702 Shares 8377 views

Najśmieszniejsze ryba na świecie – „trzecie oko”

W świecie istnieje tak wiele odmian ryb akwariowych. Różnią się one w dowolnych cech zewnętrznych. Ale wśród nich jest jeden dość zabawne ryby, jeśli spojrzeć na ten uśmiech na twarzy pojawia się sama.

Goldfish bez płetwy

Funny ryb, którego imię tłumaczy się z łaciny jako „trzeciego oka” odnosi się do ozdobnych ryb akwariowych. Pierwsze wzmianki o tym, jak było z powrotem w 1772 roku. kilka rękopisy zostały przywiezione z Chin do Paryża, opowiada o cudownym rybek, które nie mają górną płetwę i uderzył niesamowite oczy podniesione do nieba.

Pojawienie się tych ryb jest opisany nawet w starożytnych legendach. Legendy mówią, że „niebiańskie oko” były hodowane w buddyjskich klasztorach. Te ryby, rysunek oka w górę, byli w stanie patrzeć bezpośrednio na Boga. Czcili, troszczyć się o nich jako o jednym ze świętych zwierząt. Ten rodzaj rybek jest nadal bardzo popularny wśród Chińczyków. Tak jak poprzednio, żyją w sztucznych stawach w klasztorach.

Wynik wyboru

Eksperci twierdzą, że bez udziału pochodzenia ludzkiego gatunku ryb byłoby niemożliwe. były hodowane w specjalnych warunkach. Najśmieszniejsze ryba w światowej produkcji specjalnej kolb porcelany, której odmówiono pełnego dostępu do światła słonecznego. Kolby małe otwory w górnej, przez które światło przenika do wody. Dlatego, aby uzyskać co najmniej kawałek energii słonecznej, tak niezbędnej dla życia ryb rzucili oczy w górę. Jakiś czas później, potomstwo zaczęły pojawiać się z oczami stale. I były one nazywane Verkhoglyad.

charakterystyka

Wiele osób uważa, że ozdobnych ryb akwariowych musi koniecznie być małe. Najśmieszniejsze ryb, które można zobaczyć zdjęcia w tym artykule są różni się od ich odpowiedników całkiem przyzwoity wzrost. Długość dorosłego osiąga piętnastu centymetrów. Ona ma bardzo krótki głowę i mały łuk. Jak już wspomniano wcześniej, jest całkowicie nieobecny w górnej części płetwy. Przy sprzedaży wykwalifikowanych ekspertów, aby natychmiast ustalić tę Verkhoglyad. Jeśli ryba wróci przynajmniej mała podpowiedź płetwą lub paskiem wzdłuż ciała, cena złota rybka wkrótce drastycznie zmniejszona.

źrenice oczu ryby są skierowane w górę. Wielkość oka jest dość imponująca. Są graniczy z gęstej tkanki łącznej i skóry. „Trzecie oko” jest bardzo piękny, przeciąć na pół ogona. Verkhoglyad pochwalić luksusowe ogonem, jest o wiele bardziej skomplikowane i większe niż konwencjonalne mieszkańców akwarium.

Ponadto, ryby te są dobrej długości życia. Były przypadki, gdy Verkhoglyad żyją do piętnastu lat. Średnia wieku 10-12 lat.

warunki przetrzymywania

Najśmieszniejsze ryba na świecie może żyć w każdym środowisku. Najważniejsze jest to, że nie ma wystarczająco dużo wolnego miejsca. Mnisi buddyjscy przechowywane tych ryb w sztucznych stawach w klasztorach. Dziś akwarystów zakwaterowany „Niebiańskie oko” w zbiornikach. Jak mówią eksperci, jedna długość ryby 13-15 cm powinny stanowić pięćdziesięciu lub sześćdziesięciu litrów wody.

Ze względu na specyfikę struktury oka i głowy zabawnym ryb ma pewne problemy z karmieniem. W zimie ogrzewać akwarium jest zalecane. Ponadto, ryby te często cierpią z powodu różnych chorób bakteryjnych. Lepiej ograniczyć ich „dialog” z innymi rybami i przechowywane w oddzielnym zbiorniku.

Być może utrzymanie połączenia i hodowla „niebiańskie oko” proste i łatwe do niepowodzeniem. Ale wielu fanów ryb akwariowych, zwłaszcza złota, mówią, że te wspaniałe zabawny tworzenia opłaca.