761 Shares 7555 views

Zapalenie jamy ustnej – Leczenie u dorosłych

Ustnej – choroby jamy ustnej, w którym rozwija się stan zapalny błony śluzowej. Wydaje się wysypka pęcherzyki mogą powstać bolesne rany. Pacjentów obserwowano nadmierne ślinienie, gorączka, złe samopoczucie, i ból głowy. Zapalenie może być zlokalizowane na języku, warg, policzków i podniebienia.


Kiedy diagnoza „ustnej” leczenie u dorosłych obejmuje szereg procedur, które są przeprowadzane na podstawie opinii lekarza, aw ciężkich przypadkach w szpitalu i pod nadzorem lekarza. Ale jeśli pójdziesz do specjalisty przy pierwszych oznakach choroby, może być traktowany jak iw domu.

W odpowiednim czasie leczenia do lekarza, jeśli u pacjenta występuje choroba, leczenie dorosłych na krótki i bardzo prosty. W większości przypadków, do wykrywania jednego lub dwóch wrzodów przypisanych przemyć antyseptyczny roztwór, który sprzyja szybkiemu gojeniu i zakażenia proliferacji.

Jeśli podejrzewasz, że leczenie zapalenia jamy ustnej u dorosłych jest przypisany tylko po badaniu lekarz i potwierdzić dokładną diagnozę. Leczenie zależy od kształtu i powoduje choroby. W zależności od tego, aftowe zapalenie jamy ustnej klasyfikowane jako wirusowe, kandydoza, bakteryjne i t. D.

Aftowe zapalenie jamy ustnej u dorosłych obserwuje się często w postaci przewlekłej i przebiega z okresowymi zaostrzenia. Przyczyny – różne zakażenia, która może wynikać z osłabionym niedoboru odporności witaminy B i C, jak również pierwiastków śladowych, takich jak cynk, żelazo, selen, i tak dalej.

Aftowe zapalenie jamy ustnej i mogą powodować choroby żołądkowo-jelitowe, różnych alergii i innych chorób jamy ustnej: miazgi, kamienia nazębnego, próchnicy, a także uszkodzenia mechaniczne (gryzienie uszkodzenia objętościową, ostrą krawędź przerywaną zęba, itp.); Aby wyeliminować Owrzodzenia posiadanych leczenie miejscowe i ogólne.

Miejscowe leczenie aftowe zapalenie jamy ustnej zakłada płukania ust różne roztwory antyseptyczne, stosowanie specjalnych maści przepisanych przez lekarza, past i proszków zastosowań medycznych.

Najczęściej lekarze przepisują wywar płukać ziół. Należą rumianek, szałwia, dziurawiec, nagietek. Dobrym rozwiązaniem jest antyseptyczny i wywar z kory dębu.

Ogólne leczenie aftowe zapalenie jamy ustnej u dorosłych polega na antybiotyki i inne leki. Leczenie objawowe – antyalergiczny, przeciwgorączkowe i inne leki, które zawierają prokaina, lidokaina, heparyna, hydrokortyzon, a może poprawić stan pacjenta.

Jeśli zdiagnozowano „aftalny ustnej” leczenie u dorosłych mogą obejmować środki przyspieszające gojenie AFL. Należą cytral rozwiązania, produkty, które zawierają propolis, witaminy C i R. Jeśli choroba jest chorobą wirusową etiologii jest trzymane w terapii przeciwwirusowej. To powołał specjalną dietę, która wyklucza pokarmów, które mogą podrażniać błony śluzowe.