254 Shares 9930 views

Zapalenie węzłów chłonnych u dzieci

Zapalenie węzłów chłonnych u dzieci jest chorobą zapalną. W ten sposób wpływa węzły chłonne, które działają w organizmie jako filtr zapobiegający przenikaniu bakterii i toksyn.

Chłonnych u dzieci zazwyczaj rozwija się w wyniku przenikania Staphylococcus, Streptococcus i innych ropotwórczymi bakterii wchodzących do tkanek gospodarza z krwi lub limfy.

Źródłem infekcji może być pieluszkowe, otarcia skóry, czyraki, ropne zapalenie skóry, tkanki łącznej, i więcej. W uszkodzeń węzłów chłonnych szyi zakażenia często przechodzą przez usta, co może znajdować się ubytków ustnej lub zęba, zapalenie migdałków. Ponadto, zapalenie węzłów chłonnych u dzieci często występuje jako skutek poprzednio przekazanej szkarlatyna, ospa wietrzna, odra.

Proces zapalny może być reprezentowane obrzęk i ropne topnienia. Zapalenie węzłów chłonnych u dzieci dość łatwo rozprzestrzeniać poza kapsułki. Tak więc, jest często phlegmonous adenitis, periadenit.

Najczęściej zapalenie zlokalizowane w podżuchwowej i szyjnego regionie, w rzadkich przypadkach uszkodzenia odnotowano w obszarze pachy i pachwiny. Zmiana obrazu klinicznego występuje w zależności od intensywności ekspozycji, zjadliwości patogenu i ogólnego stanu pacjenta.

Specjaliści identyfikacji podostre, ostrych i przewlekłych postaci choroby.

W pierwszym przypadku, choroba charakteryzuje się objawami gładkość. Podostre objawy chłonnych łagodne reprezentowane niewielki ból niewielki wzrost temperatury (37-37,5 ° C) przez dwie do trzech tygodni lub dłużej. Ponadto, nie jest zwiększona stabilność węzła identyfikowanego przywieranie do otaczających tkanek, gęstej struktury, charakteryzuje się ból. W tym przypadku istnieje niewielkie zaczerwienienie i nie rozprzestrzeniania się zapalenia do otaczającej tkanki.

Dalszy przebieg procesu może być pod wpływem terapii i wrócić rozwój. W innym przypadku, tworzenie ropnia lub przejścia do przewlekłym podostrych. Ropienie towarzyszy znaczący wzrost temperatury.

Postać przewlekła choroby mogą pojawić się jako choroby podstawowej lub być następstwem podostre. Gdy ta cecha jest obecność rozszerzonej (jeden lub więcej), ale maloboleznennyh węzłów chłonnych. Zrosty z otaczających tkanek nie są dostępne. Zmiany skórne na węźle nie jest oznaczony, uczucia zazwyczaj nie powodują nieprzyjemne lub bolesne doznania. Jednak zwiększona wrażliwość jest wykrywany w niektórych przypadkach. Postać przewlekła jest leczony, jest bardzo trudne, mimo stosowania antybiotykowych leków. To ze względu na panującą zapalenia produkcyjnym.

Ostra chłonnych charakteryzuje boom wzrostu jednej grupy węzłów. ból tam, ogólnie reakcją organizmu przedstawiono w formie o wyższej temperaturze (37,5 – 39 ° C), złe samopoczucie. W zagrożonym węzeł wskazany gęstości ograniczony od otaczających tkanek. Po trzech do czterech dni, to rozwija się obrzęku w tkance otaczającej, na placu wykryte zaczerwienienie skóry. Ponadto towarzyszy stan miejscowego wzrostu temperatury, wahania jest ponadto zdefiniowane.

W ciężkich przypadkach, działa na tle przerzedzenie skóry występuje dalszemu rozprzestrzenianiu się obrzęków. Praktyka pokazuje, że powstaje ropień jest otwarty, przetoka jest utworzony z odpinanymi treści ropnej. Następnie proces trwa zwykle na zwrotnym.