wszystko jego wiarygodny gry kochany przez publiczność.

Ostatni adaptacja filmowa

W 2005 roku reżyser angielski Dzho Rayt postanowił wycofać swoją wersję filmu na podstawie powieści „Duma i uprzedzenie” pisarza-powieściopisarza Dzheyn Ostin. W przeciwieństwie do poprzedniego filmowej adaptacji, czyli serial „Duma i uprzedzenie”, ten obraz miał być uniserial fabuły. Prowadzi to do filmu dwugodzinnego jest jasny z bogatymi dekoracjami, z udziałem znanych aktorów. Jako wykonawca tytułowej roli została zaproszona niepowtarzalny Kira Naytli. Film kosztował twórców 28 milionów dolarów, a globalne wpływy ze sprzedaży biletów wyniosły w sumie cztery razy więcej niż wydano na strzelaniu. Pisarze zdjęcia są Deborah Moggak i Emma Thompson. Ci, którzy czytali powieść, a także zapoznać się z wcześniejszymi zmianami, to powiedzieć – większość z nich nie powiedzie się, a scenarzyści zmienili historię poznania. Jednakże, istnieją inne, wraz z tym poglądem. Od 2005 roku, kiedy ekrany wszedł siódme filmowej adaptacji powieści Dzheyn Ostin miała armię milionów fanów. A jeśli na zdjęciu skryptu od czasu do czasu został zaatakowany krytyków, nikt nie miał żadnych skarg na prawidłowość wyboru wykonując kompozycję z filmów „Duma i uprzedzenie”. Aktorzy mogłaby tworzyć wizerunki bohaterów wymyślonych przez autora. Wszyscy byli pasjonatami swojej gry w tym filmie i wdzięczny młodego reżysera Dzho Raytu za zaproszenie i zawsze panowała przyjazna atmosfera na planie.

Obsada Postacie

W 1995 roku, rolą pana Darcy'ego – jednego z centralnych postaci w powieści – grany przez Kolin Fert. Był tak przekonujący, że przez 10 lat był uważany za wzorzec tego kompleksu i charakterystycznych sposobów. Dzho Rayt osiem miesięcy zmagał się z trudnym zadaniem, aby wybrać kogoś do tej roli. Rozwiązanie przyszło samo w sobie, a do wykonywania tej roli został zaproszony Darcy Mettyu Makfeyden. Cóż, grać Elizabeth Bennet miał gwiazdy Hollywood kire Naytli. Jest to, nawiasem mówiąc, zawsze marzyłem o tej roli i uważa, że jest bardzo podobny do jej charakteru. A oto pełna lista artystów w filmie „Duma i uprzedzenie” (2005). Aktorzy i ich role wykonywalnego kompilowane do jednej listy.

  • Pan Darcy – Mettyu Makfeyden.
  • Dzhordzhiana Darsi – Tamzin Merchant.
  • Bennet siostry Elizabet- Kira Naytli Maryja – Talulah Riley, Jane – Rosamund Pike, Lydia – Dzhena MELOUN, Kitty – Keri Malligan.
  • Pan i pani Bennet – Donald Sutherland i Brenda Beltin.
  • Pan Gardiner i MISA – Piter i Penelope Wilton Uayt.
  • Charlz Bingli i Kerolayn Bingli – Saymon Vuds i Kelli Raylli.
  • Katarzyna i Anna De Boer – Dzhudi Dench i Rozamund Stiven.
  • Charlotte Luca – Klodi Blakely i wsp.

Ci, którzy nie widzieli filmu „Duma i uprzedzenie”, zdjęcia aktorów można zobaczyć tutaj w artykule.

Nagrody, które otrzymały to obraz Dzho Rayta

W 2005 roku obraz został nominowany do "Oscara" raz na 4 nominacje: "Najlepsza aktorka" (Kira Naytli), "Best Dramatic Presentation" i "Najlepsza muzyka" (Dario Marianelli), "Najlepsze kostiumy". Ale on nie wygrał w żadnej z nich. Ponadto, film został zaprezentowany na nagrody „Złotego Globu” w dwóch kategoriach: „Najlepszy Musical lub Komedia”, „Najlepsza aktorka”, ale również bezskutecznie. Szczęście czeka na filmie do nagrody BAFTA. Nagrodę zdobył sam Dzho Rayt w kategorii „najbardziej obiecującego debiutanta”. Ponadto, nie było prośby o kolejne 5 nagród, ale nie powiodło się. Jednak udział w BAFTA był najbardziej owocny dla obrazu „Duma i uprzedzenie”. aktorów, ale nie otrzymał żadnej z nagród, ale nie były one pozbawione uwagę paparazzich i wdzięcznej publiczności.